SkyscraperCity banner

12241 - 12260 of 12929 Posts

·
Registered
1,846 Posts
Na vlak tudi lahko vzames skiro/kolo in si na konju.
Kaj pa če s sabo vzameš še konja? Bo tudi konj na konju? :-D

Btw - danes sem bil v leclercu in parkiral v novi parkirni garaži. Res je špartanska. Prav malo žalostno izpade. Saj vem, da je primarni namen zgolj garaža, ampak vseeno bi ji lahko vdahnili malo življenja. No, mogoče pa ni še 100% končana...
Kar se pa tiče razsvetljave in svetlobnega onasneževanja, o katerem smo debatirali par dni nazaj - čisto nič pretiranega ni. Ravno prav osvetljena.

Sem pa opazil še eno cvetko, ko sem se vračal - preurejajo križišče kajuhove in letališke. Na križišču so naredili "bypass" za desne zavijalce iz smeri zaloške in novi otok pomaknili globoko v križišče in s tem onemogočili vožnjo naravnost po kajuhovi po desnem pasu. Sem mislil, da bodo to preuredili ravno zaradi tega, da bosta dva pasova naravnost in bypass desno - ampak kot kaže bo bypass sam sebi namen, sredinski pas pa edini pas naravnost. Me zanima kako se bodo vozila pred križiščem razporejala in izsiljevala za vožnjo naravnost, kajti desni skrajni pas se v križišču fizično konča (vožnja naravnost ni možna). A ima kdo kakšno razlago zakaj so tako zakomplicirali potem križišča? Morda zaradi busne, ki je malo naprej (da avtomobili ne bi naletavali na bus zadaj)? Ne vem, meni je bilo čudno in kar kliče po izsiljevanju vozačev ravno iz desnega na sredinski pas....

·
Registered
318 Posts

Btw - danes sem bil v leclercu in parkiral v novi parkirni garaži. Res je špartanska. Prav malo žalostno izpade. Saj vem, da je primarni namen zgolj garaža, ampak vseeno bi ji lahko vdahnili malo življenja. No, mogoče pa ni še 100% končana...
Kar se pa tiče razsvetljave in svetlobnega onasneževanja, o katerem smo debatirali par dni nazaj - čisto nič pretiranega ni. Ravno prav osvetljena.

Sem pa opazil še eno cvetko, ko sem se vračal - preurejajo križišče kajuhove in letališke. Na križišču so naredili "bypass" za desne zavijalce iz smeri zaloške in novi otok pomaknili globoko v križišče in s tem onemogočili vožnjo naravnost po kajuhovi po desnem pasu. Sem mislil, da bodo to preuredili ravno zaradi tega, da bosta dva pasova naravnost in bypass desno - ampak kot kaže bo bypass sam sebi namen, sredinski pas pa edini pas naravnost. Me zanima kako se bodo vozila pred križiščem razporejala in izsiljevala za vožnjo naravnost, kajti desni skrajni pas se v križišču fizično konča (vožnja naravnost ni možna). A ima kdo kakšno razlago zakaj so tako zakomplicirali potem križišča? Morda zaradi busne, ki je malo naprej (da avtomobili ne bi naletavali na bus zadaj)? Ne vem, meni je bilo čudno in kar kliče po izsiljevanju vozačev ravno iz desnega na sredinski pas....
Kdo je zdaj izsiljeval bo tudi potem. To je stanje duha za ene ljudi.

·
Registered
2,993 Posts
A tole je že kdo komentiral? Ruski car, sklep o lokacijski preveritvi... https://www.ljubljana.si/assets/Uploads/17.-tocka-predlog-sklep-LP-Ruski-car.pdf
Ja, sej to je že eno leto nazaj, bolj me zanima, kaj je s tem projektom? Se mi zdi, da so pri ZC malo dvignili ročno zavoro, glede na to, da so v zadnjih 10 letih anredili kar nekaj ogromnih investicij (Hotel Radission blue, Ypsilon), in seveda Atower bo dokončan tudi od znotraj nekje do konca leta, ampak je vprašanje kakšne bodo razmere, bodo dovoljevale množični turizem? Dolgoročne obveznosti je pa potrebno sproti plačevati.

·
Registered
215 Posts
Ali tole spada bolj sem ali pod športno infrastrukturo...

Kar se tiče Vevč, upam, da bo prenova vključevala tudi ureditev ceste mimo kopališča, ki je trenutno za pešce zelo "kavbojska", dokler se ne uredi dostop do papirnice (Papirniška pot je na priključku na Litijsko absolutno preozka), bodo tam mimo veselo ropotali šleperji, fino bi bilo tudi, če bi se dalo kopališče nekako pointegrirati s Kavčičevim nasedlim projektom točno na drugi strani Ljubljanice...

·
Registered
546 Posts

Tam je bil vedno samo 1 pas za naprej, pa po mojih izkušnjah tudi ni potrebe za več. En pas požre ves promet, tudi v konicah, ker sta ožje grlo naslednji dve semaforizirani križišči. Bypass za BTC pa je dobra rešitev, ker, glede na to, da je cesta naprej 4 pasovna, ni smiselno, da se promet ustavlja na semaforju. Tako se mi ne zdi, da bi bila zadeva sama sebi namen.

Težave so v zadnjih 2 tednih zjutraj, ker tudi desni zavijalci uporabljajo pas za naprej, tako da pride do zastojev. Ko pa bo bypass odprt (predvidevam, da v kakšnem dnevu, ker je že asfalt), pa bo pomoje križišče v redu pretočno.

·
Registered
81 Posts
Postaja litostroj je ze ok, samo tisto krizisce pri njej bi lahko boljse uredili.
So mogoce kje stevilke, koliko potnikov je na vsaki postaji, recimo na dan? Prava uporabnost bo zame, ko bo isti vlak nadaljeval naprej, ne da moras prestopiti. Recimo, da lahko gres z litostoja na Rudnik, 15 min kasneje gre vlak, ki nadaljuje na vic, 15 min zatem pa recimo btc/zalog, bezigrad
Za postajo Litostrojska in Stegne lahko iz lastnik izkušenj izpred cca 10 let povem, da so zelo prazne.To velja za jutranjo uro kot tudi popoldansko (služba). Vožnja iz Stegen ali Litostrojske do glavne postaje traja samo nekaj minut, kljub temu sem pa takrat presedlal na veliko počasnejši LPP zaradi kroničnega zamujanja potniških vlakov na tej progi. Razlog je verjetno v enotirnosti proge.

·
Registered
153 Posts
Za postajo Litostrojska in Stegne lahko iz lastnik izkušenj izpred cca 10 let povem, da so zelo prazne.To velja za jutranjo uro kot tudi popoldansko (služba). Vožnja iz Stegen ali Litostrojske do glavne postaje traja samo nekaj minut, kljub temu sem pa takrat presedlal na veliko počasnejši LPP zaradi kroničnega zamujanja potniških vlakov na tej progi. Razlog je verjetno v enotirnosti proge.
Jaz sem pred 15 leti zivel dobesedno 45 sekund od postaje Litostroj in delal v Kranju, pa zaradi butastih voznih redov nisem moral uporabljati vlaka in bil zaradi tega prisiljen v nakup avta (ki ga pred tem nisem imel). Sem pogledal trenunte vozne rede na hitro pa vidim, da ni neke izboljsave...toliko o spodbujanju javnega prometa med 1. in 3. mestom po velikosti v drzavi... :/

·
Registered
1,628 Posts
Jaz sem pred 15 leti zivel dobesedno 45 sekund od postaje Litostroj in delal v Kranju, pa zaradi butastih voznih redov nisem moral uporabljati vlaka in bil zaradi tega prisiljen v nakup avta (ki ga pred tem nisem imel). Sem pogledal trenunte vozne rede na hitro pa vidim, da ni neke izboljsave...toliko o spodbujanju javnega prometa med 1. in 3. mestom po velikosti v drzavi... :/
Enotirna proga, na kateri hkrati poteka še mednarodni potniški in tovorni promet ima pač svoje omejitve.

·
Registered
7 Posts
Enotirna proga, na kateri hkrati poteka še mednarodni potniški in tovorni promet ima pač svoje omejitve.
Če znajo za vsako neumnost delat neke raziskave, bi se lahko tudi pozanimali kdaj ljudje največ uporabljajo prevoz na delo ter nazaj domov. Slabi vozni redi ter počasni vlaki (zaradi enotirnih prog) so glavni razlog zakaj ljudje ne uporabljajo vlakov. Če bodo vlaki prazni, bolje da sploh ne vozijo ker s tem samo minus delajo. Med tistim časom ko je veliko potniškega prometa, se pač tovorni omeji

·
Registered
1,628 Posts
Če znajo za vsako neumnost delat neke raziskave, bi se lahko tudi pozanimali kdaj ljudje največ uporabljajo prevoz na delo ter nazaj domov. Slabi vozni redi ter počasni vlaki (zaradi enotirnih prog) so glavni razlog zakaj ljudje ne uporabljajo vlakov.
Počasnost (?) vlakov nima nobene veze z enotirno progo (povprečna hitrosti =/= dejanska hitrost). Poleg tega na tej, primestni/regionalni progi ne gre dosegati visokih hitrosti, saj so postaje in postajališča precej gosto postavljena (kar je seveda v redu).

Kolikor vidim imaš na relaciji Litostroj -> Kranj v jutranjih urah sledeče povezave:

4:26 -> 5:25
6:13 -> 6:44
6:49 -> 7:20

Obratno, v popoldanskih urah Kranj ->Litostroj:

15:17 -> 15:47
16:24 -> 16:49
17:16 -> 17:43

Sklepam, da je problematičen tudi transport med ŽP Kranj in lokacijo tvojega delovnega mesta?

Če bodo vlaki prazni, bolje da sploh ne vozijo ker s tem samo minus delajo.
Vlaki na Gorenjski progi so (bili) zelo zasedeni v smeri proti Ljubljani. Tudi iz tega razloga pred penzijo še vedno vozita 2 stari Gomulki.

Med tistim časom ko je veliko potniškega prometa, se pač tovorni omeji
Tako je tudi urejeno (kolikor pač infrastruktura omogoča), potniški promet ima prednost pred tovornim. Si pa v mojem zgornjem zapisu spregledal mednarodni potniški promet, ki tudi hočeš/nočeš zasede tir.

·
Registered
582 Posts

Na Uporabni strani je pisalo da bo imela zeleno fasado

12241 - 12260 of 12929 Posts