SkyscraperCity Forum banner
1 - 19 of 19 Posts

·
Registered
2,053 Posts
O sarı otobüsün olduğu yer benim Caddebostan'a giderken otobüs beklediğim yer. O yol iptal oluyor sanırım. O durağın nereye taşınabileceğini anlayamadım bu render'dan.

·
Moderator
30,946 Posts
Discussion Starter · #4 ·
O sarı otobüsün olduğu yer benim Caddebostan'a giderken otobüs beklediğim yer. O yol iptal oluyor sanırım. O durağın nereye taşınabileceğini anlayamadım bu render'dan.
İmar planında yol ne yazık ki itfaiyenin diğer tarafından geçiyor, sanıyorum imar planı değişikliği yapmak istemediler ve böyle kaldı.
Gördüğüm kadarıyla sola döndükten az sonra sağda yer alan girinti otobüs durağı.
Otopark olan kısmı yer altına alıp üstünü de değerlendirebilirlermiş.
Sanırım alan yeraltına inmek için biraz sakıncalı olduğundan o yola gitmediler. Yoksa 2 kat yeraltı otopark hakkı var diye hatırlıyorum.

·
Registered
1,808 Posts
Öğrenci projesi gibi duruyor :) 4. sınıf peyzaj bölümü bitirme projesi gibi :)
Asker gibi yan yana dizilmiş aynı türler duruyor. Otopark alanında ağaç olması hoşuma gitti.
Genel olarak güzel bir proje. Projedeki otopark alanı yetersiz kalacak gibi duruyor. Ona bir çözüm bulmaları gerekir.

·
Registered
228 Posts
altında otopark olduğu zaman ağaçlar büyümüyor anladığım kadarıyla. bu şekilde yapılmış başarılı bir proje var mı?
bu arada otopark'ın kaldırılmasıyla doğacak otopark ihtiyacı ne olacak düşünüldü mü acaba?

gerçi çok da düşünmemek lazım. nasılsa yapılmaz. başlanırsa seneye bitecek denir, 2 sene sonra bu sene ilk etabı bitecek denir, 3 sene sonra 2.5'uncu etap bu yıl bitecek denir. Açılış da yapılır, ama bitmez. 5 sene sonra biter ama projeyle alakası olmayan bir şey yapılır.

her şey böyle ilerliyor malesef şehirde. plansız, programsız, sıfır şeffalık, sıfır liyakat, bol bol israf ve yolsuzluk, çokça beceriksizlik ve inanılmaz düşüncesizliklerle.

·
Registered
671 Posts
E-Citizen bence biraz abartiyorsun IBB Yesil Istanbul sitesinde pek cok tamamlanmis guzel proje var. Bu neden yapilamasin? Tamam Besiktas meydanindaki gibi bazi fiyaskolar var ama bu IBB cok basarisiz demek degil. Pek cok park alani yenilendi ya da yeni parklar acildi son 2 yilda.

Tamamlanan projelerin listesi:

·
Registered
2,053 Posts
O alan o kadar uzun süredir şantiye amaçlı ve atıl durumda ki, orası açılıp render'daki düzenleme aynen yapılsa büyük nimettir. Otopark konusu belirsiz; zeminaltı otopark olarak değerlendirilse iyi olurdu. Şehrin bu kadar merkezi noktalarında yüzeydeki otoparklara karşıyım ben. Tam anlamıyla bir kamusal alan israfı.

·
Registered
228 Posts
E-Citizen bence biraz abartiyorsun IBB Yesil Istanbul sitesinde pek cok tamamlanmis guzel proje var. Bu neden yapilamasin? Tamam Besiktas meydanindaki gibi bazi fiyaskolar var ama bu IBB cok basarisiz demek degil. Pek cok park alani yenilendi ya da yeni parklar acildi son 2 yilda.

Tamamlanan projelerin listesi:
Abartıyor olabilirim. İmamoğlu yönetimine duyduğum derin hayal kırıklığındandır.
Sitede tamamlanan projelerin içinden aslında yeşil alan projesi olmayanları, seneye çalışmayacak aydınlatma ekipmanlarını, bir önceki belediyelerin sonuna getirip bitiremediklerini (bitirilmesi çok güzel ama kısmen bu yönetime yazar benim için), spor sahalarını, pek önemi olmayan ilçe belediyesi çapındaki yol kenarı işlerini çıkardığımızda İstanbul gibi dev bir kent için bence çok az, çok yavaş. Beşiktaş projesine çok çok kızgınım çünkü ilk dakikadan itibaren belliydi böyle olacağı.

Öte yandan İBB'ye asla güvenemiyorum, zira örneğin "devam eden işler" bölümüne bakınca gördüklerim var :
-Ortaköy Yaşam Vadisi Projesini İBB Çözüm Merkezi'ne sorma gafletine düşmüştüm. Ne sorduğumu anlayıp topu birbirlerine elli kez attıktan sonra, hiç böyle bir projenin gündemde olmadığını söylediler. Elbet bir gün bakarız tarzı bir cevaptı. Yani devam falan etmiyor, yalan.
  • Sarayburnu Parkı heykelin onarımından (ki bu güzel bir şey) öteye gidemedi. Devam eden bir şey yok, yalan.
  • Bu başlığın konusu Kuşdili Çayırı'nda başlanan bir şey yok.

Diğerlerinde de gidip görmediğim, ancak aslında ortada hiçbir şey olmadığına neredeyse emin olduğum projeler var.

Rendera boğulup gerçek bir şey görmemekten , olmayan şeylerin var gibi gösterilmesinden, verilen tarihlerin çok büyük oranda yakınından bile geçilmemesinden, Çözüm Merkezi'nin hiçbir soruya aslında cevap vermemesinden gına geldi gerçekten. Ortaköy Yaşam Vadisini sordum, yok dediler, Doğatepe Parkı'nın akibetini sordum, bir planımız yok dediler, Aşiyan finükülerinin (dolayısıyla bu başlıkla alakalı olarak Aşiyan Park'nın) açılışını sordum, Haziran ayında sorduğum soruya dalga geçer gibi yılın ilk yarısında inşallah cevabını verdiler.
Çırağan Caddesi çalışması sarayın yapımından uzun sürmüştür herhalde hala bitmedi, Nispetiye caddesi berbat oldu, sadece israf.

Vs, vs. Ben AKP'liler gibi oy verdiğim adamın hatalarını örtmeye çalışmam, aksine takip ederim, sözlerini vadettiklerini yerine getiriyor mu diye bakar, tenkit ederim. Şakşaklamak faydasız ve kolay bir iş. Sözüm meclisten dışarı bu sitede, Allah'tan WOW gibi bir yer değil.

·
Registered
116 Posts
epeydir bölge ile ilgili fikir projeleri vs ortalıklarda dönüyor.

sadece salıpazarına park olsa da, süratle sonuç görmek istiyoruz açıkcası.

(eski bir projeden)

·
Moderator
30,946 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Şu proje yapılsaydı bölgedeki tüm sorunlar çözülmüş oluyordu, ama kimse uğraşmak istemiyor tabii,

·
Registered
2,053 Posts
Kamulaştırma kısmını bilmiyorum ama Söğütlüçeşme'den Bağdat Caddesi'ne kadar trafiği yeraltına alıp yeşil ve yayalaştırılmış bir alan yaratma fikri fazlasıyla güzel.

·
Registered
2,053 Posts
Ben Söğütlüçeşme Metrobüs'ten inip Caddebostan'a yürümek istediğimde en yakın rota kavşakla bölündüğü, güvensiz ve konforsuz olduğu için üstteki Fahrettin Kerim Gökay Caddesi'nden devam edip, Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin sokağından aşağı doğru inip McDonalds'ın oradan Kızıltoprak'a ulaşıyorum. Böyle bir düzenleme yolumu kısaltır, daha keyifli ve konforlu hale getirir.

·
Registered
228 Posts
Güzel fikirler ama karşımızda üç-beş yeşil alana bakamayan, 3-5 km uzunluğundaki caddeleri yıllarca tamamlayamayan, küçücük kavşakları, meydanları düzenlemeyi başaramayan bir yönetim var.
Hayallerde kalmaya mahkum bunlar.

1 - 19 of 19 Posts