Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 48 Posts

·
Banned
Joined
·
2,580 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
http://www.liberec2009.com/

Hi all!
As you all know (I am a little bit optimistic), Liberec will host Nordic World Ski Championships in jan and feb 2009. Sapporo had The Dome. However, I missed more fans and more interest from Japanese. In 2009, it will be different and better than it was in Sapporo 2007!:) After 40 years, this championships goes to Central Europe (Obersdorf is not considered as CE :) ) and atmosphere in areas will be much better, Polish, Norwegian, German and other supporters are welcomed! :)

The LIBEREC 2009 FIS Nordic World Ski Championships

In June 2004 the directors of the International Ski Federation (FIS) decided that the host of the FIS Nordic World Ski Championships in 2009 will be the city of Liberec. Thus the city has been placed among important host cities alongside Obersdorf, Lahti, Sapporo and Val di Fiemme. The LIBEREC 2009 Nordic World Ski Championships will take place on two sites – the cross-country disciplines at the new Vesec recreation and sports facility, the ski jumping at the Ještěd sports arena.
 

·
Banned
Joined
·
2,580 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Actual photos (from official website)

Vesec


Jested


 

·
Banned
Joined
·
2,580 Posts
Discussion Starter · #4 ·
hehe.. no way, management of Liberec 2009 know answers even to your problems:) Have you ever heard about synthetic snow? Will be prepared in some "cold valley" and transferred by lorries to Vesec, I heard that:)
 

·
Banned
Joined
·
2,580 Posts
Discussion Starter · #6 · (Edited)
Well, new Vesec areal is quite adapted for them, tracks are not going in woods as it was in Sapporo, but they are well-arranged and racers will be visible from some higher places which are surrounding the race tracks.

I don't know if sunny weather and small amounts of snow are unattractive, I like it:) And maybe more will come because of good weather.. I am fan to thunderstorms, but I don't expect them here in feb 2009 :lol:
 

·
Banned
Joined
·
2,580 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Only 604 days left! :)
 

·
Banned
Joined
·
2,580 Posts
Discussion Starter · #8 ·

·
Banned
Joined
·
2,580 Posts
Discussion Starter · #9 ·
some beautiful photos of Vesec, Sept 07:


technical bldng
parking 1 

·
Banned
Joined
·
2,580 Posts
Discussion Starter · #10 ·

·
Banned
Joined
·
2,580 Posts
Discussion Starter · #11 ·
WC Liberec 2008 (15.2.2008 - from website of WSC Liberec 2009)


 

·
Banned
Joined
·
2,580 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Mascot? Vote! (concepts, not final versions yet)
Lion is the best, however I don't know why they didn't choose the White Tiger version as a symbol of the city :eek:hno:

Organizační výbor představil návrhy na maskota
Čtvrtek, 10. duben, 2008

Liberec - Ze tří návrhů mohou vybírat lidé maskot pro Mistrovství světa v klasickém lyžování, které se za rok uskuteční v Liberci. „Nejedná se o konečnou podobu maskota, ale o to, zda se maskotem MS stane veverka, lev, nebo budova televizního vysílače na Ještědu. Kromě podoby má veřejnost možnost určit také jméno maskota," uvedl mluvčí organizačního výboru Zdeněk Soudný.

Podle něj se maskot během mistrovství možná stane nejznámějším „Čechem". „Proto by i jeho jméno mělo odrážet to, že mistrovství je české, že ho dělají Češi. Při volbě jména je třeba myslet na to, aby bylo vyslovitelné i pro zahraničí," dodal Soudný.

Motiv Ještědu má symbolizovat město Liberec a Liberecký kraj s jeho dnes již neodmyslitelnou dominantou - vysílačem na Ještědu.

Lev je od pradávna symbolem České republiky, je nejen ve státním znaku, ale je to také heraldické zvíře, které symbolizuje českou historii i současnost.

Veverka je jeden z nejtypičtějších obyvatel Jizerských hor, místa konání mistrovství.

Lidé mohou hlasovat na stránkách www.liberec2009.com do 30. dubna.
Areál na Ještědu je hotový z poloviny
Středa, 26. březen, 2008

Liberec - Areály ve Vesci ani na Ještědu ještě nejsou na světový šampionát lyžařů klasiků připravené. Do mistrovství zbývá už necelý rok, podle organizátorů ale vše stihnou včas dokončit. „Na Ještědu jsme sice ve dvouměsíčním skluzu, ale i kdyby nám počasí nepřálo, vše podstatné bude do šampionátu dokončeno," tvrdí manažer areálu na Ještědu Lukáš Týfa.

Podle něj jsou práce ve skokanském areálu hotové zhruba z poloviny. „Pro závodníky zbývá dodělat jen malý můstek, vybetonovat buben a dojezdy u obou můstků," nastínil. „Ostatní stavby souvisí se zázemím pro diváky," doplnil

V areálu se musí dostavět pevné tribuny, parkovací dům i zpevnit přístupové cesty. Asfalt kupříkladu chybí i na tzv. televizní cestě. A úpravy se dočká i bahnitá cesta vedoucí od konečné tramvaje. „Beranovu stezku rozšíříme, zpevníme, bude osvětlená, aby se stala důstojným vstupem do areálu," uvedl již dříve náměstek libereckého primátora Ondřej Červinka. Mimo toho v areálu musí vybudovat i garáž pro rolby.

I přes značné nedodělky se už organizační výbor dočkal i pochvaly od skokanského úseku lyžařské federace. „K úpravě chlazené stopy na můstku používáme frézu, kterou jsme si v Liberci speciálně upravili. Říkali nám, že je to ta nejlepší jakou viděli a chtěli by, aby jí používali i na jiných můstcích ve světě," pochlubil se Jaroslav Honců, generální sekretář organizačního výboru.

Jako přínosné pro skoky na Ještědu se také ukazuje vybudování umělého osvětlení. Denní závody nad stotisícovým městem totiž často narušoval silný vítr, který se ale obvykle k večeru uklidňuje. „Navíc večerní závody jsou pro diváky atraktivnější. I proto jich v seriálu světového poháru skokanů stále přibývá," poznamenal Honců.

Na jaře a v létě se také bude muset pracovat i v běžeckém areálu ve Vesci, který byl už zkolaudován na sklonku minulého roku. „Nedostatky má zasněžovací systém a v původním projektu chybělo i odvodnění kopce," popsal manažer běžeckého areálu Robert Heczko.

To se jako velký problém ukázalo při nedávném světovém poháru. Pokud by odvodnění bylo, sníh by z tratí na svahu neuplaval a nemuseli jsme ho navážet z hor," kriticky poznamenal Honců.

Organizační výbor by se tak vyhnul protestům ekologů, kterým se nelíbilo, že sníh brali i ze vzácných luk na Jizerce. CHKO pro Jizerské hory kvůli tomu dokonce zahájila s organizačním výborem správní řízení. „Výsledek ještě neznáme. Jsme ale připraveni v rámci možností vzniklé škody nahradit.," řekla prezidentka organizačního výboru Kateřina Neumannová.

Podle ní budou také před světovým šampionátem na rozmary počasí lépe připraveni. „Loni to možné nebylo, ale počítáme s tím, že letos začneme zasněžovat od prvních mrazů v listopadu. Velké hromady budeme dělat jak ve Vesci, tak i v Bedřichově," popsala. Kdyby to nestačilo, sníh by opět sváželi z výše položených míst v horách. „Už nyní jsme si začali vyřizovat všechna potřebná povolení," upozornil Honců.

Podle Roberta Heczka přitom k zasněžení celého areálu postačí, aby jeden týden byly teploty pod třemi stupni Celsia a 90procentní vlhkost vzduchu.

Mistrovství světa se v Liberci uskuteční od 18. února do 1. března 2009. Stát poskytl na šampionát téměř 1,3 miliardy korun. Zhruba 400 milionů uvolní město Liberec a 150 milionů Liberecký kraj. Stavby v ještědském a veseckém areálu budou stát celkem 1 miliardu a 82 milionů korun. Další peníze se investovaly do výstavby bytů v Zeleném Údolí a do úprav vysokoškolských kolejí v Harcově.
Луиc: Areal wasn't fully completed (from 1/2 max), next year it will be better, I'm sure.
 

·
Banned
Joined
·
2,580 Posts
Discussion Starter · #15 ·
^^ thanx 

·
Banned
Joined
·
2,580 Posts
Discussion Starter · #16 · (Edited)
Dneska je fakt den na nic, málem jsem se zabil v autě a přejela mě skoro tramvaj, když k tomu připočtu tu ranní "koupel" v hydroxidu sodném, nemá to chybu.. ale i přesto jsem se stačil kouknout na Ještěd a udělat pár fotek ze skokanského areálu... ;)

English: I've got terrible day today.. three times I got almost killed myself today;) However I took some pics from Ski-Jumping areal on Jested.

Org. comitee also gave name to mascot (Lion) of Liberec2009: His(or her?) name will be Libi :eek:hno:

(some pictures don't show up, so sorry for that..)
 

·
Banned
Joined
·
2,580 Posts
Discussion Starter · #19 · (Edited)

·
Banned
Joined
·
2,580 Posts
Discussion Starter · #20 ·
1 - 20 of 48 Posts
Top