SkyscraperCity banner

1481 - 1500 of 1555 Posts

·
Registered
935 Posts
Nie miałem ostatnio okazji wybrać się w okolice przystanku B-B Północ. Czy coś tam się dzieje w związku z zapowiadaną przebudową?:)
Ja na początku listopada przejeżdżałem pociągiem (wprawdzie IC, więc się nie zatrzymał) i akurat siedziałem przy oknie z odpowiedniej strony. Wtedy było tam pełno ludzi w kamizelkach i kaskach, a na peronie stały barierki. Myślę, że po miesiącu prace powinny być już zaawansowane.

·
Registered
1,300 Posts

·
Registered
1,300 Posts
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić co buduje się między stacjami Pietrzykowice Żywieckie a Łodygowice, wygląda jakby dobudowywali most pod drugi tor obok istniejącego obecnie, poza tym ruch (łącznie z mijanką) na stacji Łodygowice odbywał się dzisiaj po niewłaściwym torze - co jest tego przyczyną?

·
Registered
1,178 Posts
Jakie wreszcie?
Rzekłbym "znowu".Koło 2011 r konsorcjum Egis, Halcrow i URS robiło SW na ten odcinek. Nie ma jak wyprowadzanie kasy na MIERNE dokumentacje. ...
Na szczęście nie wykorzystali tego z 2011 roku. Czasy się zmieniły i trzeba iść do przodu a nie tkwić w 120/160 km/h i dziwnych układach stacyjnych (BB Gł.).

·
Registered
1,300 Posts
Dzisiaj - a właściwie wczoraj już, tj. 12 grudnia koło południa jechał samotny lok ze Zwardonia w kierunku Żywca z oznaczeniami PKP Intercity - wie ktoś czemu tak było?
Ponawiam tez pytanie:

"Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić co buduje się między stacjami Pietrzykowice Żywieckie a Łodygowice, wygląda jakby dobudowywali most pod drugi tor obok istniejącego obecnie, poza tym ruch (łącznie z mijanką) na stacji Łodygowice odbywał się dzisiaj po niewłaściwym torze - co jest tego przyczyną?"

tak, na wszelki wypadek, tj. dobry wątek do tych pytań?

·
Registered
1,150 Posts
Dzisiaj - a właściwie wczoraj już, tj. 12 grudnia koło południa jechał samotny lok ze Zwardonia w kierunku Żywca z oznaczeniami PKP Intercity - wie ktoś czemu tak było?
Zwrot z ostatniego Rozewia. Skład z słowacką maszyną pojechał do Żiliny (ostatni raz), a polska lokomotywa luzem wróciła.

·
Registered
560 Posts
Piątek, 11.12.20, godz. 12 - kilka godzin przed zamknięciem DK1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sobota, 12.12.20, godz. 10 - sobotni poranek na budowie wiaduktu nad DK1

Na drugim filmie w 0:24 klient na wiadukcie zrobił prawie fikołka do tyłu :)

• Like
Reactions: mad_moose

·
Registered
1,178 Posts
Możesz rozwinąć co było dziwnego w projekcie układu torowego BB Gł z owego studium wykonalności ?
Stacja dostosowana do przelotów z Vmax ponad 100 km/h, przez co perony były przesunięte na południe i bardzo nienaturalnie powyginane oraz brak wjazdu ze stacji postojowej na peron 1.

·
Registered
204 Posts
Stacja dostosowana do przelotów z Vmax ponad 100 km/h, przez co perony były przesunięte na południe i bardzo nienaturalnie powyginane oraz brak wjazdu ze stacji postojowej na peron 1.
Znam ten projekt dlatego pytałem i mam nieco odmienne zdanie na jego temat. Z tego co pamiętam przelot był projektowany na 100 km/h czyli optymalnie licząc że praktycznie tylko składy towarowe miały przejeżdżać przez stację bez zatrzymania. W kwestii przesunięcia peronów i braku wjazdu na tory główne zasadnicze LK 139 z grupy odstawczej wynika to z z założeń projektowych(stacja dostosowana do składów towarowych 750 m oraz ograniczeń terenowych (przede wszystkim układ urbanistyczny miasta po stronie południowej oraz wyloty LK 117 oraz LK190) . Do tego jeżeli chodzi o same perony projekt zakładał ich długość 400m . Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe założenia uważam że projekt przebudowy stacji był całkiem udany.

Zresztą przesunięcie krawędzi peronowych maksymalnie w kierunku tunelu (centrum miasta)i budowa wejścia na perony w okolicy galerii Waga/Sfera byłaby jak najbardziej korzystna dla pasażerów. Ja bym się nawet pokusił o wciśnięcie jednego albo dwóch peronów w okolice wiaduktu na ul Wałowej.

·
Registered
1,178 Posts
Znam ten projekt dlatego pytałem i mam nieco odmienne zdanie na jego temat. Z tego co pamiętam przelot był projektowany na 100 km/h czyli optymalnie licząc że praktycznie tylko składy towarowe miały przejeżdżać przez stację bez zatrzymania. W kwestii przesunięcia peronów i braku wjazdu na tory główne zasadnicze LK 139 z grupy odstawczej wynika to z z założeń projektowych(stacja dostosowana do składów towarowych 750 m oraz ograniczeń terenowych (przede wszystkim układ urbanistyczny miasta po stronie południowej oraz wyloty LK 117 oraz LK190) . Do tego jeżeli chodzi o same perony projekt zakładał ich długość 400m . Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe założenia uważam że projekt przebudowy stacji był całkiem udany.

Zresztą przesunięcie krawędzi peronowych maksymalnie w kierunku tunelu (centrum miasta)i budowa wejścia na perony w okolicy galerii Waga/Sfera byłaby jak najbardziej korzystna dla pasażerów. Ja bym się nawet pokusił o wciśnięcie jednego albo dwóch peronów w okolice wiaduktu na ul Wałowej.
Tylko pytanie, czy dla przelotów towarów z Vmax=100km/h, gdzie dalej jest tunel z Vmax=60/80km/h i przez to wyginanie całej stacji ma sens. Moim zdaniem nie. Perony 2 i 3 można przesunąć bliżej głowicy północnej, przez co na południu nie będzie takich zawijasów. Możliwe, że będzie też trzeba postawić peron 4 do obsługi relacji Cieszyn-Wadowice i byłoby więcej miejsca na ich wpięcie w głowicę południową. Ja uważam, że powinny być 3 ciągi na perony: istniejąca kładka, tunel w środku peronów, pod budynkiem dworca i na drugą stronę Warszawskiej oraz nowe przejście podziemne na południowym skraju peronów, w osi przejścia podziemnego Jana Matejki, własnie aby skomunikować ten rejon z okolicami galerii Waga/Sfery/Hotelu. Nie ma sensu pchać peronów pod Wałową, jak w tunelu albo za tunelem ma być przystanek Bielsko-Biała Miasto/Centrum.

Po prostu jak robi się przebudową, to trzeba raz i porządnie a nie ciągle półśrodki.

1481 - 1500 of 1555 Posts