SkyscraperCity banner

12281 - 12300 of 12913 Posts

·
Registered
92 Posts
McDrive ne. Tam po ravnokar sprejetem OPPN restavracije drive-in tipa izrecno niso dovoljene, so pa vse ostale.

So okoliški prebivalci uspeli prepoved drive-in restavracij zlobirati oziroma izsiliti. Lahko pa, da bo tam vseeno navadna McDonalds restavracija v zgradbi, kjer bo drugače prevladoval supermarket, ki bo imel parkirišča le v kletni garažni hiši preko na novo urejenega semaforiziranega križišča Kogejeve s Tržaško. Pred stavbo pa bodo namreč urejene tlakovane površine z drevoredom, predvidena je tudi Bicikelj postaja (obveznost lastnika stavbe oziroma investitorja ).

Tam niti ne bo prostora za McDrive, saj so na to lokacijo pred bodočo trgovino preselili bus postajališče Glince oziroma Stan in Dom (ta nova postaja nadomešča obe te obstoječi postaji), stavba bo pa tako velika, da zadaj ne bo prostora, ker tam je potem že zemljišče sosednje stanovanjske stolpnice. Koliko pa je malo prostora, bo dovoljeno za dostavo za trgovino in lokal. Zasajena bodo tudi drevesa ali živa meja.

Očitno bodo tam na Viču stanovalci imeli večjo srečo kot tisti v Novih Jaršah.

Če že McDonalds oziroma nosilec franšize v Sloveniji planira McDrive na Viču, naj ga odpre v poslovni coni Vič ob Gerbičevi, Jamovi oziroma Tbilisijski. Tam nekje v bližini Centra Vič. Takšni tipi restavracij sodijo v takšna okolja.
Kaj bo pa z obstojecim merkatorjem in bicikelj postajo na drugi strani trzaske?

·
Registered
12 Posts
Kar se tiče gradnje tega objekta in Mc-a je zgodba malce bolj povezana in zapletena. Objekt je gradilo podjetje Drava. Lastniška struktura tega podjetja je politično močno prepletena z nekaterimi veljaki v stari gardi.
Kot ste že sami ugotovili je objekt v osnovi ogaben, dodali so mu pa še ta McShit, ki itak ne spada zraven. Poleg tega pa še drive.
Seveda v normalni državi do tega nebi prišlo, ker pa so v ozadju veljaki, ki imajo dobre konekcije v Alpe-panon d.o.o. (lastnik franšiz) so jim to katastrofo tudi odobrili. Nekaj podobnega je zraslo tudi na Ptuju, isti gradbinec, isti franšizodajalec :)
Žal mi je za prebivalce. Če sem jaz na njihovem mestu že jutri prisilno zaprem dovoz na drivein.

·
Unofficial Watchdog
3,081 Posts
Kaj bo pa z obstojecim merkatorjem in bicikelj postajo na drugi strani trzaske?

Bicikelj postaja na drugi strani Tržaške ostane, ker je v domeni MOL, saj jo je plačala MOL. To novo bo plačal investitor v trgovino oziroma v objekt in bo pač dodatna ponudba v sistemu Bicikelj.

Nisem pa še nikjer zasledil, katera trgovina bo v stavbi. Če bo novi supermarket res Mercatorjev, bodo verjetno tistega malega v neposredni bližini opustili.

·
Registered
174 Posts
Kar se tiče gradnje tega objekta in Mc-a je zgodba malce bolj povezana in zapletena. Objekt je gradilo podjetje Drava. Lastniška struktura tega podjetja je politično močno prepletena z nekaterimi veljaki v stari gardi.
Kot ste že sami ugotovili je objekt v osnovi ogaben, dodali so mu pa še ta McShit, ki itak ne spada zraven. Poleg tega pa še drive.
Seveda v normalni državi do tega nebi prišlo, ker pa so v ozadju veljaki, ki imajo dobre konekcije v Alpe-panon d.o.o. (lastnik franšiz) so jim to katastrofo tudi odobrili. Nekaj podobnega je zraslo tudi na Ptuju, isti gradbinec, isti franšizodajalec :)
Žal mi je za prebivalce. Če sem jaz na njihovem mestu že jutri prisilno zaprem dovoz na drivein.
Češnja na vrhu torte je pa vrtljiv rumen M znak na vrhu McVille...

·
Registered
1,843 Posts
Mislm, a so res morali uporabiti tak butast lingo?
Ponavadi, ko opisi stanovanj že mejijo na abstraktnost (recimo "lučaj od...") ali pa so v uporabi fensi besede, vemo, da gre za napihnjeno ceno :)
Kar je tudi v zgornjem primeru res.

·
Registered
11 Posts
Zanimivo tole z olimpijskim bazenom. Po mojem spominu se o tem govori že od uspehov bratov Petrič.
Jaz sem cca leta 1998 tekmoval na bazenu Ilirija in je imela takratna županija govor ob položitvi temeljenga kamna za novo Ilirijo, če se ne motim si ga je še vedno možno pogledat v predverju Ilirije. Njene slavne besede so bile "letos še zadnjič tekmujete na starem bazenu". Od takrat je bilo še 21 tekmovanj + 1 koronsko leto brez tekme.

·
Registered
182 Posts
Jaz sem cca leta 1998 tekmoval na bazenu Ilirija in je imela takratna županija govor ob položitvi temeljenga kamna za novo Ilirijo, če se ne motim si ga je še vedno možno pogledat v predverju Ilirije. Njene slavne besede so bile "letos še zadnjič tekmujete na starem bazenu". Od takrat je bilo še 21 tekmovanj + 1 koronsko leto brez tekme.
Pa saj so bile njene besede preroške... sam za enih dvajset tekem je sfalila😃. Itak ni edina taka zadeva. Nov NUK je še bolj "zategnjen". Nam so ob začetku faksa obljublji, da bomo zadnji letnik že študirali v novem NUKu. Diplomo sem po zagovoru diplomskega dobil..., zdaj, da bom moral pa še študirat na stara leta:unsure: za že opravljeno diplomo?!?

·
Registered
338 Posts
Nam so ob začetku faksa obljublji, da bomo zadnji letnik že študirali v novem NUKu. Diplomo sem po zagovoru diplomskega dobil..., zdaj, da bom moral pa še študirat na stara leta:unsure: za že opravljeno diplomo?!?
Tudi jaz se spomnim teh obljub. Takrat smo se hecali, da do upokojitve pa mogoče res. Danes nisem več prepričan, če bo ratalo.

12281 - 12300 of 12913 Posts