Skyscraper City Forum banner
961 - 980 of 9421 Posts

·
✰✰✰✰✰
1,687 Posts
NIEPRAWDA - PLP PLK SA nie jest właścicielem żadnego przejazdu. Mało tego - nie jest nawet właścicielem utrzymywanej infrastruktury.
No dobra - wg ewidencji gruntów właścicielem dziełek pod linią kolejową jest Skarb Państwa, a użytkownikiem jest PKP SA z siedzibą w Warszawie. Tak jest w znakomitej większości przypadków. W przypadku skrzyżowań drogi z linią kolejową to działka kolejowa ma ciągłość, a działka drogowa jest rozbita na dwie. W przypadku wiaduktów jest różnie.
Linia kolejowa to tzw tereny zamknięte, gdzie gminy lub zarządcy dróg praktycznie nie mogą inwestować. Da się, ale ogrom biurokracji i podejście PKP PLK zniechęca. Dlatego projekty remontów lub przebudów dróg dla kolejowych terenów zamkniętych mają najczęściej standardowy tekst - "poza zakresem opracowania".

·
Registered
1,715 Posts
No dobra - wg ewidencji gruntów właścicielem dziełek pod linią kolejową jest Skarb Państwa, a użytkownikiem jest PKP SA z siedzibą w Warszawie. Tak jest w znakomitej większości przypadków. W przypadku skrzyżowań drogi z linią kolejową to działka kolejowa ma ciągłość, a działka drogowa jest rozbita na dwie. W przypadku wiaduktów jest różnie.
Linia kolejowa to tzw tereny zamknięte, gdzie gminy lub zarządcy dróg praktycznie nie mogą inwestować. Da się, ale ogrom biurokracji i podejście PKP PLK zniechęca. Dlatego projekty remontów lub przebudów dróg dla kolejowych terenów zamkniętych mają najczęściej standardowy tekst - "poza zakresem opracowania".
Właścicielem działek jest PKP SA.

·
Registered
1,243 Posts
Panowie i Panie, słyszałem, wiem, że na kolei jest milion spółek. Ale czy mnie - osobę postronną - to obchodzi do której spółki należą tory, do której grunt pod nimi, do której trakcja, do której oświetlenie? Nie obchodzi mnie nawet czy podkład należy do jednej spółki, a mocowanie szyny do tegoż podkładu do drugiej spółki.
Dla mnie liczy się efekt finalny. Żeby go zobaczyć mogę się przespacerować na w/w przejazd i zobaczyć ja to wszystko funkcjonuje -żałośnie.

·
Registered
623 Posts
Należało by dodać wieczystym (użytkownikiem wieczystym - użytkowanie to ograniczone prawo rzeczowe).

·
td2.info.pl <- zapraszam
1,316 Posts
Pojawil sie
REGULAMIN TYMCZASOWY
prowadzenia ruchu w czasie wykonywania robót.
Dotyczy: modernizacja linii nr 133 w ramach E-30, szlak Trzebinia – Dulowa, stacja Dulowa.
czesc pierwsza
Lokalizacja i rodzaj robót: wykonanie robót zasadniczych w km 33.200 - 35.600.
Planowany termin zamknięcia: całodobowo od godz. 7.00 dnia 10 czerwca br. do
końca realizacji zadania, przewidywanego na dzień 7 października br.
czesc druga
Lokalizacja i rodzaj robót: wykonanie robót zasadniczych w km 35.600 – 37.350.
Planowany termin zamknięcia: całodobowo od godz. 7.00 dnia 17 grudnia br. do
końca realizacji zadania przewidywanego na dzień 31 lipca 2014 r.
Jak dla mnie to szału nie ma :)

·
Registered
5,845 Posts
Jak mozna remontowac 2 kilometry toru w 5 miesiecy? :bash:

·
moturzysta
328 Posts
Panowie i Panie, słyszałem, wiem, że na kolei jest milion spółek. Ale czy mnie - osobę postronną - to obchodzi do której spółki należą tory
Dyskutanci próbują jedynie wytłumaczyć, że PLK nie ma za bardzo interesu w remontowaniu przejazdów, z których sama nie korzysta (a korzystają kierowcy, którym powinny dobrze robić zarządy dróg, a nie PLK).
Od dawna się mówi, że koszty utrzymania przejazdu i sygnalizacji na przejeździe powinny po połowie ponosić PLK i odpowiedni zarządca drogi (miasto, Gdaka).
Oby jak najprędzej zmieniono odpowiednie przepisy.
Jak mozna remontowac 2 kilometry toru w 5 miesiecy?
Poznałem na własnej skórze jak się remontuje tory w Polsce na przykładzie E-30 Opole-Wrocław. Zapewniam, że 2 km można robić jeszcze dłużej...

·
Registered
376 Posts
Dyskutanci próbują jedynie wytłumaczyć, że PLK nie ma za bardzo interesu w remontowaniu przejazdów, z których sama nie korzysta (a korzystają kierowcy, którym powinny dobrze robić zarządy dróg, a nie PLK).
Od dawna się mówi, że koszty utrzymania przejazdu i sygnalizacji na przejeździe powinny po połowie ponosić PLK i odpowiedni zarządca drogi (miasto, Gdaka).
Oby jak najprędzej zmieniono odpowiednie przepisy.
A jaki my mamy interes w staniu codziennie na przejeździe? Jeśli im się nie opłaca to proszę umożliwić przejechanie przez ich teren w inny, opłacalny dla obu stron, sposób.

Poza tym z przejazdu korzystają pracownicy PLK, a więc można uznać, że PLK również z nich korzysta.

Poznałem na własnej skórze jak się remontuje tory w Polsce na przykładzie E-30 Opole-Wrocław. Zapewniam, że 2 km można robić jeszcze dłużej...
Spoko, rekord i tak będzie należał do Jęzor - Trzebinia.

PS: PLK rozpędziła się z "remątem" przejazdu w Jaworzno-Ciężkowice. Postawili kolejną tablicę o planowanych pracach.

·
Registered
376 Posts
Nie. Moderna Jęzor - Trzebinia jest ujęta w jednym kontakcie, a więc uznałem to za jedną całość.Podział na Jęzor-SWA i SWA-Trzebinia wynika ze zmiany numeru linii i nie ma nic do w/w inwestycji.

·
Registered
8,564 Posts
Nie. Moderna Jęzor - Trzebinia jest ujęta w jednym kontakcie, a więc uznałem to za jedną całość.Podział na Jęzor-SWA i SWA-Trzebinia wynika ze zmiany numeru linii i nie ma nic do w/w inwestycji.
Ale z tego co wiem to na razie rozebrany jest jeden tor Jęzor - Szczakowa. Czy może już zabrali się za drugi szlak:lol: ?

·
Registered
376 Posts
Nie no, spokojnie:p Nie można się nadto spieszyć. Co nagle to po diable!

Wracając do meritum. Chodziło mi o skalę inwestycji, ale rzeczywiście do miana najdłużej remontowanego dwukilometrowego odcinka torów pretenduje Jęzor - SWA:)

961 - 980 of 9421 Posts