SkyscraperCity banner
1 - 20 of 86 Posts

·
Ceci n'est pas un user.
449 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Plaza Centers zbuduje centrum handlowe w Lesznie

2008-06-02 20:05:36

Plaza Centers nabył grunt o powierzchni 17 tys. m2 w Lesznie (woj. wielkopolskie), na której planuje zbudować duże centrum handlowo - rozrywkowe.

W nowym centrum ma powstać 70 punktów handlowych i usługowych o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 16 tys. m2. Budowa powinna rozpocząć się w połowie 2009 roku, a planowany termin oddania obiektu do użytku to IV kwartał 2010 roku. Przy centrum ma być również zlokalizowany parking na 450 samochodów. Koszt całego przedsięwzięcia szacuje się na ok. 37 mln EUR.

Deweloper do tej pory w Polsce wybudował siedem centrów handlowych, z których wszystkie zostały sprzedane.

Zrodlo:
http://www.galeriehandlowe.pl/go.li...za Centers zbuduje centrum handlowe w Lesznie

·
Registered
68,068 Posts
Trochę macie pecha...

Jeszcze NIE widziałem ładnej PLAZY- architektonicznie :eek:hno: Focus Parki są pod tym względem lepsze, wszystkie PLAZY to straszna "kaszana", choć z drugiej strony "darowanemu koniowi NIE patrzy się w zęby" :D a po za tym najważniejsze jest wnętrze- nowe sklepy, przestrzenie, rozrywka... A więc GRATULUJĘ :eek:kay:

·
Pilanin
3,874 Posts
Jeszcze NIE widziałem ładnej PLAZY- architektonicznie :eek:hno: Focus Parki są pod tym względem lepsze, wszystkie PLAZY to straszna "kaszana", choć z drugiej strony "darowanemu koniowi NIE patrzy się w zęby" :D a po za tym najważniejsze jest wnętrze- nowe sklepy, przestrzenie, rozrywka... A więc GRATULUJĘ :eek:kay:
Bez przesady, wnętrze jest ważne, ale w mieście też to musi jakoś wyglądać, bo równie dobrze można całość okryć blachą trapezową, w imię zasadzy że w zęby darowaneu nie patrzeć :D

·
Registered
27 Posts
Za portalem elka.pl

Leszno. Spółka Plaza, która chce adaptować dawne młyny w Lesznie na centrum handlowo-rozrywkowe jest zainteresowana budową wielopoziomowego parkingu – mówi prezydent Tomasz Malepszy. Cały czas aktualna jest też zapowiedź budowy loftów, czyli ekskluzywnych mieszkań w pomieszczeniach poprzemysłowych.
W grudniu spotkałem się z przedstawicielem spółki Plaza – mówi Tomasz Malepszy. Spotkanie poświęcone było inwestycji spółki w Lesznie, czyli stworzeniu w dawnych młynach przy Przemysłowej centrum handlowo-rozrywkowego. W latach 2010-11 ma tam powstać 16 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Przedstawiciel Plazy potwierdził zamiary spółki – mówi Malepszy – a także plany urządzenia mieszkań w dawnych pomieszczeniach fabrycznych. Spółka jest też zainteresowana zbudowaniem parkingu wielopoziomowego po drugiej stronie ulicy Przemysłowej.
Póki co Plaza musi poradzić sobie z problemem czterech rodzin mieszkających w budynku należącym do młynów. Umowa najmu wygasła z końcem ubiegłego roku – mówi Malelpszy – podkreśliliśmy, że to na właścicielu ciąży obowiązek zapewnienia im mieszkań.

Mnie osobiście ucieszył pomysł parkingu wielopoziomowego. W końcu będzie większa szansa na możliwośc zaparkowania w pobliżu centrum miasta.

·
Registered
360 Posts
Też się nie cieszę,że będzie to akurat Plaza (lepszy byłby już Focus Park) ,ale wierzcie mi,że dla takiego miasta jak Leszno,taka Plaza to już coś. Plus jest tego taki,że nareszcie teren wokół dworców zostanie uprzątnięty ,bo tego syfu jaki jest tam teraz nie da się nawet opisać...

·
Registered
56 Posts
Czy są już dostępne modele projektu tej galerii?? Chciałbym się temu przyjrzeć...
Tyle podają na swojej stronie:
Leszno Plaza

Region: Poland
Project type: Retail and entertainment scheme
Size: 16,000 sqm
Opening: 2012
Plaza share: 100
Project status: planning stage

Leszno Plaza - Poland

·
Registered
3,996 Posts
Ciężko się wypowiedzieć na temat tak małego obrazka, ale muszę powiedzieć, że jak na mój gust, to szykuje się Wam w Lesznie jedna z ładniejszych placówek Plaza Centers!

·
Why so serious?
1,297 Posts
Wszystko okaże się z czasem ;)

Tymbardziej że lokalizacja jest idealna... sąsiedztwo dworca PKP i PKS. Bliskość starówki :)

·
Why so serious?
1,297 Posts
ułatwiłoby to życie... bowiem na dworzec prowadzi tylko dworcowa a jakże łatwe i szybkie byłoby dotarcie na PKP od ulicy Przemysłowej :)

no cóż... idealne byłoby przedłużenie tunelu podziemnego od PKP aż do plazy
hehe ale to tylko marzenia xD

1 - 20 of 86 Posts