SkyscraperCity banner

3181 - 3200 of 4228 Posts

·
Registered
5,371 Posts
w przyszłości może się tego doczekamy, że z Inowrocławia czy Piły dojedziemy do BW.
Gdyby teraz do 6 par pociągów Bydgoszcz-Unisław-Chełmża dodać do Fordonu 3 pociągi z Piły i 3 z Inowrocławia, oferta z Fordonu była by dużo lepsza niz obecnie. (12 pociągów - 5 do Grudziądza, 3 do Piły, 3 do Inowrocławia i 1 do Torunia)

·
Lefebvrysta
14,690 Posts
Gdyby teraz do 6 par pociągów Bydgoszcz-Unisław-Chełmża dodać do Fordonu 3 pociągi z Piły i 3 z Inowrocławia, oferta z Fordonu była by dużo lepsza niz obecnie. (12 pociągów - 5 do Grudziądza, 3 do Piły, 3 do Inowrocławia i 1 do Torunia)
Tylko te do Fordonu to by musiałyby być ED72 obecnie należące do PR Bydgoszcz a to by się nie wszystkim spodobało:lol:

·
Registered
944 Posts
Witam, wydłużyć pociągi z Piły, Inowrocławia można, musiało by powstać krzyżowanie w Fordonie, czy ta lokalizacja z punktu widzenia połączeń Bydgoszcz - Chełmża jest dobra? wydaje się że lepsze krzyżowaje było by w Ostromecku czy Dąbrowie Chełmińskiej czyli tak po środku między Wschodem a Unisławiem.

·
Registered
944 Posts
Witam, byłem dziś w Toruniu, po raz pierwszy jechałem Flirtem, było przyjemnie, ale lepiej się czuje jadąc Elfem, jest luźnej więcej przestrzeni. W Toruniu spodobały mi się na peronie oszklone pomieszczenie gdzie można się schować przed np. silnym zimnym wiatrem. Takie rozwiązanie powinno być na stacji Bydgoszcz Wschód, ogólnie jeżeli chodzi o stacje w Bydgoszczy to chyba projektant się nie popisał, pisze chyba bo może ktoś wyszedł z założenia że jak oszklone pomieszczenie to i monitoring powinien być a to już pewnie za drogo.

·
feel the force
2,266 Posts
Jakim cudem na zmodernizowanych peronach stacji Bydgoszcz Wschód nie ma ekranów SDIP? O Bielawach, Błoniu i Leśnym nie wspominając. Na Głównym wstawili 80 sztuk, a na pozostałych stacjach odpuścili zupełnie. Kpina na całego.

·
Registered
2,684 Posts
Jakim cudem na zmodernizowanych peronach stacji Bydgoszcz Wschód nie ma ekranów SDIP? O Bielawach, Błoniu i Leśnym nie wspominając. Na Głównym wstawili 80 sztuk, a na pozostałych stacjach odpuścili zupełnie. Kpina na całego.
Bo Bydgoszcz Główna to inwestycja PKP, a reszta stacji to za pieniądze samorządowe? W Solcu to nie wiem jak będzie, przeglądałem SIWZ, ale dokumentacja jest dziwnie skonstruowana i nie trafiłem jeszcze na informację o ekranach, chociaż kilka słupów na peronie bez obsady stoi a trochę za gęsto jak na megafony.

·
feel the force
2,266 Posts
Bo Bydgoszcz Główna to inwestycja PKP, a reszta stacji to za pieniądze samorządowe?
Co za różnica? Jedna i druga inwestycja jest dofinansowana w większości przez UE. Efekt jednak jest diametralnie różny. Ktoś zaoszczędził drobny ułamek kwoty, a pasażerowie dostali bubla, na którym będą musieli dowiadywać się komunikatów z megafonów. Śmieszne jest to zwłaszcza w przypadku Bdg Wsch, gdzie na poziomie tramwaju są wyświetlacze dla tramwajów, a na poziomie kolejowym kartki z rozkładem. :picard:

·
Registered
5,371 Posts
Jaka spółka PKP odpowiedzialna jest za wyświetlacze? Może tam trzeba wysłać zapytanie. Już nie mowię żeby robili tam dziesiątki wyświetlaczy, ale minimum po 2 ( a najlepiej po 3) na każdy peron by sie przydało. Czyli łącznie 18 sztuk. 6 BW, 4BL, 4BB, 4 BBlonie. ( lub w wersji ze po 3 to łącznie 27)

Jak one nie powstaną to lipa straszna będzie. I mega wstyd.

·
Registered
1,363 Posts
^^ póki co przy Toruń Miasto pojawiło się coś takiego:

EDIT/UPDATE:

Kolejowe wyświetlacze dynamicznej informacji pasażerskiej już działają, nie jestem pewien, czy nie są to cały czas testy, proszę zwrócić uwagę, że zegary na urządzeniach są nadal wyłączone. Żeby nie było idealnie, to wyświetlacz miejskiego SIP-u na górze, znajdujący się przed wejściem na kładkę od strony dworca, był wyłączony...

Nie jestem pewien, ale to chyba z tych samych pieniędzy co Bydgoszcz Wschód więc podobny system informacji powinien zaistnieć na tej stacji.

·
Registered
2,684 Posts
W SIWZ dla soleckiej stacji znalazłem ekrany SDIP, ale tylko 2 - po jednym na peron, podwieszone pod wiatami. Być może będą jeszcze jakieś poza obszarem wiat, ale na razie się do tego nie dokopałem. Za to będzie na peronach i przed budynkiem POP aż 27 kamer(!) oraz dodatkowo 5 w budynku POPa. I jeszcze dziś 2 zdjęcia. Na pierwszym połączenie starego wejścia na peron z nowym peronem. Niestety takie schodki są też z drugiej strony budynku dworcowego.

Wygląda na to, że podejście na peron 1 bez barier architektonicznych będzie tylko przy budynku POPa, ale po długiej pochylni.

I drugie zdjęcie - przejście przez tory w poziomie szyn na końcu peronów od strony Torunia. Mam nadzieję, że jednak to poprawią. I jeszcze wyjaśnienie dla niezorientowanych - płyt przejazdowych nie można sobie położyć dowolnie, ponieważ pod spodem są wgłębienia, w które mieszczą się łapki sprężyste.

·
Registered
290 Posts
Wczoraj pierwszy raz zawitałem na estakadzie tramwajowej na Bydgoszcz Wschód i muszę powiedzieć, że robi naprawdę niezłe wrażenie. Tak jak wcześniej wspominano na forum klatki schodowe przeciekają. Ale udało mi przyłapać trzy konstale wracające z Fordonu wcześniej przeze mnie widziane przy os. Niepodległości

1. pierwszy

2. drugi

3. i trzeci z ławeczki :lol:

4. I jeszcze parę zdjęć

5.

6.

7.

Jeżeli chodzi o wyświetlacze to naprawdę by się przydały. Kończąc wczoraj swoją wyprawę postanowiłem wybrać się kawałek pociągiem z Bydgoszczy Leśnej do Głównej. Przez chwilę pomyślałem nawet o flircie i podniecony poszedłem do kasy, ale jak usłyszałem o 63 minutowym opóźnieniu to pozostałem przy zwykłym REGIO. Poszedłem zobaczyć rozkład i według niego o 15:33 odjeżdżały równocześnie dwa pociągi: PR do Torunia z peronu 2 i AR do Bydgoszczy z peronu 1... Trochę to dziwne dla mnie było, ale czekałem na peronie pierwszym i nagle zapowiedź PR do Torunia wjedzie na peron 1 :wtf: no ale nie wiedząc co mam zrobić czekałem dalej na pierwszym. Po chwili odjechał elf do Torunia i następna zapowiedź: pociąg Arrivy wjedzie na tor 1 przy peronie 1, tyle, że coś mi jednak nie pasowało. Wjechała na peron 2 i oczywiście nie zdążyłem dobiec. Wkurzony czekałem na następny pociąg. Tym razem PR. Zapowiedź na pierwszy peron, wjechała na drugi :bash: Zdążyłem tylko dlatego, że coś nie pasowało konduktorowi z jednymi drzwiami i pociąg stał 2 minuty
Także podsumowując ekrany ułatwiły by życie nie tylko mi, ale też kilku osobom, które zdezorientowane latały z peronu na peron.

·
Lefebvrysta
14,690 Posts
Tak swoją drogą przydałyby się perony od strony linii 201 łączące się z tym wiaduktem. Po spodziewanej NG obu torów można by część pociągów puszczać przez Prądocin i Emilianowo.

·
Registered
1,858 Posts
Witam, mam pytanie z którego peronu robiłeś to zdjęcie? peron do Bydgoszczy czy do Torunia/Chełmży? za tym zdjęciem jest ulica Inwalidów czy Kamienna?
Jak widać nawet forumowicze mają problem z ogarnianiem mapek.
Czerwona kropka wskazuje "tu jesteś", więc na peronie 1 robił zdjęcie tej tablicy.

·
Registered
944 Posts
Jak widać nawet forumowicze mają problem z ogarnianiem mapek.
Czerwona kropka wskazuje "tu jesteś", więc na peronie 1 robił zdjęcie tej tablicy.
Witam, pisałem o tym czyli o mapkach wcześniej ale ty chyba o tym nie wiesz. Pytam dlatego że ostatnio u góry na mapce było napisane Inwalidów, a za mapką była Kamienna. W mojej ocenie to było mylące dlatego jestem ciekawy z jakiego miejsca zrobił to zdjęcie.

·
Registered
290 Posts
Witam, mam pytanie z którego peronu robiłeś to zdjęcie? peron do Bydgoszczy czy do Torunia/Chełmży? za tym zdjęciem jest ulica Inwalidów czy Kamienna?
Tak, zdjęcie robione było z peronu 1
Szedłem wzdłuż torów tramwajowych od Łoskonia ulicą Lewińskiego i potem zboczyłem z estakady przez rondo i przejazd kolejowy, a potem pięknym chodnikiem aż do peronu pierwszego :)

3181 - 3200 of 4228 Posts