SkyscraperCity banner

3241 - 3260 of 4833 Posts

·
EL DŽEJ
8,439 Posts
Poglobitev... ki je ne bo nikoli.
Pa saj na začetku ni bila mišljena poglobitev, ko je bil ta prvotni render? Saj se vidijo nadstreški nad tiri in deluje, da bi bili tiri na koti 0,00m. Meni deluje samo široki podhod iz katerega prideš na perone, ki so zgoraj. Pač tako kot je danes.

·
Registered
1,891 Posts
@LJ-city, ne mislim toliko višine, bolj površino objekta in dolžino. Po prvotnem načrtu se objekt konča pri rampi in ta je v višini Miklošičeve. Kasneje je zadeva rasla in se povezovala in objekt je segel že preko poslopja železniške postaje.

·
Registered
2,961 Posts
Pa saj na začetku ni bila mišljena poglobitev, ko je bil ta prvotni render? Saj se vidijo nadstreški nad tiri in deluje, da bi bili tiri na koti 0,00m. Meni deluje samo široki podhod iz katerega prideš na perone, ki so zgoraj. Pač tako kot je danes.
Poglobitev je razlog za prestavitev postaje nad tire.

·
EL DŽEJ
8,439 Posts
A to je bila resna ideja? Kdo bi pa raje hodil po kilometrskem podhodu kot po Miklošičevi?
Ne. Mislil sem napisat, da bi bil glavni vhod v ravnini Miklošičeve medtem, ko je po novem vhod po stopnicah tam nekje pri generalu Maistru. Je bil pa plan, da bi podhod želežniške povezali s podhodom plave lagune. Nisem dovolj razumljivo napisal post.

·
Registered
2,961 Posts
Arhitekturno najbrž res lepše deluje podhod kot neka ogromna hala nad železnico, vendar povsem razumem skrbi glede priljubljenosti takega podhoda. V Ljubljani imamo veliko propadlih podhodov, ki niso nikoli zaživeli, ne potrebujemo še enega. Tudi potniki raje čakajo v zračni stekleni hali z dnevno svetlobo kot pa v kleti.

·
EL DŽEJ
8,439 Posts
Res je. Pod Župančičevo jamo je ogromen podhod, ki nikoli ni bil predan v funkcijo in verjetno tudi nikoli ne bo. Ob Vilharjevi pri Mercatorju se vidijo odprtine in se lepo vidijo zapuščeni poslovni prostori v kleti.

·
Registered
1,602 Posts
V Ljubljani imamo veliko propadlih podhodov, ki niso nikoli zaživeli, ne potrebujemo še enega. Tudi potniki raje čakajo v zračni stekleni hali z dnevno svetlobo kot pa v kleti.
Ni čisto res, v Ljubljani so podhodi s trgovinami in lokali bili kar lepo živahni dokler se ni pojavil BTC. Trenutno je pa stanje res precej klavrno, ki pa ga je še vedno moč spremeniti. Ljudje pa predvsem radi čakamo tam kjer ni mraz ali prevroče in je brez padavin. To ali je v kleti ali v steklenjaku ni preveč bistveno.

·
Registered
1,024 Posts
Pričakovali verjetno ravno nekaj takega, saj od prvih znakov ožviljanja projekta prav nič ni kazalo na kaj drugega. V bistvu sem razočaran, ker gre projekt v vseh pogledih samo na slabše. Arhitekturno sploh. Ta zadeva je večja kot celo gospodarsko razstavišče... Če to paše v center Ljubljane, potem pa ne vem.

3241 - 3260 of 4833 Posts