SkyscraperCity banner

22221 - 22240 of 22327 Posts

·
Kot Schrödingera
6,125 Posts
Poważnie? Sugerowanie, że ludzie są komunistami i obrońcami systemu totalitarnego, dlatego że umieją docenić walory socrealizmu i nie mają klapek na oczach?

Rosja przed 1WŚ, w czasie rozbiorów próbowała zaznaczyć, że to "jej" miasto. Jedną z pierwszych decyzji Odrodzonej Polski, było zburzenie monumentalnej cerkwi. Nie patrzono na koszty ekonomiczne, ekumeniczne(!), czy kulturowe. Bez znaczenia były bogate zdobienia, czy kontrybucje jakie płaciła cała Kongresówka, by zbudować tę cerkiew.
Po 2WŚ, nauczeni czym jest polskość, podarowali nam dwa razy większy budynek, którego rozbiórka kosztowałaby pewno i kilka procent naszego PKB. W zasadzie to ostatni relikt minionej epoki. Usunięto UB-elisk z Placu Żelaznej Bramy. Usunięto kilka innych pomników. Tabliczki uliczne pozmieniali. MDM zasłonili reklamami. Został ten ostatni - gargantuiczny tort, który góruje nad miastem.
Rozumiem zatem skąd ten zachwyt niektórych. To wasz ostatni bastion. Reduta Świętej Trójcy, a raczej Nieświętej Trójcy, bo tamże znajdziemy mężczyznę trzymającego książkę z napisem Marx-Engels-Lenin. Ostatni pomnik komunizmu w Polsce. I to jakie miejsce! Coś niebywałego. Po tych wszystkich milionach ofiar komunizmu.
Co do użyteczności.
  • Sala Kongresowa - nigdy nie byłem. Jedyne z czym mi się kojarzy to zjazdy PZPR, gale disco polo, rozdania Fryderyków i koncert The Rolling Stones z 1967 r., który urósł do rangi najświętszego wydarzenia w SK. Koncerty teraz organizuje się albo na Torwarze, albo na SN. Nawet nie wiem czy cokolwiek SK organizuje (organizowała jak nie była w remoncie). Opera Narodowa, Filharmonia, Opera Kameralna, Opera Królewska, Sinfonia Varsovia - tak, owszem, jest powód by się wybrać. SK - jakoś się nie udało.
  • Kinoteka - bardzo nie lubię. Słaba jakość dźwięku, sale duszne, przepocone. Dużo bardziej wolę i wybieram Multikino w pobliskich ZT.
  • Muzeum Techniki - od kilku lat zamknięte. Byłem raz i w sumie nie jest to miejsce, które chcesz odwiedzić. MT, a CNK - lata świetlne przepaści.
  • Muzeum Ewolucji - byłem raz. Fajnie, że jest, ale jest małe i przez to nic specjalnego nie proponuje. Powinni przenieść ekspozycję do Muzeum Historii Naturalnej (oczywiście jeśli kiedykolwiek powstanie).
  • Teatr Dramatyczny, Teatr 6. piętro - jakoś nigdy nie byłem i przyznam, że nigdy nie po drodze. Teatr Wielki, Teatr Polski, Teatr Polonia, czy nawet Mazowiecki Instytut Kultury, Kamienica, Capitol, Na Woli, a nawet udało mi się bywać na Kawęczyńskiej - wszystkie jakoś zaliczyłem, a do tego nigdy nie po drodze.
  • Pałac Młodzieży - za stary chyba już jestem, więc też nie po drodze.
  • Teatr Lalek - nie dla mnie
  • Muzeum Domków dla Lalek - też nie mój target
  • 30 piętro - byłem. Fajnie, ale czekam z niecierpliwością na taras na Varso. Równie fajne widoki znalazłem na basenie w Intercontinental, czy w Panoramie w Marriocie.
  • Park Świętokrzyski - kocham warszawskie parki, ale ten jest jednym z najbrzydszych i nie czuję się tam bezpiecznie.
  • Plac Defilad - pamiętam jak majtki, skarpety i inne drobiazgi można było tam kupić. Jedyne do czego ten plac służył. Teraz to tylko parking. No i ponoć raz Papież tam przemawiał, a miasto czasem sylwestra organizuje dla 10 tysięcy ludzi. Dziwnym trafem kiedy organizuje na Placu Konstytucji, lub Placu Bankowym, to przychodzi nawet 100 tysięcy.
  • Pusta przestrzeń od AJ - ciekawe czy dożyję czasów połączenia metra i PKP Śródmieście i DC.
  • Pusta przestrzeń od EP - ładnie zdjęcie można sobie zrobić w widokiem na ZT. Blob w pełnej okazałości.
Rak trzeba wyciąć. Inaczej są przerzuty. Ten rak trawi Warszawę od kilkudziesięciu lat, chociaż jego pierwsze symptomy odczuwamy od 1717, a w zasadzie od 1659.
A, ha.
Hitler to tylko nazwisko. Oświęcim to tylko miasto powiatowe.
Operacja polska NKWD, 17 września 1939, wywózki na Sybir, Katyń to tylko niepotrzebne zaśmiecanie głowy młodemu pokoleniu.

No chyba w głowach julek i gimbów. W świadomości większości ludzi, których spotkałem w życiu to pomnik okupacji i tyrana.

·
Registered
340 Posts
Serio? Wycieczki osobiste, sugerowanie, że ktoś ma problemy z samym sobą, tylko dlatego, że nie podziela zachwytu nad budynkiem architektonicznym i historią, która się za nim kryje? Serio?
Jeśli ktoś ma takie problemy z PKiN to chyba w rzeczywistości ma problemy ze sobą. Osobiście dodam jeszcze że pozbywanie pałacu odnóg to zły postulat, wyglądałby wtedy kuriozalnie. Odnogi są integralną częścią tego budynku i kształtują jego charakterystyczną sylwetkę.

·
Registered
689 Posts
Zyzio, niewygodne poglądy na pewno kłują w oczy, możesz mnie ignorować zatem. Ale nie możesz ani Ty ani moderator mnie obrażać. I tylko o to chodzi.

·
Moderator
22,865 Posts

·
Registered
689 Posts
"Nikt nie może być sędzią we własnej sprawie" - dlatego napisałem o owej sprawie tutaj licząc naiwnie na to, że ktoś na to spojrzy.

·
Registered
Użytkownik chory na głowę
6,632 Posts
Jeżeli ja jako osoba postronna powtórzę do co joty słowa ps mana to poczujesz się usatysfakcjonowany?

·
Registered
Użytkownik chory na głowę
6,632 Posts
A muszę być kimś decyzyjnym żeby wypowiadać się na jakiś temat?
Serio przeczytaj jeszcze raz post do którego się odnosisz

·
Registered
689 Posts
Może Pan/Pani się wypowiedzieć, ale nie będzie to dla mnie miało żadnego znaczenia, o ile nie jest Pan/Pani bezpośrednim przełożonym moderatora, który mnie obraził.

·
Moderator
22,865 Posts
"@tm101: Ty mnie nie lajkuj, bo zrobię wyjątek i Cię jeszcze zbanuję. Za postawę niereformalnego idioty ban należy Ci się od początku Twojej obecności w tym wątku. "

Dlaczego mi się wydaję, że ktoś okazuje się tchórzem i kłamcą?
tm101 twierdzi, że go tak nazwałem. Uznanie przyjęcia takiej postawy czy granie idioty w sytuacji, gdy osoba wcale idiotą być nie musi (a tego nie wiem), to co innego. Nawet jeśli twierdziłbym, że jest idiotą, tak bym go nie nazwał, więc napisałem, jak napisałem. Tobie i tm101 nie chciałbym radzić nauki czytania ze zrozumieniem, bo nie jestem kompetentny do dawania dobrych rad, więc polecam tylko uspokojenie emocji.

Inna rzecz, że tm101 do dyskusji w wątku covidowym po prostu się nie nadaje.

BTW, @wonsbelfer... OIDP dałem Ci rocznego (?) bana za chamskie nawoływanie do nienawiści i ksenofobię? To by wiele wyjaśniało.

·
Registered
2,000 Posts
tm101 twierdzi, że go tak nazwałem. Uznanie przyjęcia takiej postawy czy granie idioty w sytuacji, gdy osoba wcale idiotą być nie musi (a tego nie wiem), to co innego. Nawet jeśli twierdziłbym, że jest idiotą, tak bym go nie nazwał, więc napisałem, jak napisałem. Tobie i tm101 nie chciałbym radzić nauki czytania ze zrozumieniem, bo nie jestem kompetentny do dawania dobrych rad, więc polecam tylko uspokojenie emocji.

Inna rzecz, że tm101 do dyskusji w wątku covidowym po prostu się nie nadaje.
Ta powyższa talmudyczna kazuistyka nie zatachluje wrażenia, że ktoś komuś groził, ktoś kogoś nazwał "jak nazwał", a potem "chyłkiem między tujami" kręcił i wił się. Pocieszne.

22221 - 22240 of 22327 Posts