SkyscraperCity Forum banner
21 - 40 of 76 Posts
Discussion starter · #21 ·
Sam chciałbym się tam wybrać :). Co ciekawe mimo,że Lipsk jest ciekawym miastem architektonicznie, to nie jest ono celem turystów. Większym zainteresowaniem ciesza się choćby Drezno czy Berlin, ale ja bez zastanowienia wybrałbym L.
 
Discussion starter · #23 ·
^^



Wow, Świetny gmach!, ciekaw jestem jak wygląda teraz.
 
Discussion starter · #25 ·
Dzięki :) , czy to jest budynek użyteczności publicznej czy mieszkalny?
bardzo mi się podoba ten kolos :)

Czy jest szansa żebyś reaktywował swój wątek o Lipsku? (oczywiście jeśli będziesz miał ochotę)
Jesteś chyba jedyną osobą na tym forum która ma możliwość zfocenia tego miasta.
Chętnie zobaczyłbym coś świeżego bo miasto pięknieje z roku na rok(np. wybudowano ten modernistyczny budynek przy ratuszu)
 
^^

co do funkcji tego budynku, to musiałbym się tam wybrać i sprawdzić, przejeżdzałem/ przechodziłem wiele razy koło niego, ale jakoś nigdy nie zwróciłem uwagi...

jeżeli chodzi o wątek o Lipsku, to dzięki za mobilizację, w najbliższych dniach może być trochę ciężko o spacer bo sesja i w piątek egzamin, ale postaram się coś pofocić ;)
 
Kapitalny temat, byłem wrażenia niezapomniane, jednak nie miałem pojęcia, że miasto było aż tak zaniedbane. Niewiarygodne jak dużo może zrobić siła pieniądza i zdolni ludzie. Zazdroszczę!:cheers:
 
Discussion starter · #29 ·


Żelazko :)






 
Fantastyczne, u nas nie do pomyślenia bo zasłania widok na wieże, bo zbyt dosłowny cytat stylu minionego, bo.......... i sto innych powodów, no ale to Niemcy. Jeśli się da to poproszę o foty kolejnego cuda - nowy kościół z prawie naprzeciwka.
 
Fantastyczne, u nas nie do pomyślenia bo zasłania widok na wieże, bo zbyt dosłowny cytat stylu minionego, bo.......... i sto innych powodów, no ale to Niemcy. Jeśli się da to poproszę o foty kolejnego cuda - nowy kościół z prawie naprzeciwka.
nowy kosciol narazie jest w budowie i widac jedynie stan surowy, na efekt finalny trzeba jeszcze troche poczekac ;)
 
Discussion starter · #33 · (Edited)
Kiedyś w Lipsku :crazy:



Pewnie dziś to miejsce wygląda zupełnie inaczej.
 
^^Szkoda, że my nie możemy tego samego napisać w chwili obecnej o naszych miastach.


Ale za pozwoleniem dwa pytania;
- jak Niemcy dbają o te nowe nasadzenia drzew w mieście, ponieważ widać wyraźnie doskonałą ich kondycje?
- Jak Niemcy rozwiązali problem ogrzewania, czy są to dalej indywidualne piece, czy w większości starych kamienic remont obejmował instalację centralnego a może to gaz? Takie czyste te kamienice.
 
Discussion starter · #38 ·
^^Szkoda, że my nie możemy tego samego napisać w chwili obecnej o naszych miastach.


Ale za pozwoleniem dwa pytania;
- jak Niemcy dbają o te nowe nasadzenia drzew w mieście, ponieważ widać wyraźnie doskonałą ich kondycje?
- Jak Niemcy rozwiązali problem ogrzewania, czy są to dalej indywidualne piece, czy w większości starych kamienic remont obejmował instalację centralnego a może to gaz? Takie czyste te kamienice.
To są remonty kompleksowe, więc na pewno remont obejmuje założenie ogrzewania centralnego, do tego powiększa się metraż łącząc mieszkania,montaż WC, wymiana okien,klatki schodowe,instalacja windy(to może akurat nie w każdym przypadku),zazielenianie podwórek.
 
^^Bardzo dziękuję, tak myślałem, jak remont to kompleks.
A co z drzewami, wiesz coś np. czy solą sypią w zimie czy jest jakiś miejski ogrodnik pilnuje kondycji, co oni robią, że drzewa są tak dobrze utrzymane?
 
^^Bardzo dziękuję, tak myślałem, jak remont to kompleks.
A co z drzewami, wiesz coś np. czy solą sypią w zimie czy jest jakiś miejski ogrodnik pilnuje kondycji, co oni robią, że drzewa są tak dobrze utrzymane?
w zimie w Lipsku ulice posypuje sie drobnym zwirem, ktory wchodzi potem do butow ;)
 
21 - 40 of 76 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top