SkyscraperCity banner

41 - 60 of 136 Posts

·
Registered
Joined
·
4,484 Posts
The new data from Friday's cyclist counting is in!
(number of cyclists during peak hour)

And yes - I also don't understand why the f*ck they didn't count cyclists on any of the new cycle lanes. The only new place was Brasa.

And yes, since 2008 the number of cyclists on Vanšu bridge has grown 7 times and nothing has been done to improve their infrastructure. If anything, the infrastructure has actually been made worse with the Daugavgrīvas street reconstruction project. And, if I remember correctly, also some "traffic improvements" on the right bank.
 

·
Registered
Joined
·
793 Posts
Biju cerējis, ka Miera ielas velojoslu instalācija būs nedaudz detalizētāka. Rīgai tomēr pietrūkst inteliģentu risinājumu gājēju/velo infrastruktūru izklāšanā ar dažādiem piemērotākiem vai mazāk piemērotiem materiāliem. Šis makets to nekādā veidā nerisina. Negribētos, ka Miera ielas velojoslu projekts beigās tiek izveidots tik pat prasts un plakans kā šīsvasaras velojoslas Rīgā. Tādas nevienam pie sirds īsti neiet.
 

·
Registered
Joined
·
793 Posts
Ja Rīgai nāktu klāt +300 000 iedzīvotāju vai esošajiem 2x kāptu pirktspēja, tad tāda Miera iela pati no sevis pārvērstos par kafejnīcu/iepirkšanās ielu. Šobrīd man rodas jautājums, ja arī to projektu izveidos, tad, kur atradīs tos cilvēkus, kas ielu ikdienā aizpildīs.
 

·
Registered
Joined
·
4,484 Posts
Nu mērķis ir, protams, uzlabojot pilsētvidi un ierobežojot auto skaitu, piespiest cilvēkus pārcelties uz centru. Taču problēma ir tāda, ka neviens, kurš nopircis māju Pierīgā ar hipotekāro kredītu uz 50 gadiem vairs nekur nepārcelsies. Var skatīties uz mikrorajonu iedzīvotājiem, taču tiem pārcelšanās varētu nebūt pa kabatai, jo lētākie dzīvokļi Rīgas centrā ir diezgan šausmīgi - jāremontē. Tīri teorētiski vienīgie potenciālie jaunie iedzīvotāji būtu no laukiem vai dzimstības, kas ir šaubīgi.

Rīgas Dome pavisam nepareizi būvē sociālās mājas. Liela daļa manu bijušo klasesbiedru (tostarp es) reiz dzīvoja Grīziņkalnā, kur viss bija gājiena attāluma, bet nu dzīvo Rīgas tālajos mikrorajonos: Ulbrokas ielas jaunās mājas, Dreiliņu sociālās mājas, Berģi, Mārupe, utt.

Kur bija prāts būvēt 400 jaunus dzīvokļus Bolderājā, kas ir nenormāli tālu no centra, kamēr centrā pilns ar pamestām/puspamestām ēkām un būvbedrēm? Protams, ka domāja tikai par zemes/būvniecības cenu. Runājot par Dreiliņiem - kad padomā, ka pilsētai tagad jāuztur 6. autobusa maršruts, jāremontē un jārisina sastrēgumi uz ceļiem, pa kuriem visi tie iedzīvotāji brauc uz centru, tad sanāk, ka vajadzēja tomēr centrā, vai ne?
 

·
Registered
Joined
·
793 Posts
Nebiju pamanījis, ka tur ir veloceliņa zīme. Asprātīgi. Laikam jau būvējot cerēja, ka kaut kad nākotnē dome izbūvēs uz Ostas skatiem vedošu veloceliņu
 

·
Registered
Joined
·
4,484 Posts
Kā tieši plānots Ķengaraga veloceliņu pagarināt līdz Vecāķiem? :D

Vai tur nav domāts Vecmīlgrāvja veloceliņš, kurš beidzas pirms dzelzceļa pārbrauktuves aiz Ziemeļblāzmas?
 

·
Registered
Joined
·
44 Posts
Atklāju, ka Elizabetes iela nav pirma Rīgas "velojosla".
Re:

Šķiet, ja slinkuma satiksmes departamenta komanda centrā uzlika arī tādas zīmes, tad izpratnes no piepilsētas iedzīvotajiem būtu vairāk.
 
41 - 60 of 136 Posts
Top