SkyscraperCity banner

1521 - 1540 of 1555 Posts

·
Obywatel Świata
7,965 Posts
Historia lubi się więc powtarzać.

Już raz tzw. "Niski Staw" został w 1877 roku przedzielony groblą, teraz nastąpi to ponownie.

1039546

Sprawdzałem różnice wysokości jakie będzie musiał przebyć pociąg na tych 4 km.
Stacja ZEBRZYDOWICE - 246 m.n.p.m.
Torowisko przy stacji PRUCHNA - 265 m.n.p.m.
różnica 19 m do zniwelowania na czterech kilometrach (spadek niecałe 5 promili)

Lustro wody stawu to 135 m.n.p.m.

Tak więc z lewej strony obrazka będzie wiadukt/nasyp wysoki na ok. 11 m (od lustra wody)
A z prawej strony stawu będzie wiadukt/nasyp wysoki na ok. 13 m (od lustra wody)

No więc już nie tak spektakularne wysokości jak dawny wiadukt (20 m), który opisałem na poprzedniej stronie, ale i tak jest to dosyć wysoko.

I teraz czy pomni błędów z przeszłości zdecydujemy się na nasyp, czy jednak w dobie XXI wieku zaufamy nauce i powstanie jakiś ładny obiekt mostowy?
Tym bardziej że i tak oprócz opisanego stawu przeszkodami terenowymi jest również rzeka Piotrówka i droga, biegnące wzdłuż lewej krawędzi stawu.

Aha, jeszcze jedno. Ślad nowej linii bezpośrednio za stawem w stronę Pruchnej , wiedzie doliną do której spływa sporo wody podczas opadów, jest tam też zresztą strumyk który potrafi wyglądać tak jak górskie potoki podczas burz w górach. No ale liczę na projektantów że uporają się z tym problemem właściwie. To piękne rejony, po których kiedyś śmigałem rowerkiem, warto je nie spartolić. :)

·
Registered
948 Posts
Głupie pomysły ze ścieżką rowerową tak samo jak w Jastrzębiu - mogli by już mieć kolej.
Moim zdaniem świetne rozwiązanie na długie bocznice 750 i więcej, bo takich brakuje.

·
Registered
31,817 Posts
^ciekawie piszesz. Myślę że będzie wiadukt z palami wbijanymi do litej skały. Obecnie to nie problem. Na tym będą opierać się filary.
Do litej skaly to tam nie da rady sie dobic palami. Tam beda dziesiatki metrow materialow osadowych. ;)

Ale bez obaw, tak naprawde pali praktycznie nigdy nie wbija sie aby "siegaly litej skaly". Pale przenosza obciazenia glownie przez tarcie.

·
Registered
Miasta dla rowerów!
384 Posts
Głupie pomysły ze ścieżką rowerową
świetne rozwiązanie na długie bocznice 750 i więcej
Aha i chciałbyś robić w szczerym polu bocznice kolejowe? Może Mikolem nie jestem ale to dopiero wydaje mi się głupi pomysł. Niemniej jestem ciekawy co PLK zamierza zrobić z mostem i istniejącym nasypem.

·
Registered
948 Posts
A co to Zabrzeg Czarnolesie stacja i bocznice w szczerym lesie i jakoś są wykorzystywane. A po ostatnich kastracjach linii z bocznic to bocznic jak na lekarstwo i sa bardzo potrzebne.

·
Registered
392 Posts
Na wiadukcie nad DK1 już został wykończony oraz ułożone torowisko. Dziś pracowały podbijarka i zgarniarka tłucznia. Na dniach pewnie zostaną zamontowane brakujące słupy do już wcześniej wbitych fundamentów palowych i zostanie rozwieszona sieć trakcyjna. Ktoś ma może informację na kiedy są przewidziane testy SRK na tym odcinku?

·
Registered
392 Posts
Wybaczcie że post pod postem. Dzisiaj trochę się poszczęściło mnie przejeżdżając przez okolicę :)
Próby obciążeniowe wiaduktu.

Powinny być pozytywne, więc w przyszłym tygodniu powinny zostać ukończone ostatnie prace przy wiadukcie i rozwieszona sieć trakcyjna :)

·
Registered
Psychomaniak siódemek i dziewiątek
169 Posts
Gdzie znajdę całość planu Czechowic?

1521 - 1540 of 1555 Posts