SkyscraperCity banner

1 - 20 of 864 Posts

·
Registered
1,830 Posts
Discussion Starter #1
Nowy wątek dla wszystkich w którym zamieszczalibyśmy fotki Legionowa i okolicy. Odpuszczamy fotki inwestycji które zamieszczamy w wątku o inwestycjach. Oprócz fotek mogą być przemyślenia , spostrzeżenia itp. dotyczące naszego regionu.

Na początek parę nie powiązanych fotek:

·
Registered
502 Posts
Ja cos tam wiem ;)
Drugie co do wielkosci miasto aglomeracji warszawskiej, zlokalizowane na polnocny wschod od Warszawy, jakos blisko 60 tysiecy mieszkancow. Najbardziej powszechnie znane jest chyba z Wyzszej Szkoly Policji. Przejezdzalem jednie obok kilka razy droga ktora wlasciwie nie prowadzi przez Legionowo lecz styka sie z nim

dla mnie ciekawy przypadek miasta bo podobne wielkoscia do mojego i mozna porownac i wyciagnac wnioski jak na mniejsze 'sredniaki' wplywa stykanie sie praktycznie z metropolia czyli Warszawa, a jak bycie najwiekszym graczem w duzym ale jednak bazujacym na rolnictwie glownie regionem.

To moze byc bardzo ciekawe porownanie :) kazda opcja ma plusy i minusy

·
Registered
1,830 Posts
Discussion Starter #5
Miasto ma ok. 51 tys. mieszkańców, czyli jest o 2-3 tys mieszkańców mniejsze od Pruszkowa. Posiada urzędującego prezydenta miasta [Roman Smogorzewski - wybrany na drugą kadencje w pierwszej turze wyborów]. Powierzchnia miasta - 1360 ha, a gęstość zaludnienia 3.689 na 1 km. Jest to jedno z najgęściej zaludnionych miast w Polsce. Odległość od centrum Warszawy to 23 km. Do Zalewu Zegrzyńskiego jest tylko 7 km. Przez miasto przechodzi droga krajowa nr.61 w kierunku Ostrołęki, Łomży, i Suwałk , oraz linia kolejowa Warszawa-Gdynia. Tak się złożyło że i droga i linia kolejowa są gruntownie przerabiane. Droga nr,61 przebiega nie skrajem miasta z tym że po prawej stronie jadąc od Warszawy jest dzielnica willowa Bukowiec. Początki miasta sięgają 1877r. Prawa miejskie otrzymało 3 Maja 1952r. Nie ma już Wyższej Szkoły Policji, od 1990 roku jest Centrum Szkolenia Policji. Szkoła jest w Słupsku. Miasto było znane z produkcji namiotów i balonów w Zakładach Sprzętu Technicznego i Turystycznego "AVIOTEX". W mieście ma siedzibę dowództwo i sztab 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej. Jest siedzibą powiatu Legionowskiego w którego skład wchodzą gminy; Jabłonna, Wieliszew,Serock i Nieporęt. W ciągu ostatnich paru lat [prezydencja Romana Smogorzewskiego] miasto bardzo się zmieniło i pomału przestaje być kojarzone z miastem-sypialnią.

·
Registered
951 Posts
Na zdjęciach miasto prezentuje się OK, ale wiadomo że to tylko wybrane strzały. Na żywo jako całość nie jest tak różowo, ale i tak jest o niebo lepiej niż w leżącym po drugiej stronie Warszawy Otwocku.

1 - 20 of 864 Posts