SkyscraperCity banner
1 - 9 of 9 Posts

·
Registered
480 Posts
Discussion Starter · #1 ·
No to czas na Legnice w panoramie

Kwadrat ulic Gwarnej, Złotoryjskiej, Wjazdowej i Bankowej. Na tym placu będzie Galeria roboczo nazwana OK. Obecnie teren jst ogrodzony

Plac Słowiański

Plac Wilsona

Plac między ulicami Chojnowską, Piastowską i Jagielońską. Tutaj powstaje Ferio

Widok na ulice Wrocławską. Aż wstyd że to centrum miasta

Przepraszam za rozmiarówke zdjęć ale tylko takie były dostępne na stronie http://fortyfikacje.host247.pl , która polecam. jest tam dużo ciekawych zdjęć Legnicy i nie tylko

·
Registered
14,636 Posts
W UM dalej stoi ta makieta zagospodarowania centrum Legnicy i tego kwartału ulic z tej ostatniej panoramy (Wrocławska i okolice przed mostem)?

·
Registered
14,636 Posts
Ta makieta stała/stoi? na jednym z pięter UM w Legnicy, przy schodach, na korytarzu. Bardzo interesująca - przedstawia projekt zagosp przestrzennego centrum Legnicy. Warto byłoby zrobić jej zdjecie i wstawić na forum.

Pozdrawiam.

·
Semper Invicta
26,721 Posts
Darek_W said:
Ta makieta stała/stoi? na jednym z pięter UM w Legnicy, przy schodach, na korytarzu. Bardzo interesująca - przedstawia projekt zagosp przestrzennego centrum Legnicy. Warto byłoby zrobić jej zdjecie i wstawić na forum.

Pozdrawiam.
Da się załatwić... Niedługo podczas wyjazdu do Legnicy muisze pozałatwiać kilka spraw w tamtejszych Urzędach to obfocę (jeśli cyfrzaka wezmę)...

A pozatym to m.in. tym makietom (stoją już ładnych 10 lat) tzn zagospodarowanie kwartału ulic wrocławska, orła białego, zielona, jordana plus odbudowa pierzei ulicy najświętszej marii panny zaraziłem się modelarstwem architektury...

Kiedyś postowałem... ale jesli ktoś chce to wykonałem z racji miłości do wielkiej płyty wszystkie budynki z osiedla Piekary C... w skali 1:300... Jak coś mogę zapostować...

A ostatnio bawię się w modele, makiety domków jednorodzinnych - skala 1:50... To tak na marginesie...

A te makiety jeśli Cin-Ek nie wyprzedzi obfoce za jakiś czas...

·
Miastolub
3,715 Posts
Uuu na przedwojennych pocztówkach prezentowało sie to o niebo lepiej ;) Są plany odbudowy Starówki? Szkoda byłoby żeby takie miasto jak Legnica traciło tak wiele przez brak Starówki, bo niewątpliwie jest to prestiż dla miasta :)

·
Człowiek Wschodu:-)
5,613 Posts
Tam starówka jest zabudowana - trzeba by wyburzyć to i owo, żeby zbudować co innego. całe szczęście, ze chociaż niektóre zabytki zostały. Szkoda tylko, ze w kontekście nowszych budynków - robia dosc smutne wrażenie:

Po prawej Akademia Rycerska, w której nauki pobierała w XVIII wieku cała śmietanka polskiej arystokracji (m.in. Zamoyscy), zanim Konarski nie założył Collegium Nobilium. a po lewej blok. Niestety na Śląsku najlepiej można zrozumieć, jak wielką rolę w odbiorze zabytku odgrywa jego otoczenie...

1 - 9 of 9 Posts