SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 111 Posts

·
Registered
Joined
·
865 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Inwestycja warta uwagi, zarówno osobny wątek jej się przyda.
Wedle zapowiedzi, budowa ma ruszyć niebawem.

http://www.kompasinwestycji.pl/inwestycja-10603.htmLegnicka skarbówka czeka na przenosiny
http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/1432037,legnicka-skarbowka-czeka-na-przenosiny,id,t.html

Fiskus może już budować nową siedzibę

Miasto podpisało akt notarialny ze Skarbem Państwa dotyczący zamiany gruntów. To oznacza, że Urząd Skarbowy może rozpocząć budowę nowej siedziby przy ul. Wrocławskiej.

Na mocy podpisanego w piątek aktu Skarb Państwa przekazał na rzecz miasta nieruchomość położoną przy ul. Najświętszej Marii Panny 3, w której dziś mieści się Urząd Skarbowy. W zamian otrzymał od gminy działkę położoną przy ul. Wrocławskiej 37, na której kiedyś stało kino „Bałtyk”.

- Zgodnie z zapisami umowy Urząd Skarbowy ma trzy lata na wybudowanie nowego obiektu. Do czasu jego wybudowania petenci będą obsługiwani w obecnej siedzibie – informuje legnicki magistrat.

O zamianie gruntów między miastem a Izbą Skarbową pisaliśmy już wielokrotnie. Ostatni raz w marcu br.

http://fakty.lca.pl/legnica,news,34562,Fiskus_moze_juz_budowac_nowa_siedzibe.html


Dokumentacja przetargowa.
http://www.is.wroc.pl/index.php?idR=&idM=25&typ=PION
 

·
jestem Ott'em tego czatu
ZJE D N O C Z O N A O P O Z Y C J A
Joined
·
9,790 Posts
To będzie budynek Urzędu Skarbowego, a nie Izby Skarbowej, gdyż ta druga zlikwidowała swój Ośrodek Zamiejscowy w Legnicy.
 

·
Registered
Joined
·
1,858 Posts
Ciekawe jaki % tego placu naprzeciw MD będzie zajmowała ta inwestycja - dokładniej chodzi mi o to, czy zasłonią tą budową wszystkie straszące budynki, czy nie - chyba to drugie, gdyż teren o którym mówię to dość duża powierzchnia jak na jeden budynek - chyba, że US zaszaleje:)
 

·
Registered
Joined
·
865 Posts
Discussion Starter · #11 ·

·
Nadszyszkownik
Joined
·
806 Posts
Niestety ale tylko około 40 % pustego placu. Reszta będzie dalej straszyć.


Nowa siedziba legnickiego Urzędu Skarbowego ma stanąć na działce o powierzchni 3.811 metrów kw. Powierzchnia zabudowy to 1.255 m kw. Wysokość budynku od poziomu parteru do najwyższego punktu dachu wyniesie ponad 21 metrów. Budynek będzie podpiwniczony, z 4 kondygnacjami naziemnymi i częściową dominantą (przewyższeniem) na 5 kondygnacji.
Projekt przewiduje powstanie 36 miejsc postojowych w parkingu podziemnym i 56 miejsc na terenie przy US (razem 92 miejsca postojowe). Parking będzie zlokalizowany na tyłach budynku, a samochody wjeżdżać mają od strony ul. Wrocławskiej.
Budynek będzie obłożony piaskowcem na froncie parteru – od strony elewacji północnej (od ul. Wrocławskiej) i elewacji zachodniej. Natomiast cokół całego budynku wyłożony zostanie płytami granitowymi.
Główne wejście znajdzie się w narożniku od ul. Wrocławskiej i elewacji zachodniej. Na parterze budynku powstanie m.in. archiwum, kącik zabaw dla dzieci oraz miejsce informacji i obsługi klientów, a także duża sala obsługi podatnika o powierzchni 148 metrów kwadratowych. Budynek będzie oczywiście posiadał też odpowiedni dostęp dla osób niepełnosprawnych.

http://kurier-legnicki.pl/2012/08/b...arbowego-w-legnicy-zapewniaja-wladze-legnicy/
 
1 - 20 of 111 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top