SkyscraperCity banner

21381 - 21400 of 21729 Posts

·
Rzeczpospolita Schabowa
417 Posts

·
Prymas Aprilis
8,879 Posts
Proszę o dodanie tagów - Polska, Poland, Trójmiasto, Gdańsk, Sopot, Gdynia, do mojego wątku fotograficznego (Miasto, Masa, Maszyna) w dziale - Miasta polskie.

Z góry dziękuję :)

·
Moderator
17,689 Posts
Czy kolega gutek89 nie miał zakazu pisania w lubelskich wątkach lotniczych?
Nie wiem, nie pamiętam, nie interesuje mnie, ale Jego kartoteka jest bogata, przewinienia w zasadzie te same, natomiast liczba postów usuniętych "idzie" na zrównanie z pozostawionymi.

Na najbliższy rok limit wpadek wyczerpał, tzn. daję rocznego bana (i jeśli wróci, niech się cieszy, że zmieniłem zdanie co do lifetime'a).

·
Registered
makaron ze spirytusem
4,489 Posts
Ja rozumiem, że Toruniowi nie przydarzyło się nic tak ważnego od czasów narodzin Mikołaja Kopernika, ale żeby w każdym temacie głosić radosną nowinę o narodzinach nowego banneru to lekka przesada.

·
Kot Schrödingera
3,631 Posts

·
evertonfans
3,077 Posts
^^
Będę oponować w sprawie tego wniosku.

W przedmiotowym wątku wrzucam informacje (liczne) związane z trwającym postępowaniem środowiskowym, ale nie chodzi tutaj o mnie. Wiadomości rzeczywiście nie są przełomowe dla tej inwestycji, natomiast nie można im odmówić wiarygodności (pochodzą z oficjalnej strony m.st. Warszawy), jak również tego, że pełną funkcję informacyjną, ponieważ sygnalizują pewien proceduralny etap, przed rozpoczęciem inwestycji.

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że bez wydania decyzji środowiskowych może powstać omawiana w niniejszym wątku inwestycja.

Wiem, że niemal każdy oczekuje przełomu, natomiast sygnalizowanie trwającego i przedłużającego się postępowania w sprawie środowiskowych uwarunkowań inwestycji daje możliwość uniknięcia spekulacji, że "budowa zaraz ruszy".

Ciężko być sędzią we własnej sprawie, ale wydaje mi się, że nie jest to najbardziej oderwana od tematu wiadomość, która powstała w omawianym wątku na przełomie ostatnich tygodni. Informacja może ciężka i skomplikowana w odbiorze z uwagi na urzędniczy język, ale jednak konkretna tj. że trzeba uzbroić się jeszcze w cierpliwość.

·
Kot Schrödingera
3,631 Posts
Niestety każde odkopanie tego wątku powoduje niepotrzebne dyskusje i powtarzanie tych samych argumentów po raz nasty. Potem się tam zagląda, bo człowiek myśli, że coś zmieniło w sprawie tego budynku, a widzi post taki jak ten:

Nie ma tu dla mnie żadnego absurdu i cyrku na kółkach w sprawie wydania pozwolenia na budynek z taką ilością kondygnacji podziemnych. Działka zlokalizowana jest w prawdopodobnie najbardziej skomplikowanym i trudnym miejscu do budowy wieżowca w Warszawie.

Już przy PHNie były płacze, że wolno to wszystko trwa a finał jest jaki jest.
Urzędy dały sobie pół roku czasu na ostateczne załatwienie sprawy i trzeba po prostu czekać.
Ja i tak od dawna zakładam, że start inwestycji to co najmniej 2022r., jak nie 2023r. Ponieważ później trzeba zdobyć WZ i PnB
Do tego czasu i tak raczej mamy zapewnioną ciągłość w budowie wieżowców, "nie ma co płakać"!
albo kilkustronicową dyskusję na temat skajlajnu Warszawy i NY, w kontekście tego, że jak to kiedyś zbudują to będzie stół/ściana.

21381 - 21400 of 21729 Posts