SkyscraperCity banner

2241 - 2257 of 2257 Posts

·
Registered
Joined
·
21,534 Posts
^^Jest postęp:

Trwa przebudowa ul. Sikorskiego na odcinku od ronda na ul. Sudeckiej do ul. Koskowickiej.Zakres inwestycji obejmuje m.in.: przebudowę skrzyżowania z ul. Koskowicką, chodników i ścieżek rowerowych, remont studni kanalizacyjnych wraz z regulacją włazów, wymianę wpustów jezdniowych z przykanalikami, renowację kolektora ze studniami.


Rondo na ul. Sikorskiego zostanie przebudowane w ramach III etapu budowy zbiorczej drogi południowej. Przypomnijmy, że na przebudowę ul. Sikorskiego nasze miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 1 mln 75 tys. zł. Zwycięska oferta firmy Fobis, która wygrała przetarg opiewa na kwotę 1, 82 mln zł.
 
  • Like
Reactions: Birdmanek1985

·
Registered
Joined
·
5,679 Posts

·
Registered
Joined
·
5,679 Posts
Przebudowa Szczytnickiej

 

·
Registered
Joined
·
21,534 Posts
Jest jednak szansa, że Sikorskiego pojedziemy szybciej. - Ze względu na zaawansowany stopień prac budowlanych możliwe jest ukończenie tego zadania wcześniej. Precyzyjne określenie terminu będzie możliwe po 15 sierpnia, gdy będą zrealizowane prace związane z wykonaniem oznakowania poziomego oraz prace porządkowe terenów przyległych – informuje Jadwiga Zienkiewicz, zastępca prezydenta Legnicy w odpowiedzi na zapytanie, które złożyła radna Ewa Czeszejko-Sochacka (klub prezydencki).
 
  • Like
Reactions: Birdmanek1985

·
Semper Invicta
Joined
·
25,631 Posts
Ciekawe w jakim stopniu uda się wykorzystać ów wyremontowany odcinek Sikorskiego pod kątem przyszłej budowy "obwodnicy". Jaką klasę ma obecnie Sikorskiego - zapewne Z, nie wyżej. Nowa DK94 będzie musiała mieć co najmniej klasę G, a to oznacza, że praktyczne żadne z obecnych skrzyżowań w ciągu Sikorskiego nie jest normatywne pod względem odległości do kolejnego. Przedział od 150 m do 400 m, gdzie normą jest 500 m, warunkowo 400 m... Ciekawe ile z obecnych wlotów w Sikorskiego będzie musiało być zaślepionych...
 
2241 - 2257 of 2257 Posts
Top