SkyscraperCity banner

2301 - 2320 of 2341 Posts

·
Registered
63 Posts
Świeże info, średnio wyglądają początki kontraktu, bardzo mocno w koncepcje Wykonawcy(praktycznie ją wywrócili) wtrąciło się biuro strategii kolejowej z Warszawy, pomysł społeczników z przystankiem w Chorzowie upadł, miasto Bytom też nogę podkłada bo kasa świeci pustkami i chcą coś za darmo ugrać, jak tak dalej pójdzie będzie ciężka orka i kontrakt potrwa 8 lat....(tylko dziw bierze czemu koledzy z Warszawy są zadowoleni z takiego obrotu spraw :p).

·
Registered
3,148 Posts
Świeże info, średnio wyglądają początki kontraktu, bardzo mocno w koncepcje Wykonawcy(praktycznie ją wywrócili) wtrąciło się biuro strategii kolejowej z Warszawy, pomysł społeczników z przystankiem w Chorzowie upadł, miasto Bytom też nogę podkłada bo kasa świeci pustkami i chcą coś za darmo ugrać, jak tak dalej pójdzie będzie ciężka orka i kontrakt potrwa 8 lat....(tylko dziw bierze czemu koledzy z Warszawy są zadowoleni z takiego obrotu spraw :p).
Co oni tam chcą zmienić?

Jak umowa podpisana, to chyba już za późno na zmiany?
No chyba, że chcą odchudzić projekt?

·
Registered
6,497 Posts
Najkrótsza droga ze śląska na wybrzeże jest linia 131 wiec powinny tedy kursować chociaż dwie pary pociągów IC dziennie
żeby było szybko i sprawnie
Były kiedyś takie składy. Z kuszetkami nawet. Jeździłem do Katowic z Bydgoszczy... Fajne były te podróże służbowe...

·
Registered
63 Posts
Co oni tam chcą zmienić?

Jak umowa podpisana, to chyba już za późno na zmiany?
No chyba, że chcą odchudzić projekt?
Uzgadniana jest koncepcja, która ma być złożona do 26'go marca, sam podpis umowy na projektuj i buduj nic nie znaczy, etap projektuj na tym właśnie polega, koncepcja, która jest uzgadniana przez wszystkie strony, akceptacja koncepcji, uzgodnienia i pozwolenia, etap buduj, w takiej kolejności to leci ;)

·
Registered
1,002 Posts
Może kiedyś IC zdecyduje się na jakiś pociąg sypialny . Byłaby to fajna opcja podróż ze Ślązaka nad morze nocą bez postojów po drodze i zbędnych hałasów na stacjach pośrednich. PKP planowała kiedyś wagony do przewozów samochodów osobowych dołączane do pociągów relacji północ południe. Taki zestaw byłby moim zdaniem super. Rodzinka śpi w sypialnym a samochód jedzie z nimi

·
Registered
1,547 Posts
Autokuszety już kiedyś jeździły, z Tetmajerem jak pamiętam (i nawet pamiętam je w składzie), a wcześniej pewnie z innymi, więc to raczej nie nowość. Tyle że terminal w Gdyni zlikwidowano przy okazji przebudowy stacji, więc nie wiem na ile kolej byłaby chętna wydawać pieniądze na wycofywanie się z własnych błędów.

Przydałaby się też dostępność przynajmniej z niektórych stacji pośrednich; jako że pociąg w założeniu jest nocny nieco dłuższy postój w związku z do- i odczepianiem dodatkowej autokuszety nie powinien być problemem.

Argumenty z dyskusji pod dość nienowym wszakże artykułem uważam zaś za raczej od czapy. Nawet gdy A1 będzie już cała ukończona, to moim zdaniem warto zapłacić ekstra za przewóz w zamian za oszczędność dwóch dni za kółkiem, które można przeznaczyć na odpoczynek. Oczywiście jeśli ktoś woli mieć dwa dni mniej wolnego w zamian za kilkadziesiąt złotych, to jego sprawa.

Służbowo to raczej mało przydatne, gdyż jeśli potrzebny, to wtedy lepiej wynająć samochód na miejscu. Zresztą służbowo też zdarzyło mi się jechać sypialnym i nie był to wtedy (lata 1990.) jakiś ewenement. W końcu hotel stacjonarny też kosztuje, a na straty idzie wtedy dodatkowy dzień. Zaś nocna podróż na siedząco jest bez sensu, człowiek po dotarciu do celu jest do niczego.

·
Registered
8,078 Posts
Polska jest za mała na autokuszety. Z Trójmiasta z Zakopanego po skończonej A1 i S7 to będzie ile, 5 godzin jazdy autem?
Taniej pewno i tak wyjdzie wynajem auta na miejscu na ewentualny wypad gdzieś.
Zresztą jak byłem mały to jeździłem Tetmajerem dwa razy do roku i wagon wiózł góra jeden samochód.

W podróżach międzynarodowych byłaby to fajna opcja jakby ceny nie były kosmiczne.

·
Registered
278 Posts
Ale w komunikacji krajowej mieli autokuszetki? Chyba cos jezdzilo z Koszyc do Karlovych Varow, a na pewno JADRAN do Splitu w wakacje wozil autokuszetke.

·
Registered
1,547 Posts
Polska jest za mała na autokuszety. Z Trójmiasta z Zakopanego po skończonej A1 i S7 to będzie ile, 5 godzin jazdy autem?
Taniej pewno i tak wyjdzie wynajem auta na miejscu na ewentualny wypad gdzieś.
Taniej może i będzie, ale niekoniecznie wygodniej. Nawet zakładając warunki idealne po pięciu godzinach kierowania samochodem, nawet z obowiązkowymi przerwami co dwie godziny i oczywiście posiłkiem (czyli w sumie pewnie sześć godzin trzeba liczyć), człowiek robi się już lekko wymiętoszony, no i dzień tak czy owak wypada. To ja wolę wyjechać w przeddzień wieczorem i rano być na miejscu wypoczęty. I tak samo z powrotem. No ale każdy ma swoje priorytety.

·
Registered
1,002 Posts
Służbowo to raczej mało przydatne, gdyż jeśli potrzebny, to wtedy lepiej wynająć samochód na miejscu. Zresztą służbowo też zdarzyło mi się jechać sypialnym i nie był to wtedy (lata 1990.) jakiś ewenement. W końcu hotel stacjonarny też kosztuje, a na straty idzie wtedy dodatkowy dzień. Zaś nocna podróż na siedząco jest bez sensu, człowiek po dotarciu do celu jest do niczego.[/QUOTE]

Dokładnie jak piszesz hotel kosztuje i generuje dodatkowy czas na odpoczynek. W UK właśnie wychodząc z tego założenia jeździ Caledonian Sleeper.
Super opcja dla podróży pomiędzy Londynem a Szkocja.
Po porządnie przespanej nocy w cenie hotelu można od rana zajmować się swoimi sprawami a nie szukać odpoczynku po męczącej nocy na siedząco.

·
Moderator
76,086 Posts
2301 - 2320 of 2341 Posts