SkyscraperCity banner

1981 - 2000 of 2027 Posts

·
Registered
Joined
·
11,199 Posts
Szkoda tylko że dalej będą szlabany a nie bezkolizyjnie
Szkoda ale tam faktycznie byłoby bardzo trudno bezkolizyjnie i piszę to jako absolutny zwolennik bezkolizyjności - być może gdyby odłączyć Wróblewskiego od Maratońskiej na nasypie i wprowadzić pod Maratońską a dalej do Bratysławskiej normalnie ... ale koszt wybudowania tam bezkolizyjnych p"przepraw" pod torami byłby duży a to raczej potrzebne rozwiązanie na większych trasach od 2x2 wzwyż i tam gdzie jest łatwiejsza możliwość dla mniejszych tras wprowadzić bezkolizyjność ....
P.S. od wiaduktów nad Waltera-Janke powinno być +140 km/h ale bliżej Kaliskiego na łuku itd. nie potrzeba takiej szybkości bo i tak nic by tamtędy nie jechało 140 km/h
 

·
Registered
Joined
·
51 Posts
Czekając, z nieukrywaną złością, na kolejne "merytoryczne ruchy" PKP PLK w temacie przystanku Pabianice Północ, kilka fotek z dworca Pabianice. Czas płynie, niewiele się dzieje, to wszystko trąci wcale nielekką paranoją....
A do tego ilość podstawowych błędów projektowych przebudowy peronu na dworcu pabianickim jest straszna. Każdy nauczyciel budownictwa postawiłby takim projektantom pałę z trzema wykrzyknikami!!!
Żeby nie być gołosłownym:
1. Lokalizacja szybu windy na peronie 1 nie mogła być już gorszą (80 cm od komory schodów, 1,5 od krawędzi peronu, drzwi do windy nie od strony budynku dworcowego) Nie dość, że bardzo głupio, to jeszcze niebezpiecznie dla użytkowników obiektu!!! Tylko za ten byk należałoby się zastanowić nad uprawnieniami projektanta i sprawdzającego!!! O poziomie fachowości kontroli inwestora już w ogóle nie wspomnę, a gdzie rzeczoznawca bhp, który to uzgodnił??? MASAKRA!!!
2. Na drugim zdjęciu widać bramownicę trakcyjną, ze zmontowanym uchwytem na trakcję dla toru 1. i pytanie dlaczego od strony północnej nie ma takiego samego uchwytu, tylko cały słup trakcyjny. Czy nie byłoby taniej??? Ale co tam, jest kasa. Ponadto, coś ten słup od budynku dworcowego bramownicy obłazi....
3. Dlaczego wspornik dachowy szybu windowego na peronie wyspowym nie zachodzi nad zadaszenie komory schodowej???
4. Czy aby sposób montażu słupów zadaszenia komór schodowych jest właściwy??? Mam ogromne wątpliwości....
5. Chodnik peronu 1. od strony wejścia do windy "ruchomy", ułożony niechlujnie!

Ciekawe jaki jest termin zakończenia prac na dworu w Pabianicach?
No i kolejny raz zadaję pytanie; co z przystankiem Pabianice Północ??? Może ktoś z PKP PLK wreszcie odpowie, bo to jest po prostu kpina co się w tym temacie dzieje!!!

248053
248133
248138
248139
248142
248143
248144
248146
248149
248150
 

·
Lefebvrysta
Joined
·
13,241 Posts
@PPERKA alias panCerka alias panCerka2 największą głupotą było pozostawienie starego peronu nr 1 przy budynku stacji. Powinno się też wyremontować materiałem staroużytecznym (szyny S49, podkłady INBK7) w całości tor przy tym peronie.
 

·
Registered
Joined
·
5,527 Posts
Jest wiele zdjęć prac na LK14 z odcinka Łódź Kaliska - Łódź Lublinek i to w dwóch wątkach. Fajnie obserwować zmiany na tej trasie. Dziś chciałem zobaczyć gdzie jest początek. No i znalazłem to miejsce.

1. Na wysokości zaplecza technicznego Stadlera zaczynają się prace na LK 14. Czy też one będą robione bliżej Łódź Kaliska?


2. Na wysokości Wileńskiej - widok na północ.


3. Widok na południe


4. A to na wysokości przejazdu na ul. Wróblewskiego. Szyny są już na swoim miejscu dotąd


5. Na południe już leżą


6. A tak wygląda nieczynny przejazd i mój stary wehikuł


I to wszystko. Byłem jeszcze na Waltera-Janke, ale nie miałem siły targać do góry roweru.
PozdrawiamFotorelacja wstawiona Fotorelacjonuszem.
 

·
Registered
Joined
·
3,139 Posts
To ja dopowiem przy Waltera postęp jak na zdjęciach powyżej, szyny położone, przymocowane, część nowych słupów przygotowana, a na wiadukcie układają podkłady. Zdjęli trakcję od PODG Retkinia do Lublinka z toru południowego. (Czyli przeciwnie jak jest obecnie od Kaliskiego)
 

·
Registered
Joined
·
466 Posts
Ups!
Remont lk14 nie zakończy się w tym roku.
 

·
Registered
Joined
·
51 Posts
@PPERKA alias panCerka alias panCerka2 największą głupotą było pozostawienie starego peronu nr 1 przy budynku stacji. Powinno się też wyremontować materiałem staroużytecznym (szyny S49, podkłady INBK7) w całości tor przy tym peronie.
Co ty chłopie za głupoty piszesz? Nie mam żadnych innych kont!!!
 

·
Registered
Joined
·
2,959 Posts
Rozebrane jest też jedno torowisko.
Pewny jesteś?? Chodzi od odcinek Dobroń- Pabianice bo wg mnie tam nic się nie dzieje...no przynajmniej kilka dni temu nic sienie działo bo tam torowisko niemal na całej długości jest widoczne z dawnej DK14.
 
1981 - 2000 of 2027 Posts
Top