SkyscraperCity banner

4961 - 4980 of 5081 Posts

·
Registered
Joined
·
551 Posts
 

·
Registered
Joined
·
2,660 Posts
Odcinek Żnin - Wapienno jest w stanie agonalnym jeżeli chodzi o nawierzchnię. Tam jest potrzebna konkretna naprawa i pewnie parenaście "baniek" do włożenia najmniej.
 

·
polska_powiatowa
Joined
·
1,267 Posts
Czy są jakiekolwiek przecieki na temat ARP? W grudniu ma im się skończyć dziesięcioletni kontrakt a trudno mi uwierzyć w to, aby PREG objęło trasy spalinowe.
 

·
Lefebvrysta
Joined
·
14,124 Posts
Polregio d. Przewozy Regionalne znowu stoi przed koniecznością podpisania umów w kilku województwach. I znowu zaczyna przyjmować roszczeniową postawę, chociażby w województwie kujawsko-pomorskim. Przedstawiciele Polregio d. Przewozy Regionalne zarzucają marszałkowi np. zwlekanie z ogłoszeniem przetargu na obsługę połączeń w województwie. Przewoźnik zdaje się przy tym zapominać, że kujawsko-pomorskie to ten region, który jako jedyny dał szansę innemu operatorowi. Część przewozów realizuje Arriva i być może zechce w tym przetargu wystartować. Marszałek Piotr Całbecki zapewnia, że przetarg zostanie ogłoszony w przyszłym roku, a operator zacznie świadczyć usługę od rozkładu jazdy 2021/2022. Do tego czasu część przewozów nadal będzie obsługiwać Polregio d. Przewozy Regionalne. Problemem są natomiast koszty. Operator w swojej roszczeniowej postawie stara się narzucić organizatorowi swoje warunki. A ten się na nie zgadza i trudno się dziwić. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział aneksowanie umowy z operatorem, tak, aby można było uruchomić pieniądze z tarczy antykryzysowej. Takie roszczenie zgłosił operator. Wysłaliśmy aneks do umowy, żeby można było pieniądze z tarczy uruchomić. Jesteśmy przekonani, że nasza propozycja z 1 października, jest absolutnie zgodna z prawem, oczekiwaniami i do zaakceptowania przez ministra finansów – powiedział Piotr Całbecki.
Czytaj więcej: Polregio z roszczeniową postawą wobec kujawsko-pomorskiego
 

·
Registered
Joined
·
551 Posts

·
Lefebvrysta
Joined
·
14,124 Posts
Województwo Kujawsko-Pomorskie ogłosiło warunki zapowiadanego przetargu na przewozy kolejowe. Wybrany w postępowaniu operator ma wejść na tory pod koniec przyszłego roku.
Jak informowaliśmy kilka dni temu, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Piotr Całbecki poinformował, że Urząd Marszałkowski w trybie bezprzetargowym planuje zlecić spółce Polregio kontynuację świadczenia usług na 2021 rok. – Mam nadzieję, że prawnicy przy Komisji Europejskiej przyjmą naszą argumentację – podkreślił Całbecki. Jednocześnie zapowiedział nową, wieloletnią umowę na obsługę przejazdów. – Przetarg w tej sprawie chcemy ogłosić na początku przyszłego roku i od grudnia 2021 r. mamy zamiar wpuścić jego zwycięzcę na tory – powiedział marszałek.

Teraz samorząd opublikował wstępne ogłoszenie informacyjne dotyczące umowy o świadczenie usług publicznych, zawierające warunki planowanego przetargu. Jego ogłoszenie planuje się bardzo późno dopiero w październiku 2021 roku. Prawdziwym wyzwaniem będzie zatem dla przewoźników przygotowanie do wykonania zlecenia, które ma zacząć obowiązywać 12 grudnia 2021 roku. Umowa zostanie podpisana na 108 miesięcy czyli dziewięć lat.

Jak czytamy, wykonywanie publicznego transportu zbiorowego w przewozach kolejowych zostanie podzielone na następujące części:

Pakiet A
• Linia nr 18 Kutno – Piła Główna odcinek od Kutna do Wyrzyska Osieka,
• Linia nr 353 Poznań Wschód – Skandawa odcinek od Torunia do Jabłonowa Pomorskiego;

Pakiet B
• Linia nr 131 Chorzów Batory – Tczew odcinek od Inowrocławia do Smętowa,
• Linia nr 353 Poznań Wschód – Skandawa odcinek od Wydartowa do Biskupca Pomorskiego;

Pakiet C
• Linia nr 27 Nasielsk – Toruń Wschodni odcinek od Sierpca do Torunia,
• Linia nr 131 Chorzów Batory – Tczew odcinek od Bydgoszczy do Laskowic Pomorskich,
• Linia nr 201 Nowa Wieś Wielka – Gdynia Port odcinek od Bydgoszczy do Bąka,
• Linia nr 207 Toruń Wschodni – Malbork odcinek od Torunia do Grudziądza,
• Linia nr 208 Działdowo – Chojnice odcinek od Brodnicy do Chojnic,
• Linia nr 209 Kowalewo Pom. – Bydgoszcz Wsch. odcinek od Chełmży do Bydgoszczy,
• Linia nr 215 Laskowice Pomorskie – Bąk odcinek od Laskowic Pomorskich do Czerska,
• Linia nr 353 Poznań Wschód – Skandawa odcinek od Torunia do Jabłonowa Pomorskiego.

Obstawiam brak dużych zmian - A i B POLREGIO, C - Arriva w Polsce.
 

·
Registered
Joined
·
294 Posts
Jadę sobie właśnie Pomorzaninem. Płakać się chcę jak IZ Bydgoszcz znowu kładzie laskę na swoje obowiązki. Do Laskowic zero ograniczeń. Dalej - sierżant na sierżancie, wiele świeżych. Banalne sprawy typu regulacja przejazdu. Znowu mamy czekanie na wielką modernizację którą rozwiąże za nas wszystkie problemy. Szkoda roboty i energii włożonej w tą linię.
Ja tego nigdy nie potrafilem pojac. Magistrala o bardzo duzym znaczeniu, w ktora w ostatnich latach wpakowano tyle kasy jest zapuszczona i zaczynaja wyrastac kwiatki. Bo jak to inaczej mozna nazwac? Tym jest to fascynujace bardziej ze sa linie nawet w naszym pieknym kraju zarzadzanych prze te sama PLK, ktore mimo swojego wieku trzymaja sie w bardzo dobrej kondycji. Takim dobrym przykladem utrzymania byla dla mnie zawsze linia 202. Od kiedy pamietam jezdzilo sie nia praktycznie na calej dlugosci miedzy 100 a 120 km/h (a w ostatnich latach gdzieniegdzie nawet 140). Nie jest to zadna linia magistralna ani nie przechodzila zadnych wiekszych modernizacji czy rewitalizacji w ostatnich latach a prredkosci szlakowe sa na bardzo dobrym poziomie. Do tego predkosci handlowe niektorych pospiechow sa na polskie realia nie-CMKowe kosmiczne i na wielu odcinkach pociag czasowo bije na glowe wszystkie inne srodki transportu lacznie z samochodem osobowym.

Mam jeszcze pytanie do drogowcow bo post MichałT mnie troche zmartwil. Z jakimi predkosciami w obu torach jezdzi sie po LK 131 na szlakach Bygdoszcz Glowna - Maksymilianowo i Brzoza Bydgoska - Nowa Wies Wielka?
 

·
Registered
Joined
·
2,660 Posts
Nie porównywałbym 202 i 131 choćby ze względu na obciążenie ruchem towarowym. Na 202 od Wejherowa do Koszalina jest symboliczny tak na prawdę w porównaniu do 131. Różnice w utrzymaniu między sąsiednimi IZ są też jednak widoczne, tyle że moim zdaniem IZ Gdańsk ma łatwej, bo z tych linii obciążonych ruchem mieszanym co on tam ma? Gdynia - Gdańsk - Tczew oraz Tczew-Smętowo i Tczew - Prabuty oraz kawałek Malbork - Elbląg. Na reszcie ruch towarowy jest symboliczny, albo żaden. No i jeszcze poszło w latach minionych sporo kasy, ale pewnie też dlatego, że potrafili pieniądze wywalczyć. Pytanie też jak kadrowo dysproporcja wygląda w stosunku do kilometrażu zarządzanych linii.
 

·
polska_powiatowa
Joined
·
1,267 Posts

Obstawiam brak dużych zmian - A i B POLREGIO, C - Arriva w Polsce.
Pytanie skąd ARP skąd ściągnie odpowiednio dostosowany tabor elektryczny biorąc pod uwagę przesunięcia z pakietów A i B do pakietu C.
 

·
Lefebvrysta
Joined
·
14,124 Posts
Bydgoszcz - Laskowice to oczywiście Bydgoszcz - Laskowice - Grudziądz (Brodnica)
Toruń - Jabłonowo Pomorskie to Toruń Brodnica.
@kasztelan54 MR/MRD oraz Baureihe 628 czy SA133/SA134 będą "smrodzić pod drutem" chyba, że zamówią hybrydy albo kupią klopy od Kolei Mazowieckich.
 

·
Registered
Joined
·
23 Posts
MR stoją odstawione. W obecnym kontrakcie z województwem wymagany jest tabor max 40-letni. 2 egzemplarze jeszcze mogłyby jeździć, ale im z kolei wychodzi P4.

Baureihe 628 czy SA133/SA134 będą "smrodzić pod drutem" chyba, że zamówią hybrydy albo kupią klopy od Kolei Mazowieckich.
Póki co umowa jest na rok, więc nie ma mowy o zakupach taboru. Co dalej? Zobaczymy jak będzie SIWZ przetargu.
 

·
Lefebvrysta
Joined
·
14,124 Posts
Pociągi z cięższymi ładunkami m. in. z Cementowni „Kujawy” jeżdżą sprawniej i bezpieczniej po nowych torach na linii między Dziarnowem a Wapiennem w woj. kujawsko-pomorskim. Kierowcy korzystają z nowych jezdni na przejazdach kolejowo-drogowych. Przewóz ładunków m. in. z Cementowni „Kujawy” w Bielawach, na linii wykorzystywanej do przewozów towarów między Dziarnowem a Wapiennem, jest teraz szybszy i bezpieczniejszy. Z efektów zadania korzystają zakłady w Inowrocławiu, Janikowie i Wapiennie, które wykorzystują kolej do transportu towarów i surowców.

Pociągi mogą teraz być cięższe, ponieważ poprawiły się parametry trasy. Zwiększył się dopuszczalny nacisk z 206 do 221 KN na oś. Pociągi towarowe przyśpieszą z 40 km/h do 80 km/h.

PLK wyremontowały tor na odcinku ponad 12 km oraz tory na stacji Wapienno. Wymienione zostały szyny, podkłady oraz tłuczeń. Przejazd składów, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, był zapewniony także podczas prac.

Kierowcy korzystają z efektów robót. Nowa nawierzchnia na dojeździe oraz nowe płyty przejazdowe zapewniają sprawny przejazd przez tory. Przebudowano przejazdy kolejowo-drogowe w Kościelcu, Wielowsi, Pakości (ul. Topolowa oraz objazd ul. Cmentarnej), Piechcinie, Zalesiu Barcińskim oraz na drodze Ludkowo - Aleksandrowo.

Prace zrealizowano zgodnie z planem, od marca do października. Wartość prac to blisko 14 mln zł netto ze środków budżetowych.
To teraz czas by udrożnić odcinek do Barcina i puszczać szynobus do Pakości a po udrożnieniu do Barcina. UMWKP powininen pomyśleć o wahadłowych pociągach Arrivy Toruń Główny - Pakość i Bydgoszcz Główna - Pakość. Linia jak marzenie - 80 km/h dla pociągów pasażerskich.
 
4961 - 4980 of 5081 Posts
Top