SkyscraperCity banner

1 - 20 of 10873 Posts

·
EL DŽEJ
8,078 Posts
Kar se bo začelo graditi v 2017 in kar se bo zgradilo v 2017. Nisem dal na seznam Ikeo in Mercatorjev logistični center. Pa tudi kar nekaj vila blokcev nisem dal na seznam, ker nimam renderjev. Skratka leto 2017 bo boljše kot 2016.

Polje 4 (zgrajeno)

Stanovanja v Zalogu (zgrajeno)

Rezidenca Golovec (zgrajeno)

Poslovni objet Stegne (zgrajeno)

Oskrbovana stanovanja Murgle (zgrajeno)

Tribuna (zgrajeno)

Belle vie Tivoli (zgrajeno)

Stanovanja Zelena Jama (zgrajeno)

Brdo (zgrajeno)

Stanovanjsko-poslovni objekt Tržaška c. (zgrajeno)

Intercontinental (zgrajeno)

Stanovanja Žaucerjev ul. (zgrajeno)

Poslovni objekt Krka (zgrajeno)

Vila Prule (zgrajeno)

Ypsilon (zgrajeno)

Vila Celovška (zgrajeno)

Vila Dolenjka (zgrajeno)

Vila Fortuna (zgrajeno)

Stanovansjka soseska med Češnjami (zgrajeno)

Vila Brdo (zgrajeno)

Vila Njegoševa ( zgrajeno)

Vila Jamova (zgrajeno)

Poslovni objekt MDM (zgrajeno)

šola montessori (zgrajeno)

Vila Kolezija (zgrajeno)

Modra vila (zgrajeno)

Vila Bober (zgrajeno)

ZD Bežigrad (zgrajeno)

Vila Murgle (zgrajeno)

Vila Toscanini (zgrajeno)

Vila Valjhunova (zgrajeno)

Zelena jama (v gradnji)

Sončni Podutik (v gradnji)

Vila Osmanthus (v gradnji)

Devana park ( v gradnji)

Soseska Rakovnik (v gradnji)

Brdo 2 (v gradnji)

Vila Šmartinka ( v gradnji )

Vila Skapinova ( v gradnji)

Peca ( v gradnji)

Poslovni objekt na Dunajski ( v gradnji)

Vila Condominium (v gradnji)

Dom starejših Regentova ( v gradnji)

AGRFT (v gradnji)

Center Bellevue ( v gradnji)

Spar center Šiška ( v gradnji)

Ikea Ljubljana ( v gradnji)

City Tower ( v gradnji)

Šumi ( v gradnji)

Hotel Mons (v gradnji)

Celovška dvojčka (v gradnji)

Terasna idila Šentvid (v gradnji)

Skupnost za mlade Gerbičeva ( v gradnji)

Vila Desetino ( v gradnji)

Vila Funtkova (v gradnji)

Večstanovanjski objekt Šmartinska (v gradnji)

Soseska Jurčkova (v gradnji)

Kolizej (v pripravi)

Kvartet Šiška ( v pripravi)

Rezidenca Masarykova (v pripravi)

Koseško okno ( v pripravi)

Dalmatinova ul. ( v pripravi)

Hotel Neuhaus Kolodvorska (v pripravi)

Vila Enajstka (v pripravi)

Stanovanjski objekt Elipse (v pripravi)

Petrol (v pripravi)

Poslovni objekt Noricum (v pripravi)

Dars (v pripravi)

Zelena jama Kostak ( v pripravi)

Rakova jelša 2 (v pripravi)

Okrogarjeva (v pripravi)

Poslovni objekt Dimnikcobau (v pripravi)

·
Registered
1,339 Posts
A mi lahko nekdo zaupa zakaj imajo tak fetiš graditi to Polje toliko daleč stran od Ljubljane?
Saj razumem, da je obvoznica poleg ampak ravno v prejšnem threadu 2016 smo razglabljali, da gradnja teh naselij ne vodi nikamor...

·
Registered
729 Posts
^^morda je bolje, če si ob vseh teh gradnjah pomagamo z mislijo na (zelo) dolgi rok. Nekega dne bo večina teh naselij del mestnega tkiva, upajmo.

·
Registered
446 Posts
A mi lahko nekdo zaupa zakaj imajo tak fetiš graditi to Polje toliko daleč stran od Ljubljane?
Zato, ker imajo tudi primestna naselja pravico do razvoja. Polje je solidno primestno naselje z vso potrebno infrastrukturo (šola v neposredni bližini, bližina narave, bližina železniške postaje, bližina AC..) in ne vidim razloga, zakaj bi morale biti v naselju le individualne hiše.

Predmetna soseska (in tudi morebitno nadaljevanje zgoščene gradnje proti vzhodu) me ne moti, zelo pa me motita bloka ob AC v Pržanju

·
Registered
142 Posts
Saj razumem, da je obvoznica poleg ampak ravno v prejšnem threadu 2016 smo razglabljali, da gradnja teh naselij ne vodi nikamor...
Jaz pa ne razumem zakaj enkrat končno ne začnejo, nekje ob obvoznici, graditi nove mestne bolnišnice ali počasi tja začeti seliti klinični center...

·
Registered
617 Posts
Če me spomin ne vara, sem nekje videl urbanistične načrte, po katerih je predvideno, da bo s primarno stanovanjskimi objekti strnjeno pozidano vse območje med Golovcem, Novimi Fužinami in obvoznico. Zelo verjetno pa podobna usoda čaka tudi njive in travnike na drugi strani obvoznice do Vevč ter severno do Polja. Kdaj? V naslednjih desetletjih enkrat. Začetek pozidave pa že letos. :lol:

·
Registered
1,696 Posts
Jaz pa ne razumem zakaj enkrat končno ne začnejo, nekje ob obvoznici, graditi nove mestne bolnišnice ali počasi tja začeti seliti klinični center...
7500 zaposlenih, 2200 postelj, diagnostika (UKC recimo dela nekaj za OI in obratno), infrastruktura, gradi se nova urgenca, nov je heliport, ureja se ceste. Sicer je pa tudi AKH sredi Dunaja, ne zunaj.

Postavlja se več vprašanj: kdo bo to plačal, kaj bo v praznih prostorih in, ne, od koga bo Anderlič dobival "mastne" parkirnine?

·
Registered
2,561 Posts
Mene zanima kako stoji Tobačna, ima kdo kakšne info? Pred časom se je govorillo da je Zoki nagradil svoje najzvestejše, posledično sta Magnifico in Ilijevski (?) dobila ugodno parcelo v Kosezah, so to ta oskrbovana stanovanja?

·
Registered
955 Posts
Mene zanima kako stoji Tobačna, ima kdo kakšne info? Pred časom se je govorillo da je Zoki nagradil svoje najzvestejše, posledično sta Magnifico in Ilijevski (?) dobila ugodno parcelo v Kosezah, so to ta oskrbovana stanovanja?

Ne, tisto je šlo za eno parcelo, kjer je zdaj kmetijsko zemljišče. Oskrbovana stanovanja pa naj bi se gradila na območju Mercatorjeve trgovine.

·
Registered
2,666 Posts
Za klinični center bi se našla rešitev na obstoječi lokaciji, če bi porušili nekaj nefuncionalnih in zastarelih objektov ter zgradili stolpnico. Sedaj imamo pravo sračje gnezdo saj objekte gradimo en čez drugega. Potreben bi bil natečaj za urbanistično arhitekturno rešitev.

·
Registered
2,666 Posts
Tobačna še ni prodana zato stoji. Letos se lahko nadejamo prodaje, prav tako bodo prodali stožice končnemu kupcu letos, saj je grep šel v stečaj in s tem odprl pandorino skrinjico za razrešitev zagate okoli končanje trgovskega centra. Jeseni je že možno nadaljevanje gradnje stožic. Verjetno pa pred volitvami drugo leto. Prodane in z veliko verjetnostjo za naddaljevanje projektov so še dalmatinova, prule, kolizej, bavarski dvor vzhodni stolp in morebiti tudi kampus ob vojkovi (verjetno bodo znani načrti kaj bi novi investitor tam zgradil).

1 - 20 of 10873 Posts