SkyscraperCity Forum banner

LJUBLJANA | Aleja | Nakupovalno središče / Shopping centre

223248 874
1 - 20 of 35 Posts
Sem vedel, da bo prek k.... odprto. Nakupovalo središče. :D
  • Like
Reactions: Struckar
Danes bojo postavili še en žerjav, ker sem videl avtodvigalo. Čisto za informacijo.
Dajte no malo spremljat no. Spar šiška ima že en mesec lasten thread. Drugače super slike.
Vklopi možgane :D Očitno je oseba objavila v thread Ljubljana projekti in je keber kot mod to zdaj premestil sem. Pozabil je pa moj komentar zbrisati.
In kaj pomeni ta komentar na threadu, kjer je prav Spar? A je še kakšen Sparov thread?
Danes so postavili še en žerjav na vzhodnem delu gradbišča. Bi rekel, da bojo na tem delu postavili še vsaj enega ali 2. Na tem delu so šele pred kratkim vso zemljo odpeljali in zdaj začenjajo z gradnjo garaž na tem delu. Trenutno je na gradbišču 5 žerjavov. Malih nisem štel, se mi zdi, da je eden ali dva. Kar zanimiv pogled s Celovške c. na gmoto žerjavov.
Pa sej se ne gre tukaj, da so počasni. Gre se preprosto kot je že keber omenil, da je tukaj vsaj 5x večji izkop gradbene jame kot je bila pri hotelu s tem, da so tam jamo imeli že komplet pripravljeno in so takoj začeli z deli+primerjava je butasta, ker bo tukaj šlo več kubikov betona samo za klet kot je šlo pri hotelu za celo konstrukcijo. Kot bi primerjal jabolke s hruškami.
Ojej prejšnji je bil veliko boljši. Kot vesoljska ladja je bil. Tole je pač še ena navadna trgovska škatla v Lj. :eek:hno:
Ta celovška dvojčka imata zelo visoko 22 nadstropje kot tehnično etažo. Skoraj višine dveh nadstopij.
Stari render je bil futurističen. Nažalost že videno, ko se režejo stroški in je zdaj navadna trgovska škatla na nivoju cityparka preoblečena v neko kao fensi fasado, ki bo verjetno še bolj ceneno izgledala po parih letih. Že tako so mi ogabne te trgovske škatle, ki uničujejo mestno doganje in vrvež v centru sem tukaj vsaj upal, da bo malo drugače, ker bo vsaj arhitekturno izstopala. Upam, da je to zadnja trgovska škatla, ki jo bojo zgradili v Lj. Vse kar Lj potrebuje je nek res shopping mall 5 ali 6 etaž v višino, ki deluje dejansko kot stavba in bolj mestotvorno poveže skupaj z ostalimi objekti. Žal pa se je vrzel zapolnila in je malo možnosti, da bomo to kdaj dobili.
Nama je shopping dinozaver. V mislih imam objekt s podzemno garažo, znanimi verigami z oblačili, kinocenter, bowling, fast food verige itd. Nekaj kar bi folk dlje časa zadržalo v centru skupaj s kofetkanjem ob ljubljanici.

Odlične lokacije bi bile Kolizej, Šumi, NUK, če se že ne gradi ali pa zemljišče na Masarykovi, kjer se bo naslednje leto gradilo. Ob cesti je itak predviden poslovni objekt in zadaj 2 stanovanjska. Najboljša lokacija pa bi dejansko bila Emonika ampak tam je tudi predvidena trgovska škatla.

Nekaj podobnega kot Eurovea v Bratislavi čeprav nima vseh vsebin. Je pa vsaj zgradba in ne trgovska škatla kot je tale Spar center.

Ogabno. Se pravi zaprta hala kjer ne bo nobenega okna in naravne svetlobe kot je na prvem futurističnem renderju bilo zamišljeno.
Mislim, da smo danes dobili predogled fasade - čakajo nas bronaste luske :lol:

Saj se ne morem odločit kako bo tole izgledalo.. V vsakem primeru bo zelo izstopalo iz okolice.
Ali v pozitivnem ali v negativnem smislu pa ta trenutek težko reči.
Res je. V Bratislavi kljub temu, da se veliko gradi se velikokrat špara na materialu ampak tole je vsaj urbanistično bolj sprejemljivo kot tale močeradasta škatla, ki se gradi v Šiški. Lahko bi dal veliko boljših primerov ampak sem raje dal neko enako bogato primerljivo mesto kot je Lj. Me zanima primerjava, ko bo tudi ta center v Šiški star 10 let kot tale v Bratislavi in kako bo takrat vse skupaj izgledalo. Verjetno bo kar nekaj teh vzorcev odpadlo.
Imaš prav, počakajmo dokler zadeve ne zgradijo ampak jaz nisem optimističen.
How this makes sense if the majority of people in Ljubljana goes shopping for clothes or go to the cinema in BTC instead of going to the city centre. We have mainly full streets because of tourist and because locals are going very often to the bars at the river banks. We are not talking about 4 shopping malls like in Bratislava but only one who will bring more people to the city center. I agree with you that we don't need so many shopping malls like Bratislava but we definitely don't need new shopping boxes like this one who is building in Šiška. City parts like Šiška need new housing buildings where ground floors have content like shops instead of building ugly shopping boxes.
Ljubljana should be glad not to have any major shopping mall in the direct or broader city center. In Bratislava we have three big shopping malls around the city center, the fourth one is being built. As a result, typical shopping streets are disappearing, since most of the retail and footfall is attracted into malls. It is the city and public space which is suffering from this. :eek:hno:
In Ljubljana you have only BTC and Rudnik, and with Šiška they are all concentrated around the highway ring, which makes sense from the urbanistic point of view. And you can really feel this effect in your city center, where the parterre is working well and streets are full of people. Thus, be glad with what you have in LJ and do not seek for more shopping centers :cheers:
  • Like
Reactions: EgonM and oilpower
Kot sem že ničkolikrat napisal pač še ena trgovska škatla več v Lj. Upam, da zadnja. Še en mall naj se zgradi v Emoniki in je to to. Potem pa naj bo čim več trgovin ob ulici oz. da je vsaj možnost, da te v centru ob ulici lahko preživijo in jih te škatle ne požrejo z vsebinami.
Trgovine pa iste kot v Mercator Šiška 200 metrov naprej. (sem šel prav preverit) S.Oliver, Mass, Comma, Intimissimi, Calzedonia, etc. In pa še ta pompozna najava "Povsem nova blagovna znamka v Sloveniji bo Sport Vision" :eek:hno:

Meni je osebno EURO Park v Mariboru eden izmed boljših centrov pri nas. Vse na enem mestu. Ne pa tko kot City Park, kjer se moraš še po BTCju vozit za enak nabor trgovin.

https://www.mercator.si/prodajna-mesta/mercator-center-ljubljana/
  • Like
Reactions: oilpower
To skladišče od objekta se bo tako grdo postaralo v roku 5 let, da boste še veseli, da so tam drevesa
Kakšno banana mesto. Namesto, da bi mestne četrti bile samozadostne, z nekaj življenja na ulicah, ker bi folk hodil v lokalno trgovino se jih sili, da se vsedejo v avto in se odpeljejo v te škatlaste mastadonte.
Zato pa je urbanizem, ki ureja te zadeve in skrbi kakšna bo pretočnost ljudi, življenjske navade ljudi na določenem območju in sama mobilnost ljudi. Tole je totalen odmik od nekega evropskega meščanstva in urbanizma 19. in 20. stoletja. Vsaj kar se tiče Ljubljane. V Pragi, Budimpešti, Dunaju, Barceloni..... je še miljon malih trgovinic ob ulicah. Mi pa gradimo te škatlaste mastadonte, da se nam še Američani smejijo. Še oni so zavrgli ta urbanizem in so začeli graditi trgovine v stanovanjskih-poslovnih objektih.
Pa saj ni landmark človek božji, da ga bojo turisti slikali iz dvonadstropnega turističnega avtobusa in bojo ob vrnitvi domov sosedom pokazali slike tega čuda.
Lej če ima človek visok holesterol mu mora zdravnik kot strokovnjak na svojem področju povedati, da ga bo ocvrti piščanec v olju ubil in ga bo infarkt, ker si maši žile s svinjarijo. Tako tudi lenuharjem, debeluharjem ali kateremukoli laiku, ki se mu ne da 2 vrečki odnesti iz 200m oddaljene trgovine jim je treba dopovedati, da smo že zgradili celo mesto trgovin (BTC), še več zgradili smo še eno mesto trgovin (Rudnik) in zdaj ob trgovskem centru Mercator še en center zaradi katerega se bojo ugašale male trgovine po mestnih četrtih. Tako, da prosim lepo ne mi s tem kaj so želje ljudi kot navadnih laikov. Eni bi se še vedno basali z oljem, drugi bi pa trgovski center s katerim se lahko kar z avtom zapelješ notri v trgovino in jemlješ stvari s polic med samo vožnjo.
Urbanizem v nasprotju s potrebami oziroma željami ljudmi, je IMHO bolj slab urbanizem.
A v Alejo boš pa s kravato in lakastimi čevlji. Hehe nisem se mogel zadržati.
Drugače se strinjam z zapisanim.
in takrat pač v trenirki skočiš v mali mercator na vogalu po točno tisto stvar ali dve in si v 10 min nazaj doma :)
  • Like
Reactions: volkodlak and palck
1 - 20 of 35 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.