SkyscraperCity banner

Podoba Wam się ta galeria ?

1 - 20 of 37 Posts

·
Registered
10,512 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)

24 kwietnia 2009 przekazano do użytku kolejny, ostatni etap Galerii Piastów, o powierzchni 36 tys. metrów kwadratowych.

Pierwszy etap, o powierzchni całkowitej blisko 12 tys. mkw. został oddany do użytku w listopadzie 2006 roku. Jesienią ubiegłego roku przekazano drugi etap, o powierzchni 4 654 mkw, gdzie na dwóch kondygnacjach znalazły się marki H&M i New Yorker, a na wyższych kondygnacjach 21 mieszkań o podwyższonym standardzie – klimatyzacja, ochrona itp.

Po sfinalizowaniu budowy całego centrum, Galeria Piastów w Legnicy to łącznie 52 tys. mkw. powierzchni całkowitej i blisko 25 tys. mkw. powierzchni najmu. W oddanej obecnie do użytku części znajduje się kino Helios, Pięć sal dysponuje miejscami dla 1086 widzów. Sześć miejsc przeznaczono dla osób niepełnosprawnych na wózkach. Największa sala o 466 miejscach jest salą wielofunkcyjną, wyposażona w sprzęt audio-video oraz estradę umiejscowioną pod ekranem o powierzchni 110 mkw. Jest przystosowana do projekcji w systemie 3D. Przy kinie zlokalizowany jest parking dla klientów centrum na 400 samochodów.

Wśród najemców nowej części Galerii Piastów na powierzchni 1 300 mkw znajdzie się rzadko spotykany w polskich centrach handlowych Marks&Spencer, który w Wielkiej Brytanii prowadzi 600 sklepów, a na całym świecie kolejnych 240.

Część spożywczą o podobnej powierzchni zajmuje Piotr i Paweł.

Przestronne, świetliste foodcourty zagospodarowały Burger King oraz KFC i Pizza Hut. Nową przestrzeń dla organizacji imprez i wydarzeń kulturalnych stanowi wewnętrzna ulica pod szklanym dachem, z charakterystyczną fontanną o wysokości 12 metrów.

W nowej części Galerii Piastów znajduje się także przeszklone studio dynamicznej lokalnej telewizji kablowej "DAMI", która w dużej części zajmie się promocją i reklamą galerii oraz jej najemców.

Trwają również rozmowy z operatorami sieci fitness, jednakże umów jeszcze nie podpisano.

Projekt Galerii Piastów wykonała Pracownia Projektowo Konsultingowa NIEBUDEK z Legnicy. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Erbud SA, czas realizacji inwestycji 16 miesięcy, koszt 130 mln zł.

Korzystano z wypowiedzi rzecznika prasowego Rank Progress P. Dariusza Wyborskiego.

1

2

3

4

5

6

7
8

9

10

I wnętrza Galerii Piastów.
11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

Zdjęcia ze strony Galerii Piastów i forum SsC o tej samej nazwie.

·
Registered
10,216 Posts
Jak dla mnie nic specjalnego. TO wygięte szkło to tandetna próba nadania temu budynkowi czegoś charakterystycznego. Ponadto zwykły klocek. Dam 4.

·
skyscrapers votary
658 Posts
Ogólnie nie lubię budynków stylizowanych na historię, ale...
tutaj mi się podoba, nic nie bije po oczach, nie ma wielkiego kiczu, a mamy za to mieszankę nowoczesności i wpisania w starsze otoczenie.
8

·
Registered
110 Posts
A dla mnie GP to niezwykle miejsce... dam 9,5/10 oby takich więcej... mam tylko pytanko: czy GP ma jeszcze dzialki do rozbudowy? czy juz nie?

·
Metropolian
185 Posts
5,5. Duży budynek, w miarę ładny i stylowy.

Spory wpływ na moją ocenę miała duża pusta powieszchnia, na której można zmieścić jeszcze 2x tyle sklepów, oraz wyżej wymienione szkło.

·
sober-absent-minded
2,388 Posts
Ta część udająca kamienice (3,4 zdjęcie) wygląda niezbyt udanie, szczególnie III i IV kondygnacja z tymi mikrookienkami:eek:hno:, reszta jest porządna, ale nic więcej

6.5/10

·
Registered
8,887 Posts
Na pierwszych zdjeciach wygladalo to jak kicz, ktoremu nie dalbym wiecej niz 3, a ostatnie fotki prezentowaly calkiem fajne centrum handlowe, jakby dwa, zupelnie inne projekty, nie wiem jak zaglosowac:)......7/10.

·
Registered
7 Posts
To fakt, że wygląda jak zlepek architektonicznych różności ;), ale mi się podoba, a zwłaszcza ta część z Heliosem :) dlatego 10.

·
Pilanin
3,874 Posts
Taki budynek w takiej bliskości zamku i jakiegoś gotyckiego kościoła to przekleństwo. Tak sobie myślę, że jak się nie ma co zrobić z wolną działką na obrzeżach starówek to się tam zawsze pieprznie galerię handlową i będzie dobrze - patrz Dominikańska we Wrocławiu czy Krakowska albo projekty na wolne działki Podzamcza. Jedyna udana to naprawde Stary Browar, ale ona jest na poziomie 100 razy wyższym niz cokolwiek innego.
Ta też mi się nie bardzo podoba. Bo albo budujemy galerię z architekturą (pomijając czy dobrą czy złą) charakterystyczną dla galerii, albo budujemy nowe kwartały kamieniczek. Im więcej pomysłów na jeden budynek zrealizowanych na kilku elewacjach tym zawsze gorzej dla budynku.
5,5/10

1 - 20 of 37 Posts