SkyscraperCity Forum banner

LJUBLJANA | Aleja | Nakupovalno središče / Shopping centre

225552 Views 874 Replies 108 Participants Last post by  dunker86
1 - 14 of 875 Posts
Da ne omenjam, da je gradnja enega takega Hotela neprimerno zahtevnejši in večji projekt, kot pa tole. Pa niti do pritličja še niso prišli :( packajo res počasi
Objekt je nekajkrat večji, vključno z vsemi dovozi, parkirnimi površinami, ogromnimi halami itd. Kako se to lahko primerja z 20 nadstropno stolpnico z zelo majhnim tlorisom, praktično brez parkirnih površin in že v štartu urejenimi dovozi?

Meni osebno delajo zelo hitro, se pa sprašujem, zakaj si nekateri tako želite kitajske hitrosti gradnje za vsako figo?
See less See more
  • Like
Reactions: 3
^^ Edino plačal ne bi nihče tega. Pač ne gre, vse takoj in zdaj, za najnižjo ceno in najvišjo kvaliteto. Ne gre.
Gre na Kitajskem, kjer je masovna proizvodnja in nižja kvaliteta izvedbe, ter nižji standard življenja pocenila in pohitrila gradnjo. Denarja je pa nekaj tisočkrat več, kot pri nas.
Pa tudi kitajska gradnja ni več tako hitra kot recimo še 10 let nazaj.
Kaj so ta rebra? Ne zgleda ravno kot hibond
V gradbeništvu bi rekli "trimo plošče". Očitno nosilna pločevina za vrhnjo.
Očitno projektanti niso slovenski, vsaj ne v celoti. Kar se izrabe prostora tiče ... bolje to kot pa kup avtosalonov ali da ne omenjam LPP remize, proti kateri očitno noben slovenski urbanist ali arhitekt kaj dosti ne protestira. Pri Aleji vsaj ni posebne garažne hiše ali celo parkirišč okoli stavbe, kar je sicer praksa ostalih, "bolj slovenskih" projektov.
See less See more
  • Like
Reactions: 1
Kako ne? Na prvi sliki se vidijo trije.
Parkingov ravno za en Hofer. Zanemarljivo. Glej Mercator Šiška.
Alejo gradi avstrijska firma. Zato tega kar ni v Avstriji, tudi v Ljubljani ne bo. Nekako je logično, da ne moreš dati Pizza hut v Ljubljano, če ima večina vaških picerij boljše pice, in prav tako ne Starbucksa, če je kava v vsakem še tako zanikrnem bifeju neprimerno boljša.
Kje so šele raznorazni ameriški fastfoodi (za katere priznam, da so večina boljši od McD in BK), katerih velika večina nima niti podružnic po več kot le nekaj zveznih državah, kaj šele, da bi imelo kako podružnico izven ZDA.
In Taco Bella tudi ne boste videli, v Evropi je bolj vidno prisoten samo v Španiji in VB.
See less See more
Khm Khm ti fast foodi niso podružnice ampak v 95% franšize kar je bistvena razlika.
No, kar se mene tiče kot uporabnika, je isti šmorn. Tudi če odpreš franšizo, moraš imeti urejeno dobavo materiala in sto drugih stvari. In franšizo zato tudi ne dajo na lepe oči. Zato pač Taco Bella ne bo pri nam, kot tudi ne Starbucksa - pa ne zaradi kulture kofetanja, ampak ker osnovna sestavina ni to to - saj zato ga ni praktično nikjer na jugu Evrope.
See less See more
  • Like
Reactions: 1
Verjetno je kaka večja ponikovalnica spodaj, čeprav je malo čuden (neenakomeren) razpored dovodnih cevi.
  • Like
Reactions: 2
Ko se bo začelo kaj resnega dogajati na območju bodočih stolpnic, se bo odprla svoja tema.
Odprtje bo takoj, kobodo odprli vrata za nakupovalce. Uradno ali ne, gužva se lahko pričakuje.
Glede na vse slabše razmere je odprtje malo verjetno, vsaj ne celotnega centra
  • Like
Reactions: 1
Prosim, da se glede korone pogovarjate na drugem delu foruma, ki ga imamo za ta namen.

Dejstvo je samo eno, odprte so lahko samo živilske trgovine, torej kaj to pomeni v Aleji, se ve - zato tudi ni več reklam v medijih za Alejo.
  • Like
Reactions: 2
Odvisno od radia in televizije. Kakorkoli, gradbišče (oz. gradbišča) delajo s polno paro.
1 - 14 of 875 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top