SkyscraperCity Forum banner
861 - 875 of 875 Posts

· Registered
219 Posts
V podhodu/pasaži pod Bežigrajskim dvorom. Odprl se je decembra 1996 in je bila takrat to 7 McD restavracija v Sloveniji. Pred zaprtjem ga ni rešila tudi kasnejša povezava med podhodoma Bežigrajski dvor in Plava Laguna leta 2003 in so ga po 10ih letih obratovanja leta 2006 zaprli. Od tega je sedaj že 14 let.

Glede na to, da je bil lociran v delu ljubljanskega podzemlja, za katerega redko kdo sploh ve, da obstaja, me niti ne čudi, da so zaprli.

· Registered
219 Posts
V času delovanja kina bežigrad je imel cca 400 do 500 ljudi obiska dnevno, kar je bilo ravno na spodnji meji dobička. Pač pokril je stroške, pa mogoče je na koncu leta ostal za en dobr dopust. Kej pretirano dobro pa tistemu McDju nikoli ni šlo

· Registered
53 Posts
Tako je tisti McDonalds v Bežigradu, ki je propadel je bil na katastrofalni lokaciji, na splošno se v tisti pasaži pod Bežigrajskimi dvori redko kakšna zadeva obdrži, ker enostavno nihče ne hodi tam spodaj. Idealna lokacija v Bežigradu bi bile seveda Stožice, ali v bodočem trgovskem centru ali pa namesto tiste famozne koruze, ki je zraven dvorane. Tam bi lahko uredili še McDrive, tako da imaš še več tranzitnih strank, ki se peljejo po severni obvoznici. Tudi ko ni tekem bi pomoje tam lepo laufalo, velika baza je tudi folk iz BS3, Ruski car, Ježica, Črnuče. Jaz bi ga seveda sebično rad predvsem po kakšni tekmi, ker tam okoli res ni nič pametnega ali pa je po večernih tekmah že vse zaprto. Že tako vidim dosti ljudi (predvsem po večjih tekmah reprezentance in derbijih), da gredo po tekmi v McDonalds Žito v BTCju.

Kar se tiče Aleje, seveda bosta oba Meka laufala, sploh ker ima tisti na Celovški veliko prednost z Drive In-om. Samo v smislu neke prostorske pokritosti pa res izpade malo smešno da sta 2 tako skupaj. Se pa ne moram strinjat, da je dobro za potrošnika da ima v Aleji od podobnih fast food restavracij samo eno opcijo. Ja, seveda McDonaldsu je to top ker imajo zdaj monopol v Šiški, ampak iz zornega kota kupca bi bilo pa odlično če bi bil tam še Burger King, Subway in ja, zakaj pa ne tudi KFC in recimo še Pizza Hut (ker imajo iste lastnike licence v Evropi).

· Registered
272 Posts
Super fotke, UFO_joe!

Tudi sam sem včeraj naredil nekaj fotk food courta, ki sicer niso tako lepe kot tvoje, ampak prilagam tiste 3, ki pokažejo še kakšen dodaten zorni kot in dodatno restavracijo.

Levo Chianti (pizzerija & oštarija), desno HAN (kitajska restavracija):
145881

Levo HAN, desno Imperio Mexicano:
145887

Pa še “food court” predel s skupnimi mizami:
145893

V praksi sem zaenkrat sprobal Boul, Lars & Sven, Chuty’s, McDonalds, Teto Frido in Kavarno Zvezda — vse odlično, marsikje so imeli še otvoritvene priboljške, skratka super.

· Registered
2,275 Posts
Novi McD v Aleji. In nekateri mislijo, da bo to resna konkurenca McDrivu, ali pa da ne bo imela dovolj gostov. Obe restavracijo bosta normalno delali brez, da si bi bile kakšni konkurenci med seboj.

· Registered
272 Posts
Glede konkurence med tema dvema lokacijama je najbolj relevanten tale stavek: “Kot je pojasnila Andrea Volenik, ki kot franšizojemalka upravlja tudi z restavracijama McDonald’s Celovška (Šiška) ter McDonald’s Domžale, je v sklopu restavracije McDonald’s Aleja službo dobilo 20 redno zaposlenih ter 15 dijakov in študentov.”

Torej gre itak za istega lastnika.

· Registered
://
714 Posts
McD ima prednost, da je visoko standardiziran. Kam lepše, kot ko se znajdeš na turistični avanturi v nepoznanem mestu in cel lačen opaziš McD. Veš, da ni presežek, veš, da ni lokalna kuhinja, ampak veš kaj dobiš. Točno zato je smiselno McD odpret praktično direkt čez cesto obstoječega (v primeru Aleje). Bližina stranki. Kanibalizacija enega McD drugemu je v tem primeru zanemarljiva.

· Registered
2,275 Posts
Mimogrede. Včeraj sem se v zgodnjem večeru znašel pri Aleji in se malo sprehodil po Rakuševi od "Slovaškega" gradbišča do Celovške ceste in moram rečt, da mi je bilo všeč. Res živahna ulica, veliko ljudi tudi na kržišču s Celovško in na drugi strani... prav prijeten urbani utrip. To je to kar jaz pričakujem od mesta. Seveda vse skupaj še vedno kvari gradbena jama ob Celovški in prazni lokali v C. dvorih. Ko se še to zgradi in napolni bo pa res popolno.

861 - 875 of 875 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.