SkyscraperCity banner

1381 - 1400 of 1469 Posts

·
Registered
844 Posts
Stacja Brzeszcze jest modernizowana w oddzielnym zadaniu, czy może po zakończeniu powyższych robót będzie fantastyczna zmiana drogowej ze 160 na 30?
Jeśli się nie mylę, to cały odcinek Czechowice-Dziedzice - Oświęcim jest modernizowany w oddzielnym zadaniu. Docelowa prędkość to 120 km/h.

·
Registered
Psychomaniak siódemek
158 Posts
Jedno zdjęcie, bo byłem przejazdem - co widać. Nie mam na ten moment możliwości popełnić solidnej fotorelacji. Nie pracuję już w PLK.

·
Registered
152 Posts
W tym miejscu ma powstać bocznica z dwoma torami. Teren bagienny, toteż wiertnica pracuje i wpuszczana jest mieszanka betonowa.

·
Registered
Psychomaniak siódemek
158 Posts
Co ta bocznica będzie obsługiwać?

·
Registered
1,796 Posts
Nie mam pojęcia. Może wsparcie dla stacji w Czechowicach lub dla Czarnolesia. Ktoś, coś więcej?
Żadnej bocznicy tam nie będzie - będzie dodatkowy tor główny, w zasadzie to chyba powstanie tam nowa stacja kolejowa.
Poniżej kilka zdzisiów z Zabrzega i okolic
99612

99614

99625

W tle widoczny sprzęt do wzmacniania podłoża gruntowego, które w tym rejonie jest nieciekawe - same gliny. Wiele było problemów z podtorzem, zwłaszcza w postaci znanych niektórym tu już wychlapów.
99626

Mniej więcej w tym miejscu nasyp zostanie poszerzony pod dodatkowy tor.
99633

99634

·
Registered
Psychomaniak siódemek
158 Posts
Ciekawe rozwiązanie. Wie ktoś, gdzie będzie się zaczynał i kończył nowy, dodatkowy tor? Fajnie by było widzieć docelowy schemat układu torowego modernizowanego "trójkąta".

·
Registered
152 Posts
Żadnej bocznicy tam nie będzie - będzie dodatkowy tor główny, w zasadzie to chyba powstanie tam nowa stacja kolejowa.
Dzięki za wyprostowanie mojej niewiedzy. Na mapce widać że w rejonie Ochodzy będą 4 tory, a w sąsiedztwie stacji Zabrzeg będą 3. Przepustowość zwiększa się niesamowicie. Nie byłem świadomy że będą dobudowane dwie nitki, co praktycznie likwiduje mijanki postojowe w tym rejonie.

·
Registered
1,717 Posts
A ja tak trochę nieśmiało zapytam - czy jest w ogóle przewidywana modernizacja odcinka Żywiec - Zwardoń?
Kiedyś zapewne tak, na razie zrobiono porządną rewitalkę (bo w sumie modernizacją chyba tego nazwać nie można?) odcinka Żywiec-Węgierska Górka.

·
Registered
131 Posts
A ja tak trochę nieśmiało zapytam - czy jest w ogóle przewidywana modernizacja odcinka Żywiec - Zwardoń?
Całkiem niedawno PLK ogłosiła przecież studium wykonalności na tą modernizację.

1381 - 1400 of 1469 Posts