SkyscraperCity banner

20981 - 21000 of 21730 Posts

·
Registered
3,650 Posts
...podpisem w języku zbrodniczego systemu komunistycznego.
Zbrodniczy system komunistyczny miał własny język?
Czego to się człowiek na tym forum, nie dowie..? Czyli Taki Puszkin, Gogol, czy Lermontow, znakiem tego, to byli członkowie WKP(b). No paczpan...

·
Registered
785 Posts
Ja chciałbym wyrazić poparcie dla K% jako moda. Brignął mnie raz, w sumie to było nieporozumienie. Napisałem, wyjaśniłem, porozmawialiśmy na PM i zdjął briga. Dodatkowo nieraz bardzo ciekawe posty pisze :)
Tak więc ja oceniam bardzo pozytywnie i mam nadzieje, że wróci ;) :)

·
Leningreen
Ostblock
2,980 Posts
Nie ja szanowny Hipolicie stosuję i popieram tak karkołomną argumentację i replikuję fobie, choć podobno nie mam аналогов в мире, ale skoro w taki sposób jest odbierana przez niektórych rzeczywistość, to w odniesieniu - tak, jak najbardziej, choćby podać najbardziej kuriozalny przykład właśnie, żeby to jakkolwiek spróbować od siebie oddzielić.

Zbrodniczy system komunistyczny miał własny język?
A to francuskim się ten system posługiwał? Stalin rozkazy po angielsku wydawał? Lenin po arabsku pisał? Cała literatura radziecka, która zdominowała ogólny odbiór, po łacinie była tworzona i wydawana? Zatem nie tyle grażdanka, co wszystkie alfabety cyryliczne, które masom zlewają się w jedną całość, bez rozróżnienia czy to warianty bułgarskie, ukraińskie czy jeszcze inne (nawet przeciętny użytkownik tego forum nie będzie ich w stanie rozróżnić), są jednym skojarzeniem - takim samym symbolem, który można sobie w jakieś ramy wetknąć, niezależnie od tego, ile to ma ze śmiesznością wspólnego. Dlatego:

Czyli Taki Puszkin, Gogol, czy Lermontow, znakiem tego, to byli członkowie WKP(b). No paczpan...
Szog! To całkowicie bez różnicy przy takim przedstawianiu sprawy.

Stąd i ja tutaj, ponieważ często wyrażam skomplikowanymi, złożonymi zdaniami i myślami, postaram się wyjaśnić:
Otóż ☭ to symbol solidarności proletariatu i wspólnej walki klas. Używany przez wiele państw, organizacji i partii. Włącznie z tymi, które występowały jawnie p-ko stalinowskiemu rozumieniu idei. Niezależnie w co i kto spróbuje go wepchnąć i z czym utożsamić względem swoich wyobrażeń i fobii. Podobnie jak czerwone sztandary, gwiazdy, a także półksiężyce, czy krzyże.
Ba! Mój awatar jest jeszcze troszkę bardziej skomplikowany niż możliwości pojmowania na powyższej zasadzie - przedstawia nie sierp i młot, a pomnik, konkretny pomnik - robotnika i kołchoźnicy, co nie tylko jeszcze dobitniej wyraża tę solidarność, ale jest symbolem - z jednej strony całego nurtu socrealizmu (oj, chyba się pomyliłem - zbrodkomrealizmu), a z drugiej całej poje*nej historii związanej tak z pomnikiem, jak i wszystkim, co się dookoła niego działo.
Podsumowując - co kto sobie zechce za symbol czego i usprawiedliwianie i powód do czepiania się, to ja naprawdę mam to w głębokim poważaniu. Nie każdy musi to rozumieć, a przypomnę, że tutaj problem dotyczył zupełnie czego innego - że nie będzie modowi zwracał uwagi na problematyczne zachowanie, język i argumentację ktoś np. z ludzikiem z GW w awatarze.

PS A może nick też się komuś nie podoba?

·
Eurotram
17,345 Posts
widzę,że nadal Ci nie przeszło ;)
Jak widzę Tobie też,ale nie martw się: skutecznie mi wpoiliście,że próba tłumaczenia Wam czegoś to strata czasu. Tak więc nie zamierzam podejmować kolejnych prób (i dlatego m.in. nie widzisz moich kolejnych wpisów we właściwym wątku) ;)

A w PHP kto będzie teraz rządził? Asinus?
W sumie Asinus nie jest złym modem,więc... ;)

Jeżeli mogę doradzić w kwestii moderatorów, to wybierajcie jak najwięcej ludzi pokroju ps-mana.

To powinien być wzór postępowania - niczym sędzia Trybunału Konstytucyjnego ;)
Oj,nie drwij ;)
Akurat ps-man opiera swój styl na wyciszaniu konfliktów,a nie ich (jak niektórzy) zaognianiu. Gównoburzę przy nim najczęściej niepostrzeżenie wcina nim zdąży się ona mocno rozwinąć; to nie jest styl na zasadzie "jestem modem i pokażę ci kto ma większego". Faktycznie,więcej takich modów jak ps-man,a mniej takich jak k% i jego kumple.

·
Lefebvrysta
12,523 Posts
I znowu argumentacja w stylu "straciliście najlepszą okazję by siedzieć cicho". Jako mod działał całkiem poprawnie a wyrazistość poglądów nie ma tu znaczenia.

·
Leningreen
Ostblock
2,980 Posts
I znowu argumentacja w stylu "straciliście najlepszą okazję by siedzieć cicho". Jako mod działał całkiem poprawnie a wyrazistość poglądów nie ma tu znaczenia.
Jeszcze raz, żeby dobrze zrozumieć - nie w wyrazistości poglądów problem. Problem jest zupełnie gdzie indziej - w stylu i języku, oraz nadużywaniu uprawnień moderatora, który mieniąc się obrońcą wolności siepie brigami i uwagami, bo mu się awatar lub poglądy nie podobają.

·
Lefebvrysta
12,523 Posts
No wybacz ale "Robotnik i kołchoźnica" to akurat typowy przykład socrealizmu, by nie powiedzieć flagowy. O socrealizmie raczej się nie mówi a sierp i młot to niestety symbole komunizmu. Gdybyś wybrał sobie inny awatar (nie narzucam ale nie związany z komunizmem) to podejrzewam, że nawet byś tego briga nie dostał :)

·
Leningreen
Ostblock
2,980 Posts
Czy Ty w ogóle, mając całą dyskusję przed oczami, czytasz ją i rozumiesz? Czy po prostu wybierasz sobie jakieś słowo-klucz i piszesz swoje posty?

·
Lefebvrysta
12,523 Posts
Oczywiście, że czytam i rozumiem ale im bardziej czytam to tym bardziej zaczynam postrzegać to jako nie całkiem dobre postępowanie wybranej grupy ludzi, którym kolega procent "naraził się". A może na początek wystarczyło sprawę wyjaśnić, ewentualnie odwołać się do innego moda? Moim zdaniem zabrakło tu odrobiny dobrej woli obydwu stron i raczej należało iść w wyjaśnienia, potem odwołanie się wyżej. Mimo wszystko kolega procent nie "gryzie", czasami wystarczy PW.

·
Leningreen
Ostblock
2,980 Posts
:dunno: Taką dyskusję w wątku pt. Księga skarg i wniosków? :dunno:
W pewnym momencie, kiedy musisz tłumaczyć swoją odpowiedź na kolejny raz to samo, po prostu ręce opadają. Ok, przesadziłem, sorry. Więcej już nie będę pisał w tej sprawie.

Moim zdaniem zabrakło tu odrobiny dobrej woli obydwu stron i raczej należało iść w wyjaśnienia, potem odwołanie się wyżej.
Całość została już dostatecznie jasno opisana.

·
Не имеет
Не имеет аналогов в мире
2,600 Posts
Nie, żadna symbolika mi się nie pomyliła. Za to Tobie się najwyraźniej pomyliło, że to jest jakikolwiek czynnik wpływający na poziom merytoryczny moich postów (jak i czyjś np. asperger) i uprawniający do komentowania przez moderatora na zasadzie "Nie będzie mi taka osoba zwracała uwagi" itd. Ale skoro popierasz, to dosłownie ujmę, bo może jakąś refleksję wzbudzi - nie będzie mi zwracał uwagi koleś z jakimś kaskiem w awatarze i podpisem w języku zbrodniczego systemu komunistycznego.
W ten sposób udowadniasz tylko, że k% miał rację co do ciebie.

Tak jak napisano wyżej - sierp i młot to symbole komunistyczne, a nie socjalistyczne, ale najwyraźniej nie chcesz przyjąć tego do wiadomości. Jakby ktoś sobie wstawił hitlerowską swastykę w awatarze to byłby mniej więcej podobny przypadek, ale skoro nie widzisz w tym nic złego, to już twój problem.

·
przestrzeń-ludzie-miasto
30,920 Posts
W ten sposób udowadniasz tylko, że k% miał rację co do ciebie.

Tak jak napisano wyżej - sierp i młot to symbole komunistyczne, a nie socjalistyczne, ale najwyraźniej nie chcesz przyjąć tego do wiadomości. Jakby ktoś sobie wstawił hitlerowską swastykę w awatarze to byłby mniej więcej podobny przypadek, ale skoro nie widzisz w tym nic złego, to już twój problem.
No nie, nie byłby. Komunizm jako ideologia polityczna w Polsce nie jest nielegalny. Nazizm - tak.

W Polsce legalnie działa Komunistyczna Partia Polski (odwołująca się do przedwojennej KPP) - używająca zresztą symboliki sierpa i młota.

·
Eurotram
17,345 Posts
Wiesz, według zasad dostałeś już tyle brigów, że kilka permbanów powinieneś dostać :lol:
I widzisz: właśnie niechcący poruszyłeś istotną kwestię,tzn. że u moda osobiste antypatie nie powinny rzutować na osąd (czyli jedna z cech,której np. k% nie posiada). A w swoim czasie do sprawy wrócę,tym bardziej że te wypominane przez Ciebie brigi to praktycznie poza jednym były od jednego moda ;)

·
Rzeczy obserwator
3,197 Posts
No nie, nie byłby. Komunizm jako ideologia polityczna w Polsce nie jest nielegalny. Nazizm - tak.

W Polsce legalnie działa Komunistyczna Partia Polski (odwołująca się do przedwojennej KPP) - używająca zresztą symboliki sierpa i młota.

Jak to się ma do Konstytucji RP ar.13 ?
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19970780483/U/D19970483Lj.pdf

Kodeks Karny art.256
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19970880553/U/D19970553Lj.pdf

·
Eurotram
17,345 Posts
jedna rzecz wymaga wyjasnienia, Eurotram nigdy ode mnie briga nie dostal.
:picard: A czy musiałem od Ciebie dostać briga żeby Cię ocenić jako moda? Gdybym dostał od Ciebie briga, to dopiero Twoi obrońcy podnieśliby krzyk,że właśnie dlatego na Ciebie nastaję (ale wiernych kumpli masz,to Ci trzeba oddać) :nuts:

20981 - 21000 of 21730 Posts