SkyscraperCity banner

'

1 - 16 of 16 Posts

·
Registered
2,892 Posts
Discussion Starter · #1 ·

·
Registered
20,847 Posts
Mam pytanie vfmikey, czy "efekt" uzyskałeś "naturalnie", czy PSem?

Zdjęcie zdecydowanie leci, ale podoba mi się mimo wszystko. Właśnie pomysł IMO dobry, tylko parę detali dla mnie nie poszło. Panorama "rozmyta" w tle cacy. Idealnie, że miałeś takie słońce, to wiele "zapracowało".

8/10

·
Registered
2,892 Posts
Discussion Starter · #7 ·
więc:
cafe jest na Wawelu

zdjęcie jest prosto z puszki, nic w nic nie robiłem

zrobiłem dobre kilkanaście zdjęć, wydaje mi się, że to jest najbardziej udane, i od dawna miałem pomysł na podobne zdjęcie w tamtym miejscu, tylko ciągle nie mogłem trafić ludzi tam, a nie za bardzo lubię pozowane :)

·
Registered
2,892 Posts
Discussion Starter · #9 ·
może ktoś mi da wyższą ocenę zamiast ciebie ;)

ale to dowód na to, że z dobrym aparatem i obiektywem każdy zrobi dobre zdjęcie :D

·
Registered
20,847 Posts
Jeśli ktoś mógłby przekazać/dodać do swojej oceny punkta ode mnie, będzie kolega. :D

Vfmikey z drugą częścią tego co napisałeś po części się tylko zgodzę, talent i pomysł będzie widać zawsze. Choć osobiście wkurza mnie już to, że w najnowszych aparatach masz opcję HDR. Po prostu raz naciskasz i "robi się". :eek:hno: Już nawet technika HDR przestaje być magią i tym co wymaga ciut wiedzy, późniejszego "składania", etc. To co dawniej było otoczką, możliwością pokazania warsztatu, czego uczyli latami w szkołach od światła, aberracji, panoramowania, przez blendy, odbłyśniki, do odległości hiperfokalnej. Wszystko nic już nie warte. :eek:hno: :)

·
Registered
2,892 Posts
Discussion Starter · #11 ·
no cóż, ja patrząc na swoje zdjęcia widzę, że większość z nich obróbką po prostu psuję, próbując zrobić z nich coś więcej niż są naprawdę, postanowiłem ją ograniczyć do minimum i zamiast spędzać czasami grube godziny przed monitorem zacząłem spędzać popołudnia na mieście z aparatem ;)

a, i fajnie by było wiedzieć, czym tak uraziłem gusta sharkyego i Wesołego Romka, żeby potem nie zrobić tego ponownie :)

·
am70
1,961 Posts
Jeśli ktoś mógłby przekazać/dodać do swojej oceny punkta ode mnie, będzie kolega. :D
^^
Vfmikey no włanie miałem pisać, gratulować nowego aparatu. Potem sam się pochwaliłeś i już jakoś tak niezręcznie było.

Będzie coraz lepiej, z każdym jednym pstrykiem. Za samo zdjęcie ode mnie 8,5 + Heniowe jeden :)

·
Registered
2,892 Posts
Discussion Starter · #14 ·
am70 aparat nie aż tak nowy, kilkoma zdjęciami już się chwaliłem. za to różnicę robi obiektyw ;)

·
Registered
68,085 Posts
"Wkład ludzki" - troszkę marnuje to zdjęcie - jak już było wspomniane młode d...y bardziej by pasowały :D. Miejsce fajne, zdjęcie takie sobie - 7/10.

1 - 16 of 16 Posts