SkyscraperCity banner

1 - 20 of 87 Posts

·
Registered
23 Posts
Discussion Starter #1
Witam,
nie znalazłem tematu o tej linii na forum, a w najbliższym czasie sporo będzie się w temacie działo ze względu na zaplanowaną modernizację.
Postaram się w najbliższym czasie wrzucić nieco swoich materiałów z prowadzonej ostatnio naprawy torowiska pomiędzy stacjami Kozy i Bielsko-Biała Główna.

·
Registered
359 Posts
Póki co temat był poruszany linii 117 w działach Śląska infrastruktura oraz Małopolska infrastruktura.

·
Registered
23 Posts
Discussion Starter #3
Jako, że do tego odcinka linii 117 mam blisko śledziłem prace które prowadzone były na przełomie sierpnia i września tego roku w pobliży stacji Kozy.
W trakcie prac wymieniono niektóre podkłady, które były w najgorszym stanie, a także najbardziej zużyte szyny.

W miarę postępu prac wyglądało to coraz lepiej:

Koniec końców wyszło wizualnie nie najgorzej - nie wiem na ile poprawił się komfort czy prędkość jazdy, ale dopiero planowana modernizacja zmieni w poważniejszym stopniu parametry tej trasy.

·
Registered
23 Posts
Discussion Starter #5
Spróbuję w niedzielę tam podskoczyć - gdzie dokładnie jest to ograniczenie do 30 km/h - za, przed przystankiem i w którą stronę?

·
Lefebvrysta
13,241 Posts
Na tym odcinku będzie niby 60 ale patrząc na jakość robót mam co do tego wątpliwości. Na pozostałym odcinku do Wadowic ma być 40/50.

·
Lefebvrysta
13,241 Posts
Taka typowo Dolkomowa robota - zasypanie tłuczniem po główki szyn i pozostawienie zgniłych podkładów. Nic dziwnego, że 30 na "granicy" IZ pozostaje dalej.

·
Registered
23 Posts
Discussion Starter #12
Niestety wszędzie gdzie byłem na tej trasie wygląda to tak samo. Wymienione podkłady w grupach po kilka i potem znowu kilka starych i tak na przemian. W wielu miejscach nic nie ruszone tylko z boku trochę nowego tłucznia. Przy peronie widać brakujące elementy mocujące szyny. Nie będzie lepiej póki nie zrobi się tego od początku do końca czyli pewnie do modernizacji.

·
Registered
32 Posts
Szkoda roboty i kasy na takie fuszerki. U nas na 94 przynajmniej dali starouzyteczne betonowe to jest 80. A na nowych sprężystych jest 100. Kto tam myśli w tym plk. Lepiej by zrobili kawałek na nowych było by na lata.

·
Registered
54 Posts
Szkoda roboty i kasy na takie fuszerki. U nas na 94 przynajmniej dali starouzyteczne betonowe to jest 80. A na nowych sprężystych jest 100. Kto tam myśli w tym plk. Lepiej by zrobili kawałek na nowych było by na lata.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że szybko na tym odcinku linii będzie poważniejszy remont.

Jeśli jesteśmy przy tej linii, to zauważyłem interesujące rozkomunikowanie :

KŚ z Katowic do Bielska docierają o 22.29. OSTATNI PR do Wadowic z Bielska odjeżdża o 22.26. Przez ostatnich kilka rozkładów takie skomunikowanie było utrzymane (różnica kilku minut na przesiadkę). Czy można coś z tym jeszcze zrobić ? Gdzie napisać ?

·
Registered
350 Posts
@Wojtek4244 Napisz do organizatora komunikacji kolejowej w województwie, czyli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Domyślam się, że pasażerów przesiadających się o tej porze jest niewielu, ale po co rozwalać skomunikowania, które nic nie bolą, a mogą nawet te kilka osób przy kolei zatrzymać

·
Registered
Zacisze
6,635 Posts
:picard:

·
Registered
3,158 Posts
Ja wiem, że Kolega nowy na Forum, ale... czy gdyby Koledze w samochodzie się spaliła żarówka w reflektorze przednim lewym to dalszym działaniem byłaby wymiana wyłącznie spalonej żarówki (vide linia nr 117) czy montaż z przodu i z tyłu nowiutkich "sebixowych ksenonów" (vide linia nr 94)? ;)

·
Lefebvrysta
13,241 Posts
Niby tej 30 na "granicy" miało nie być a na całym odcinku IZ Sosnowiec miała być 60 km/h. Tymczasem jakoś(ć) robót na "froncie" przedstawił nam kolega w fotorelacji.

·
Lefebvrysta
13,241 Posts
No to przedstaw argumenty bo jak na razie owszem mamy niby te 60 km/h od grudnia ale "sierżanty" w terenie są dalej.

1 - 20 of 87 Posts