SkyscraperCity banner

1961 - 1980 of 2027 Posts

·
Registered
5,527 Posts
W każdym razie jak widzisz nie miałem halucynacji ani nie ściemniłem ;) ...
posty z następnych dni innych użytkowników wskazują że chyba zakończyli prace przygotowawcze które ja widziałem i chyba można uznać że wchodzą "z robotą" na odcinek skoro pojawiają się nowe słupy etc. ...

P.S wystarczy poruszać się wzdłuż Maratońskiej i nie sposób się zgubić ;) tyle że autem to raczej na Maratońskiej się nie stanie ..
A czy powiedziałem, ze ściemniałeś. Ważne, że robią. Będę miał gdzie zdjęcia robić Byś wrzucił kiedyś jakieś zdjęcie... Taka prośba...

·
Registered
11,199 Posts
Mam takie pytanie … orientujecie się jaki zakres prac będzie na poniższym wiadukcie ?
… z tym wiążę się też dodatkowe pytanie czy tory na sąsiednim wiadukcie wraz z wiaduktem były modernizowane w ramach zadania związanego z koleją obwodową w Łodzi ? Czy dalej sąsiedni wiadukt poza nowymi barierkami należałoby odświeżyć ?

·
Registered
2,959 Posts
Tak do ogólnej wiadomości dobrze, że rozpoczęli pracę na Lublinek- Kaliska, ale jest jeszcze drugi nawet sporo dłuższy nieruszony odcinek Dobroń - Pabianice tam jest kilka mostów, przepustów i oczywiście wszystko pozostałe na obu torach do zrobienia.

·
Registered
182 Posts
Kurcze, popatrzyłem na mape i zdałem sobie sprawe, że bez bagażu to i na lotnisko piechota nie bedzie daleko z tego przystanku....

·
Registered
75 Posts
26-05-2020 Teren na tyłach C.H. Retkinia - zapewne przyszła lokalizacja przystanku Łódź Retkinia
160118

Pracuje jedna koparka
160119

Tego typu "podkłady" ułożone są na zjeździe koparki
160120

160122

Widok z kładki w stronę Łodzi Kaliskiej. Z moich obserwacji wynika, że intensywniejsze prace są na razie prowadzone pomiędzy Łodzią Kaliską, a post. odg. Retkinia (vide zdjęcia dratgyver). Jak widać poniżej, na dalszym odcinku niewiele się dzieje (poza pracami koparki), a między torami leżą luzem nowe szyny.
160124

Widok z kładki w stronę Lublinka
160129

·
Registered
2,222 Posts
Kilka dzisiejszych, niedzielnych zdjęć (07.06.2020) z odcinka linii LK14 na terenie Łodzi. Marszrutka od wiaduktu drogowo-kolejowego Maratońska/Waltera-Janke -> Maratońska -> przejazd na Obywatelskiej. A pierwszy strzał na głowicę południową Łodzi Kaliskiej. Zaczynamy:

1. Głowica południowa Łodzi Kaliskiej:

2. Wiadukt Maratońska/Waltera-Janke, w kierunku Łodzi Kaliskiej:

3. W kierunku Lublinka:

4.

5. (...) i znów w kierunku Łodzi Kaliskiej:

6. (...) i znów w kierunku Lublinka:

7. Poruszamy się wzdłuż Maratońskiej do przejazdu przez Obywatelską:

8. Słup sieci trakcyjnej:

9. Motyw ze słupkiem hektometrowym :):

10.

11. Fundamenty pod słupy trakcyjne. Dlaczego brak otworów pod śruby (?):

12. Zbliżenie na mocowanie słupa trakcyjnego do fundamentu:

13. Fundamenty ze śrubunkami:

14. Żelbetonowe fundamenty pod słupy trakcyjne:

cdn...

·
Registered
2,222 Posts
cd...

15. Stary i nowe słupy z kablem zasilającym sieć (?):

16.

17.

18. Jeszcze rzut oka na kierunek do Łodzi Kaliskiej:

19. (...) i patrzymy z powrotem na kierunek do Lublinka:

20. Fundament pod słup jeszcze raz. Otwory na śruby się nawierca (?):

21. Kolejne fundamenty:

22. Tabliczka znamionowa fundamentu palowego pod słup sieci trakcyjnej:

23. Zbliżamy się do budynku Post. Odg. Retkinia i przejazdu przez Obywatelską:

24. Post. Odg. Retkinia:

25. Post. Odg. Retkinia na przejeździe przez Obywatelską:

26. Namacalny początek zakresu robót:):

27.

28. Z przejazdu na Obywatelskiej patrzymy na kierunek Lublinek - początek odcinka dwutorowego:

·
Registered
75 Posts
W uzupełnieniu powyższej relacji przesyłam kilka zdjęć z budowy przystanku Łódź-Retkinia z dnia 07-06-2020:
1. W porównaniu z poprzednią relacją (jedna koparka) sprzętu jest teraz dużo więcej
190796

2.
190800

3.
190803

4.
190805

5. Już wiadomo co się tutaj buduje
190807

6.
190811

7. Widać już zarys północnej krawędzi peronowej (choć nadal ten odcinek czeka na wymianę słupów trakcyjnych)
190812

8. Dwa tygodnie temu druga strona nasypu była nietknięta. Od tego czasu wiele się zmieniło
190814

9.
190844

cdn...

·
Registered
16 Posts
PKP PLK ogłosiła przetarg na wykonanie przeglądów specjalnych i wstępnej dokumentacji projektowej remontu dwóch mostów i wiaduktu na 14-stce między Żaganiem a Szprotawą (odcinek Żagań-Głogów). W dokumentacji ma zostać uwzględniony wariant z odbudową drugiego toru. Zakładana prędkość konstrukcyjna 120km/h.
Chodzi między innymi o poniższy most.

Link do przetargu

Źródło zdjęcia

1961 - 1980 of 2027 Posts