3 pary Arrivy Bus (8.00 powrót do Torunia 9.20, 14.30 powrót do Torunia 16.30, 15.35 powrót do Torunia 17.30) do Lipna są od lat więc na pełnym odcinku nie ma zmian.Spore cięcia też w Arrivie autobusowej - do Lipna tylko 3 pary autobusów z Torunia, Czernikowo 18 par autobusów.
Odcinek Osie - Śliwice był w stanie agonalnym, poza tym nie jest najgorzej.@wiwixpl I nadal będą inwestować - ma być remont materiałem nowym/staroużytecznym celem kasacji ograniczeń i przywrócenia 80 km/h. Możliwe, że to bardziej pod TLK sezonowe i towary.
I na jakieś głupi pociąg, który skończy bieg na Bydgoszcz Wschód i wróci pewnie luzem do Głównej. A dzisiaj w Radiu PiK był reportaż ponoć, że od grudnia znika jakiś wczesnoporanne połączenie z Twardej Góry do Bydgoszczy, a Dyrektor Moraczewski ponoć powiedział, że jest małe zainteresowanie i mieszkańcy z Twardej Góry mogą sobie samochodem do Warlubia dojechać. Człowiek, który bierze wypłatę z podatków (i to nie jedną, bo on chyba nadal też ma posadkę prezesa portu lotniczego), a traktuje kolej w regionie jak swoją własność.''Blisko 1 mln zł przewidziano na opracowanie dokumentacji projektowej i przedprojektowej dla budowy linii kolejowej z Solca Kujawskiego do Portu Lotniczego i Trzcinca (południowa obwodnica kolejowa Bydgoszczy). Jak informowaliśmy kilka dni temu, Zarząd Województwa dał zielone światło, aby przygotować dokumentację dla tego zadania. ''
Ale na budowę trasy przez kosmodrom kasy nie żałują![]()
Pana Moraczewskiego spotkałem tylko raz przelotnie, więc nie mogę powiedzieć, czy się zmienił. Ale obiegowe opinie o nim są różne. Jedni byli nim zachwyceni, inni wieszali na nim psy. Pomysł linii z Solca do lotniska to pewnie jego pomysł sprzed kilku lat i go chyba ciągnie teraz. Pomysł doczep SA123 to też był jego pomysł i niestety powstały buble - tak naprawdę są to SA106 bez silników, a kosztowały niewiele mniej. Z drugiej strony BiTCity jako markę to chyba właśnie on wymyślił.@kolmatej Maciej oidp było to Smętowo - wracał jako Smętowo - Bydgoszcz Gł, a druga jednostka jechała do Gdyni. Swoją drogą skąd taka zmiana u p. Tomasza? Jak był w PR to inaczej mówił - a IR były jednym ze strzałów w dychę.
W sensownym, zrównoważonym systemie REGIO zbiera pasażerów spomiędzy węzłów i służy dojazdowi do najbliższego węzła, gdzie za chwilę jest przesiadka w obie strony drzwi-w-drzwi, a bilety są w tej samej cenie niezależnie od kategorii pociągu (znaczy się kupuje się jeden bilet na cały przejazd i wsiada w dowolny pociąg na danej trasie).@wiwixpl I właśnie Marcin dotknąłeś clou problemu czyli "przesadzaniu do IC" poprzez rozkomunikowanie REGIO.
Ktoś chyba dobre "zioło" wciągnął, żeby to wymyślić.Przebudowa linii kolejowej nr 18 na terenie Bydgoszczy w celu poprawy dostępności transportu kolejowego – Przywrócenie pierwotnego przebiegu linii kolejowej pomiędzy Bydgoszczą Główną, a Bydgoszczą Bielawy poprzez poprowadzenie linii kolejowej w tunelu (pod ulicą Kamienną) wraz z realizacją nowych przystanków.''
No właśnie przebieg tej linii przez pola i pola i pola.Co w tym dziwnego czy dramatycznego? Tam nie ma gęstwiny zabudowań
Czy mógłby ktoś wyjaśnić laikowi jaka jest szansa na realizacja wymienionych tutaj inwestycji? Interesuje mnie konkretnie połączenie Bydgoszcz - Koronowo - Więcbork - Sępólno Krajeńskie.''Projekt dotyczy kontynuacji prac na rzecz modernizacji linii nr 207 na brakującym odcinku pomiędzy Grudziądzem, a granicą województwa, w celu umożliwienia realizacji konkurencyjnego czasowo transportu kolejowego w relacji Toruń – Grudziądz – Malbork – Trójmiasto.
Zadanie administracji rządowej 461 Pakiet projektów mających na celu realizację nowej infrastruktury kolejowej na rzecz spójności województwa(1) I. Budowa linii kolejowej Bydgoszcz – Koronowo – Tuchola – Stworzenie ciągu Bydgoszcz – Koronowo – Tuchola ujęte w dokumencie Zamierzenia inwestycyjne w perspektywie 2021-2027 z uwzględnieniem ram do roku 2030 (Tabela 4 Projekty Regionalne poz. 24 str. 24).
II. Budowa linii kolejowej Koronowo – Więcbork (Sępólno Krajeńskie – Chojnice) – Stworzenie ciągu Bydgoszcz – Koronowo – Więcbork – Sępólno Krajeńskie – Chojnice z wykorzystaniem planowanego połączenia Bydgoszcz – Koronowo – Tuchola oraz przebudową odcinka istniejącej linii Więcbork – Chojnice (Kolej+).
III. Odbudowa połączenia (Bydgoszcz) – Szubin – Żnin – (Inowrocław) – Odbudowa połączenia (Bydgoszcz) – Szubin – Żnin – (Inowrocław) ujęta w dokumencie Zamierzenia inwestycyjne w perspektywie 2021-2027 z uwzględnieniem ram do roku 2030 (Tabela 4 Projekty Regionalne poz. 23 str. 24).
IV. Budowa linii kolejowej Chełmno – Unisław – Stworzenie ciągu Bydgoszcz – Unisław – Chełmno (Kolej+). V. ()Odbudowa połączenia linii kolejowej 209 Kowalewo Pomorskie – Golub-Dobrzyń wraz z budową nowego odcinka Golub-Dobrzyń – Rypin w celu budowy nowego ciągu komunikacyjnego. Zadanie administracji rządowej () przy możliwym udziale współfinansowania ze środków UE Samorządu Województwa KujawskoPomorskiego
462 Pakiet projektów mających na celu modernizację i wykorzystanie istniejącej infrastruktury kolejowej na rzecz spójności województwa I.
Odbudowa połączenia Bydgoszcz – Kcynia – granica województwa – Przywrócenie kolejowego ciągu komunikacyjnego Bydgoszcz – Kcynia – granica województwa poprzez przebudowę i modernizację linii. Linia kolejowej nr 356 na odcinku o długości 49,5 km zlokalizowanym od granicy województwa do Bydgoszczy Głównej oraz odcinek linii kolejowej nr 281 na odcinku o długości 18,6 km zlokalizowanym od stacji Kcynia do stacji Nakło nad Notecią jest w niezadowalającym stanie technicznym, wprowadzone są liczne ograniczenia prędkości powodujące wydłużenie czasu jazdy. Perony dla obsługi podróżnych są niskie oraz nie są dostosowane dla osób z ograniczoną możliwością poruszania. Niezbędna jest też mijanka na odcinku Kcynia – Nakło nad Notecią. II. (*)Przywrócenie ruchu pasażerskiego na linii kolejowej nr 231 Inowrocław – Kruszwica wraz z ewentualnym przedłużeniem linii w kierunku Radziejowa oraz podłączeniem do linii kolejowej nr 131 Przywrócenie ruchu pasażerskiego na linii 231 Inowrocław – Kruszwica wraz z analizą zasadności przedłużenia w kierunku do Radziejowa i podłączeniem do linii 131. III. Przebudowa linii kolejowej nr 18 na terenie Bydgoszczy w celu poprawy dostępności transportu kolejowego – Przywrócenie pierwotnego przebiegu linii kolejowej pomiędzy Bydgoszczą Główną, a Bydgoszczą Bielawy poprzez poprowadzenie linii kolejowej w tunelu (pod ulicą Kamienną) wraz z realizacją nowych przystanków.''
Czyli w sprawie linii do Kcyni i dalej do Wągrowca UM idzie w zaparte i chce ją połączyć przez Nakło![]()