Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 2850 Posts

·
Registered
Joined
·
820 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Mysle ze juz dawno powinien znalezc sie tutaj ten temat. Sporo sie w Kutnie dzieje a szczegolnie kutnowskiej podstrefie.

Najważniejszymi zadaniami inwestycyjnymi, które rozpoczną się w 2008 roku są:
1.budowa aquaparku
2.kompleksowa modernizacja Kutnowskiego Domu Kultury
3.budowa dróg
-Budowa infrastruktury w ŁSSE i Dzielnicy Przemysłowej Skleczki, w tym m. in. ul. Wschodnia.
-Remont ciagu ulicznego Kosciuszki, Barlickiego, 29 - Listopada, Torunska.
-Budowa i modernizacja dróg, chodników, wjazdów,zatok, m. in.ul. Piwna, Teligi, Łanowa, Makowa, Płocka,Ogrodowa, Wyspianskiego, ul. Troczewskiego, wyjazd z zatoki ul. Chrobrego, W-wskie Przedmiescie, Spółdzielcza
4.budynków mieszkalnych
-na Granicznej i Szymanowskiego
zrodlo: Budzet Miasta Kutno 2008

Kutnowska podstrefa:
Obecnie łączna powierzchnia Podstrefy Kutno wynosi 105,4 ha.
Kompleksy położone są w Kutnowskim Parku Agro - Przemysłowym, w sąsiedztwie drogi międzynarodowej E-30 oraz magistrali kolejowej E-20 i sieci bocznic. W odległości ok. 1,5 km od terenów SSE przebiegać będzie autostrada A-1.

um.kutno.pl
 

·
Registered
Joined
·
820 Posts
Discussion Starter · #2 · (Edited)
Zaczne od wczesniej wsponianej strefy.

Inwestycje w ŁSSE Podstrefa Kutno

Trwają budowy trzech firm Kellogg branża spożywcza), Print Pack (opakowania) i Libner Polska (zabudowa samochodów ciężarowych) . Niebawem w lipcu br. prace budowlane rozpoczną K- Flex (izolacje elastyczne) i Tesalca (plastik). Z opóźnieniem rozpocznie swoją inwestycję Profilpas (materiały wykończeniowe dla budownictwa.
Trwają rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Jeden z nich, inwestor z branży metalowej, złoży niebawem list intencyjny. Niezbędne są dalsze inwestycje Podstrefie Kutno w infrastrukturę drogową. Jest opracowana dokumentacja techniczna na ul. Wschodnią do wykorzystania w przypadku ubiegania się o dofinansowanie unijne, w pierwszej kolejności budowa ul. Wschodniej ok. 600 m w kierunku południowym. Również w trakcie opracowania jest dokumentacja na kolejny sięgacz w kierunku wschodnim, który udrożni dostęp do terenów za firmą DS. Smith. Te inwestycje planowane są do wykonania w roku bieżącym.

zrodlo: ekutno.pl
 

·
Registered
Joined
·
820 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Zaczęły się remonty, będą utrudnienia

Mieszkańcy Kutna powinni przygotować się na długotrwałe utrudnienia w ruchu drogowym. Ruszył planowany od dłuższego czasu remont ciągu ulic Barlickiego-Toruńska prowadzony wspólnie przez miasto i powiat. Właśnie trwa pierwszy etap prac – wymiana infrastruktury podziemnej, czyli wodociągów.

Kierowcy spotkają na utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki i Barlickiego, nastąpiła tam zmiana kierunków jazdy ( nie można skręcić z Barlickiego w Kościuszki ) i reorganizacja ruchu. – Prowadzone prace dotyczą zwiększenia średnicy wodociągu i wymiany przyłączy – mówi dyrektor Aleksandra Rucińska z PWiK – przebudowujemy swoją strukturę aby po położeniu nowej nawierzchni drogi uniknąć niepotrzebnych napraw. Zajmie nam to około dwóch miesięcy, konieczne są próby ciśnieniowe i bakteriologiczne – dodaje.

– Wymiana wodociągu to pierwszy etap remontu zaplanowanego na lata 2008-2009, który powinien skończyć się w lipcu – mówi dyrektor Mirosław Ruciński z Wydziału Drogownictwa. – Od września ruszamy z remontem nawierzchni na Barlickiego. W 2009 roku naprawimy ulicę 29 Listopada od skrzyżowania z ulicą Skłodowską do ulicy Wygoda oraz ciągi piesze na całej długości remontowanej drogi. Całkowity koszt planowanych napraw to około 5 milionów złotych – podsumowuje Ruciński.
źródło: kutno.net.pl
 

·
Registered
Joined
·
820 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Kiedy remont dworca?

Czy to będzie przełom? Pojawiły się plany modernizacji dworca kolejowego w Kutnie. Obiektu, który dzisiaj straszy podróżnych swym wyglądem, nie posiada ogrzewania, a zaparkowanie w tym miejscu, w godzinach szczytu, graniczy z cudem. Sprawę komplikuje jednak... organizacja Euro 2012.

Plan modernizacji kutnowskiego dworca przygotowuje PKP. Remont dworca planowany jest na 2009 rok. Jednak w związku z przygotowaniami do EURO 2012 remont w tym terminie może okazać się niemożliwy – dowiedzieliśmy się od zastępcy rzecznika prasowego PKP w Warszawie, Barbary Leszczyńskiej. Nadal nie wiadomo także, jaki będzie dokładnie zakres prac, choć dokumentacja wykonywana będzie pod kompleksowy remont dworca. Łącznie z dokumentacją zostały zlecone do opracowania kosztorysy inwestorskie – dodaje Leszczyńska. Nieoficjalnie mówi się, że remont ma objąć nie tylko pomalowanie elewacji, ale również instalację ogrzewania, przebudowę kas biletowych oraz budowę dwóch parkingów. Ma to być remont kapitalny, nie znam jednak szczegółów – mówi kierownik sekcji przewozów pasażerskich w Kutnie, Halina Boczek. Budynek nie posiada ogrzewania, a na zewnątrz wygląda strasznie. Ten dworzec, będący jednym z najważniejszych węzłów kolejowych w naszym kraju, powinien mieć standardy europejskie, a jak jest dzisiaj każdy widzi – dodaje.

zrodlo: Magazyn KCI
 

·
Registered
Joined
·
820 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Terminal kontenerowy

9 czerwca br. odbył się przetarg na sprzedaż gruntów położonych przy ul. Okólnej. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego firma Nijhof – Wassink Sp. z o.o. nabyła ok. 11 ha gruntów pod budowę centrum logistycznego przeznaczonego do obsługi materiałów sypkich.

Ponadto, firma PCC Intermodal S.A. zakupiła ok. 6 ha pod budowę kolejowego terminala kontenerowego. Przewiduje się, ze prace związane z budową układu torowisk zajmą firmie około roku. To przedsięwzięcie wymaga podjęcia przez miasto kolejnych działań infrastrukturalnych, przede wszystkim rozbudowy skrzyżowania z ul. Wschodnią w kierunku północnym. Po rozmowach z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad przyjęte jest rozwiązanie w postaci ronda. W związku z tym zlecone zostało opracowanie projektu ronda, który będzie uzgadniany z GDDKiA. Przedsięwzięcie to jest kluczowe dla skomunikowania terenów północnych dzielnicy Sklęczki z drogą krajową Nr 2. Zadanie to finansowane będzie z budżetu miasta, ewentualnie prowadzone będą rozmowy o współfinansowaniu z inwestorami.
ekutno.pl

_____
Kutno dzieki położeniu moze miec spore centrum logistyczne- mam nadzieje ze ten terminal przyciagnie jeszcze wiecej inwestorów.
 

·
Registered
Joined
·
91 Posts
Witam, właśnie idąc do szkoły widziałem, jak frezowali na Troczewskiego prawoskręt w Grunwaldzką. I tylko tyle na razie zrobili, jak widziałem wracając ze szkoły.
 

·
Registered
Joined
·
673 Posts
Witam, wiecie coś więcej o:
"Remont ciagu ulicznego Kosciuszki, Barlickiego, 29 - Listopada, Torunska". Ostatnio jazda samochodem po Kutnie to wielki dramat... Czy nie czas by zacząć u nas budować ulice 2 pasmowe? Tymbardziej, że zabudowa na to pozwala. Tak więc moje pytanie brzmi czy przy tym remoncie będzie może poszerzenie do 2 pasów na Barlickiego czy to tylko moje marzenia? Troczewskiego też mogliby na 2 pasmówkę przerobić i dociągnąć do SP6, bo wiadukt pod torami jest do tego przeznaczony. I mogliby następnie połączyć Aleje JPII z Troczewskiego też 2x2, chodzi mi o Aleje ZHP. Co wy na to?
 

·
Registered
Joined
·
91 Posts
Może lepszym pomysłem byłoby pociągnięcie dalej Aleji Jana Pawła II z Troczewskiego, ale przecinając park. Połączenie to byłoby łagodniejsze i nie trzeba byłoby robić kilka skrętów 90 stopni - najpierw w ZHP a potem w Troczewskiego w prawo. Ale niestety, trzeba byłoby przeciąć park, zbudować most nad Ochnią i przeciąć tereny Polfy - Tevy.

A wiadukt kolejowy jak najbardziej pozwala na 2x2.

A co do poszerzenia Barlickiego to mówiliśmy już o tym w moim temacie, że trzeba byłoby ściąć tamtejsze drzewa, chociaż można trochę pokombinować z tym.
 

·
Registered
Joined
·
820 Posts
Discussion Starter · #9 ·
O remoncie juz pisalismy ze bedzie ciezko o dwupasmowa na barlickiego. Szkoda wyciac wszystkie drzewa, a poza tym potrzebne byly by kolejne swiatla dla pieszych. Barlickiego korkuje sie tylko rano w dni targowe, wiec nie jest tak zle. Troczewskiego w najblizszym czasie rowniez nie bedzie poszerzona z dwoch wzgledów. Po pierwsze nie korkuje sie, po drugie trzeba by poszerzac most przechodzacy przez ochnie. Jedynie przydalo by sie poszerzyc skrzyzowanie ulic rychtelskiego i troczewskiego. Tam czesto sie korkuje szczegolnie gdy wiecej samochodow skreca w lewo to samochody chcace skrecic w prawo nie moga wyjechac, to samo dzieje sie od strony Łąkoszyna. Tam jest duzo miejsca i spokjnie mozna poszerzyc i pociagnac do SP 6.
Co do planownych inwestycji drogowych, to bedzie zmieniony uklad skrzyzowania Kosciuszki z Oporowska, tak zeby latwiejszy wyjazd mialy samochody z bloków na braci sniadeckich.
 

·
Registered
Joined
·
820 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Ubojnię Pini jednak czuć

-Nasz reporter zwiedzi ubojnię Pini na Węgrzech
-Kutnianie mają rację obawiając się lokalizacji u siebie


W ciąg tygodnia powinna wyjaśnić się sprawa budowy w Kutnie największej w Polsce ubojni świń na dwa mln sztuk rocznie. Pozwolenie na budowę zakładu firmie Pini ma wydać kutnowskie starostwo. Mieszkańcy protestują przeciwko planowanej lokalizacji, ponieważ obawiają się, że zakład będzie uprzykrzał im życie. Zakład Hungary Meat na Węgrzech, również należący do Pini, wizytowały już delegacje z miasta i powiatu. Wizytacje, w terminie uzgodnionym z Pini wypadły dla firmy pomyślnie. Ponieważ sprawa budowy ubojni nadal wzbudza wiele emocji wśród kutnian, nasz reporter wybrał się do węgierskiej firmy, aby sprawę zbadać na miejscu. Wraz z Wiktorem Tomusiakiem, mieszkańcem ulicy Górnej oraz tłumaczem węgierskim z Łodzi pojechaliśmy do węgierskiej miejscowości Kiskunfelegyhazza. Jest tam zakład należący do synówPierro Pini, inwestora, który chce budować w Kutnie ubojnię dwa razy większą niż na Węgrzech [koszty wyjazdu pokryła redakcja, a nie, jak przypadku samorządowców, firma Pini - przyp. red.]. Przed zakładem pojawiliśmy się w piątek po godz. 8. Dzień był pochmurny, chłodny, padał deszcz. Pierwsze, co utwierdziło nas w przekonaniu, że dotarliśmy do celu, to specyficzny zapach. Czuć go było w odległości 300 metrów od zakładu. Do fetoru trudno było się przyzwyczaić. Zapytaliśmy ludzi przebywających w sąsiedztwie firmy jak się Im pracuje w pobliżu zakładu.– Dzisiaj smród jest niewielki – ocenili pracownicy remontujący drogę. – Pada deszcz i jest chłodno. Trzeba przyjść, jak będzie upał, a w kolejce będzie stać kilka samochodów. Wtedy smród jest straszny, trudno wytrzymać.– Kiedyś było fatalnie i protestowaliśmy, ale na nic to się zdało dodają mieszkańcy węgierskiego miasteczka. Teraz jest zdecydowanie lepiej. Smród jest dokuczliwy tylko czasami, ale my się już przyzwyczailiśmy. Od pewnego czasu obowiązuje zakaz transportu zwierząt przez miasto. Kierowcy często jednak nie przestrzegają przepisów. Nasi rozmówcy zauważyli, że fetor wydobywa się nie tyle z ubojni, co z transportu i czasami z kanalizacji ściekowej przebiegającej przez główną ulicę w pobliżu ubojni. Jedna z pracownic zakładu powiedziała, że rano, gdy ludzie przychodzą do pracy, odór jest nie do wytrzymania. Dodała, że sytuacja się poprawia, gdy kończy się dostawa. Zajrzeliśmy również do firmowego sklepu, w którym można kupić mięso. Zapach nie zachęcał do robienia jakichkolwiek zakupów. Dodajmy, że zakład na Węgrzech położony jest na obrzeżach miasta, a wiatr wieje przeważnie nie na miasteczko, a na tereny, gdzie zabudowa jest mniej zwarta. W Kutnie zakład ma stanąć w pobliżu siedzib ludzkich. Komfort mieszkania może być zakłócony.

Transport trzody do ubojni może być uciążliwy
W kutnowskiej ubojni ma być ubijanych do 2 mln sztuk trzody chlewnej rocznie, co daje po 6–8 tys. sztuk dziennie. Oznacza to, że do zakładu każdego dnia będzie musiało wjechać ok. 100–160 samochodów z trzodą, czyli 10–16 samochodów co godzinę. Co godzinę również będą wyjeżdżały kolejne transporty z odpadami do utylizacji. Pojazdy
mają przejeżdżać przez strefę ekonomiczną. Jeśli w cyklicznej dostawie nastąpi zachwianie i przed zakładem ustawi
się kolejka, uciążliwości odczują nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale też firmy.

zrodlo: Dziennik Łódzki
 

·
Banned
Joined
·
4,117 Posts
Zaczne od wczesniej wsponianej strefy.
Trwają budowy trzech firm Kellogg branża spożywcza)
oczywiscie chodzilo o firme Kellogs, producenta Chipsów, chrupek itp.

O tym projekcie bede informował na biezaco z fotkami włacznie :cheers:
Na dzis napisze tylko ze projekt obejmuje tylko polowe terenu, druga polowa jest przygotowana na ewentualne powiekszenie fabryki, mniej wiecej podwojenie zdolnosci produkcyjnej.
 

·
Registered
Joined
·
91 Posts
Dokładnie Kellogg's robi płatki śniadaniowe - pionier w tej dziedzinie i największa tego typu firma na świecie. Naprawdę, znacznie lepsze są od Nestle.

Skoro Kellogg's się buduje, to mam pytanie : czy to jest tuż przy trasie - to to z czerwonymi paskami na ścianach, czy może w głębi strefy?
 

·
Registered
Joined
·
820 Posts
Discussion Starter · #17 ·
dzisiaj widzielm ze sporo sie dzialo na Troczewskiego kolo mostu, kostke nawiezli i jakis wjazd robili chyba beda chodnik wymieniac.
Wczoraj na KCI znalazlem taka informacje:
"Projekt Nr Z/10/III/3.4/0373/2006 pn. „Adaptacja i wyposażenie części budynku po zlikwidowanym przedsiębiorstwie na hotel” zrealizowano przy współudziale środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"- moze wie ktos o jaki hotel chodzi?
 

·
Registered
Joined
·
91 Posts
Dalej pisze :
Beneficjent: Zarządca Nieruchomości – Małgorzata Pawlak, Michał
Komorowski s.c., ul. Łąkoszyńska 127, 99-300 Kutno
A co do Troczewskiego, to rzeczywiście, sporo się dzieje - remont nawierzchni, nowe chodniki, chociaż robią one tak szerokie, że wygląda, jakby to była droga zbiorcza. A może będzie też ścieżka rowerowa? :D
 

·
Registered
Joined
·
820 Posts
Discussion Starter · #19 ·
wiem ze to pisze ale dalej nic mi nie mowi.

Faktycznie nie pomyslalem, pewnie bedzie tam sciezka, bo ostatnio wszedzie je robia- na Sienkiewicza, na Kosciuszki- czyli na najblizsze lata nie ma szans na dwupasmowke. Mam nadzieje ze na Troczewskiego juz nie dlugo zalataja ta dziure miedzy budynkami niedaleko skrzyzowania z w-wskim przedm.
 
1 - 20 of 2850 Posts
Top