SkyscraperCity banner
1 - 20 of 44 Posts

·
Registered
4,159 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Witam wszystkich serdecznie :)
W tym wątku zamieszczam zdjęcia autorstwa Dominiki M. aka Mika , mojej koleżanki , z weekendowego wypadu do Paryża . Zaznaczam , że posiadam Jej zgodę na publikację tych zdjęć na naszym forum . Jeśli zdjęcia się będą podobać , to zamieszczę ich więcej , bo mam tego troszkę :)
Życze miłego oglądania :)

·
Registered
4,341 Posts

Kocham ten wiezowiec !!!! Jest piękny cudowny zadziwiający !!! Kocham Cie EDF !! Słyszysz !!!!??? Moim zdaniem razem ze Swiss Re, Comerzbankiem znajduje sie w pierwszej trojce Europy !! Rondo 1 bedzie 4 :)

·
Inwestor
2,635 Posts
Zdjęcia rewelacyjne ! Ech La Defense ! Od razu widac rękę kobiety :) w tych fotkach ? Co to za szafa stoi tam za Wież Eiffla ? Radio France czy co ?
Oral daj więcej tych zdjęć .

·
Banned
2,496 Posts
tutaj widac jak malo jest potrzebne ,aby warszawa wagladala "prawie" jak la defense...

1.proste chodniki
2.czyste ulice
3.bez obdrapanych reklam na kazdym slupku
4.bez 100000000000 samochodow na kazdym kawalku chodnikow.
5.bez ludzi sprzedawajacych majtki i inne dzadostwa.

....czyli pozadek a nie anarchia .

I ten pozadak NIC nie kosztuje ,tylko troche wychowania i poczucia odpowiedzialnosci za swoje otoczenie....

·
Registered
8,887 Posts
Zdjęcia bardzo fajne, wieżowce jeszcze lepsze, ale okolica w ogóle mi się nie podoba. Typowa biurowa dzielnica umierająca po piątej wieczorem, przerażająco pusta przez cały weekend, sterylnie czysta, miejsce zupełnie pozbawione miejskiego charakteru. Nie widziałem tego na żywca, ale tak mi to ze zdjęć wygląda.

btw. Pozdrowienia z Indiany, jestem tu niestety w pracy :( Na szczęście zatrzymaliśmy się w Holiday Inn Express i jest internet :)

·
.........................
1,147 Posts
łał, ale cudne wieżowce, jestem pod wrażeniem :) choc uważam, ze sama przestrzen w La Defense nie jest zbyt dobrze zagospodarowana, wszystko troszke zbyt ścisnięte, ale i tak jestem w szoku :)

·
Registered
4,029 Posts
blue_warsaw said:
bylem 2 lata temu..
wrazenia?
piorunajace!!
Dlatego zawsze jako I skyline Europy daje Paryz :)
Ciekawostka La Defense nie leży w Paryżu !!! lecz poza jego granicami.
Jak wiadomo Paryż to tak naprawdę „niewielkie” około 2 mln miasto lecz jego aglomeracja jest potężna i La Defense leży po prostu w innym mieście dobrze gadam ?? jak nie to poprawić.

·
Registered
575 Posts
W zasadzie to jest jedyne miasto z wiezowcami jakie widziałem (chyba, że Warszawę też zaliczę do tej kategorii) więc na żywo nie mam porównania, ale moim zdaniem to miejsce jest genialne i wątpię zeby NY, Londyn, Frankfurt wygladały lepiej. Ład, porządek, żadnego dziadostwa, absolutne odseparowanie ruchu pieszego i samochodowego (tak kładka którą widać na zdjęciu jest genialna)

Ja poprosze o jeszcze 100 zdjęć

·
Call me grizzly ;)
1,429 Posts
Krzycho said:
Typowa biurowa dzielnica umierająca po piątej wieczorem, przerażająco pusta przez cały weekend, sterylnie czysta, miejsce zupełnie pozbawione miejskiego charakteru. Nie widziałem tego na żywca, ale tak mi to ze zdjęć wygląda.
No i sie w tym nie mylisz...ale co do okolicy to naprawde nie jest taka zła...
no i moze nie przerazajaco pusta bo dosyc duzo turystow sie tam w weekendy kreci ;)

Ładne fotki ;)

@ MIKI: a Ty sie chyba tez nie mylisz bo La Defense nie zalicza sie do 20 dzielnic Paryża ;)

·
Homo Skyscraperus
22,126 Posts
ehhh to jedno z miejsc w ktore zaden forumowicz nigdy nie powinien jechac... gdzie sie obrocisz orgazm!! Z nadmiaru wrazenia ja bym umarl... ile mozne :p

ja podziwiam to miejsce za urbanistyke, lad i czystosc... super!

1 - 20 of 44 Posts