SkyscraperCity banner

1 - 20 of 315 Posts

·
Moderator
Joined
·
76,086 Posts
Discussion Starter #1
W tym wątku dyskutujemy o przyszłości i aktualnych sprawach związanych z linią kolejową nr 190.
 

·
Registered
Joined
·
217 Posts
Po dłuższej przerwie zaglądam na SCC i oczom swoim nie wierzę. Kłótnia o to która linia jest ważniejsza mija się z celem, ponieważ każda linia jest ważna. Jeśli przewoźnik towarowy chce jeździć po 190 i widzi w tym sens to znaczy, że warto w nią inwestować. Jeśli chodzi o przewozy pasażerskie to jestem jak najbardziej za .. każdy powinien mieć dostęp do publicznego transportu zbiorowego jaki jest również kolej. Dlaczego próbujecie Cieszyn czy Skoczów pozbawić takiej alternatywy?

Każda linia jest ważna, więc zamiast mówić po co to komu może lepiej zastanowić się, którą linię wzorem 190 wskrzesić?
Głubczyce? Jestem za.
Jastrzębie Zdrój? Jak najbardziej.
Pszów? A dlaczego nie.

Zgodzę się, że mając tylko na uwadze linię 190 to ona nie ma sensu, ale która linia z osobna ma szansę bytową? Sens jest wtedy kiedy wszystkie nitki połączymy w jedną sprawnie działającą sieć kolejową.
Ten komu zależy na sprawnej kolei nigdy, przenigdy nie powinien mówić, że jakaś linia nie ma sensu.

Uwierz mi jeden z drugim, że nawet S1 nie miałaby sensu gdyby nie połączenia z innymi trasami.

P.S. Z niecierpliwością czekam na otwarcie linii 158 i kibicuję linii 190.
Mieszkaniec linii 151 :)
 

·
Registered
Joined
·
3,008 Posts
Kłótnia o to która linia jest ważniejsza mija się z celem, ponieważ każda linia jest ważna. Jeśli przewoźnik towarowy chce jeździć po 190 i widzi w tym sens to znaczy, że warto w nią inwestować.
Każda linia jest ważna, więc zamiast mówić po co to komu może lepiej zastanowić się, którą linię wzorem 190 wskrzesić? Głubczyce? Jestem za. Jastrzębie Zdrój? Jak najbardziej. Pszów? A dlaczego nie.
Ważne sprostowanie. Po linii 190 nie chce jeździć żaden przewoźnik towarowy co insynuowali koledzy z Cieszyna wprowadzając w błąd innych czytelników tego forum. Natomiast jeśli chodzi o twoją ideę ona jest fajna i mi się podoba. Możnaby nawet odbudować linię z Krzanowic do Chuchelnej albo wrócić do planów przedwojennych i wybudować linię z Oświęcimia do Pszczyny czy z Tychów do Mikołowa. Tylko jest jeden podstawowy problem - ograniczenie środków, a jeśli środków jest mało to trzeba je bardzo racjonalnie wydawać. Nie kupisz sobie dwóch samochodów jeśli cię stać tylko na zakup i eksploatację jednego. I tak samo jeśli mamy na Śląsku ograniczone środki - skupmy się na poprawie ruchu na liniach które dają jakąś nadzieję na funkcjonowanie, które nie podupadły tak jak 190 lub takie które są utrzymywane ze względu na ruch towarowy. To proste i racjonalne rozwiązanie z którym mam nadzieję się zgodzisz, a także inni niesfanatyzowani czytelnicy tego forum. Warto również zwrócić uwagę na ograniczoność taboru i problemy z zatłoczeniem niektórych pociągów. Skąd więc wziąść tabor na te zapomniane od lat i niefunkcjonujące linie? Naprawa infrastruktury, utrzymywanie posterunków ruchu, opłaty za uruchamiane przez przewoźnika pociągi, zakup taboru - to wszystko generuje konkretne koszty. Czy ktoś się nad tym w ogóle zastanawiał?
 

·
Registered
Joined
·
3,008 Posts
Dlaczego linia 190 na razie nie powinna być reaktywowana? Moje argumenty:
- nasze województwo w pierwszej kolejności powinno zadbać o ruch na istniejących liniach na których odbywa się ruch pasażerski, pociągów jest za mało lub składy są za krótkie
- w kontekście całości województwa znacznie ważniejsze są linie które mogłyby wygenerować przewozy aglomeracyjne czy między większymi miastami i warto zastanowić się w pierwszej kolejności nad nimi
- remont linii nie spowoduje znaczącej poprawy prędkości i czasu jazdy pociągów, przypomnę że rozkładowa prędkość tej linii ze względu na specyficzne parametry to 60 km/h - typowa linia lokalna z czasów austriackich, remont tych parametrów nie zmieni, co najwyżej dałoby się podnieść prędkość do 80 km/h na kilku krótkich prostych odcinkach nie mających dużego wpływu na zysk czasowy
- linia łączy Bielsko-Białę z Cieszynem przez Skoczów równolegle z drogową ekspresówką S1 którą można dojechać z jednego do drugiego miasta w 25 min. - kto z kierowców przesiądzie się do pociągu jadącego ponad 2x dłużej i nie dowożącego go do konkretnego celu podróży?
- ruch pasażerski już od lat 80. przejęły na tej trasie szybsze od pociągów autobusy i busy (czas jazdy 30-60 min.)
- położenie dworców nie jest sprzymierzeńcem tej linii, przeważnie są oddalone od zabudowań lub centrów miejscowości (np. Jasienica, Grodziec, Goleszów, Skoczów, Pogórze, Bażanowice, Wapienica czy Mnisztwo)
- przy linii nie ma żadnych generatorów ruchu (większe zakłady pracy, szkoły, miejsca imprez, centra handlowe)
- linia bez ruchu towarowego, bez ruchu tranzytowego, bez potrzeby przesyłania loków
- linia o marginalnych przewozach w czasach kiedy inne były oblężone - łatwo to można porównać bazując na obserwacjach i danych z lat 90., była to linia z jednymi z najmniejszych przewozów w regionie
- kto zagwarantuje PKP PLK ciągłość ruchu w sytuacji ogromnego nakładu środków finansowych na modernizację kiedy jedynym operatorem na linii miałby być ruch pasażerski - w Polsce mieliśmy już przypadku wycofania się przewoźników z linii o dobrym stanie technicznym ze względu na to, że pasażerowie nie wrócili do pociągów po latach wstrzymania ruchu, skąd w ogóle pewność że mieszkańcy tego regionu są zainteresowani powrotem kolei - może tak myśli tylko grupka miłośników kolei dla których sentymentalizm jest ważniejszy od zdrowego rozsądku i ekonomii?
- żaden z przewoźników nie chce po tej linii jeździć, a ostatni pojawiający się na tej linii to w 2013 r. PKP IC z dwoma(!) pociągami sezonowymi, które później pojawiły się na krótszej trasie przez Bronów
- linia nie trafiła na listę wojewódzkich projektów RPO nawet na listę rezerwową...

Zawsze byłem zwolennikiem każdej czynnej linii kolejowej i nadal jestem ale mając do czynienia jakieś priorytety, linia 190 nie nadaje się do reaktywacji, a już na pewno nie w najbliższych 5 latach i nie na zasadzie linii należącej do PKP PLK. Jednym z alternatywnych pomysłów mogłoby być przejęcie linii przez powiaty i eksploatacja turystyczna (bo linia jest ładna) lub nawet publiczna ale na ryzyko powiatów, a nie państwowej spółki zarządzającej naprawdę poważnymi liniami w Polsce nad którymi spółka powinna się skupić w pierwszej kolejności. A do wyremontowania jest jeszcze co najmniej kilka tysięcy rentownych i bardzo ważnych linii i stacji w Polsce które mimo dużego znaczenia są w opłakanym stanie.
 

·
Registered
Joined
·
217 Posts
@Arteks
Ja wcale nie powiedziałem, że jest to proste, ale nie niemożliwe. Problemem nie jest tabor i możliwości a system zarządzania i utrzymania infrastruktury. To, że linie bardziej opłacało się zamknąć (czy wstrzymać ruch) niż przeprowadzić modernizację jest skutkiem działań trwającej przez ostatnie parędziesiąt lat polityki wobec utrzymania infrastruktury.

Gdyby wszystkie linie na bieżąco były właściwie modernizowane i konserwowane to nie byłoby przypadków w których jakaś linia potrzebuje gigantycznego wkładu finansowego i lepiej jest ją zamknąć niż dalej utrzymywać. Utrzymywanie i konserwacja podrzędnych szlaków polegała na wymianie elementów (chociażby takich jak zwrotnice) na używane, stare elementy z głównych szlaków. Niby działania przeprowadzane z oszczędności, ale co to za oszczędność jeśli później przyjdzie Tobie płacić za modernizacje takiego zaniedbanego szlaku znacznie więcej?

Nie chcę Ciebie wprowadzać w błąd, ale w Czechach czynna stacja kolei znajduje się praktycznie w każdej miejscowości. W Polsce nie jest to nawet 30% pokrycia miejscowości przez kolej?

System zarządzania ruchem kolejowym nie musi być kosztowny jeśli będzie zaplanowany z głową. Na małych szlakach mogłyby kursować chociażby jednoczłonowe szynobusy, które na stacjach łącznikowych korzystałyby z osobnych torów co zapewniałoby ruch bezkolizyjny.

Plan pewny do zrealizowania, ale przez błędy z przeszłości wydaje się on abstrakcyjny na nasze aktualne warunki.
 

·
Registered
Joined
·
5,863 Posts
No i dobra rada dla ciebie, załóż lepiej temat "kącik Richarda P." i niech się tam spotykają ludzie którzy lubią bajdurzenie i pie...nie w bambus.
No to się teraz popisałeś merytorycznym poziomem. Zapytałbym czy jedzie z nami moderator ale najwyraźniej siedzi w służbówce.

beschu said:
Dla przypomnienia - http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1849904 - link do tematu [LK 190] Bielsko-Biała - Cieszyn.
Czy można by tam przenieść ostatnie posty na jej temat?
Tylko po co? Pomijając kilka merytorycznych postów pozostała przeważająca część to nic nie wnoszące pyskówki i czyjeś projekcje dla których miejsce jest jedno - kosz.
 

·
Registered
Joined
·
1,343 Posts
Arteks,
ty jesteś uczulony na Cieszyńskie czy co?
I byłeś tam kiedyś, widziałeś te dworce czy przystanki? Naprawdę nie widziałeś przy niej żadnych generatorów ruchu? Naprawdę uważasz że od lat 80-tych ruch przejęły autobusy?
Skąd wiesz, że nikt nie chce być pasażerem na tej linii i żaden przewoźnik nie chce tam jeździć? Masz ich deklaracje, robiłeś jakieś badania?
 

·
Registered
Joined
·
1,307 Posts
@Arteks
Gdyby wszystkie linie na bieżąco były właściwie modernizowane i konserwowane to nie byłoby przypadków w których jakaś linia potrzebuje gigantycznego wkładu finansowego i lepiej jest ją zamknąć niż dalej utrzymywać. Utrzymywanie i konserwacja podrzędnych szlaków polegała na wymianie elementów (chociażby takich jak zwrotnice) na używane, stare elementy z głównych szlaków. Niby działania przeprowadzane z oszczędności, ale co to za oszczędność jeśli później przyjdzie Tobie płacić za modernizacje takiego zaniedbanego szlaku znacznie więcej?
To prawda, w Polsce szlaki czy stacje często są po prostu zaniedbane z powodu braku funduszy lub nieudolności zarządzających. Często chodzi o prozaiczne rzeczy jak np. wykoszenie czy oprysk torów. Niestety jest jak jest i raczej szybko nic się nie zmieni.

Nie chcę Ciebie wprowadzać w błąd, ale w Czechach czynna stacja kolei znajduje się praktycznie w każdej miejscowości. W Polsce nie jest to nawet 30% pokrycia miejscowości przez kolej?
W Czechach bardzo dobrze funkcjonują linie kolejowe nawet do małych ośrodków/miejscowości i to nie tylko jako pasażerskie ale również jako bocznice towarowe. Pierwszy lepszy przykład Karwina. W Polsce nawet stacje przy uczęszczanych liniach często są zaniedbane a rampy czy tory załadowcze zdewastowane, czy nawet hale jak hala w Wodzisławiu Śląskim. To jednak zupełnie inne podejście do kolei niż w Czechach, długo by można o tym pisać i podawać przykłady, a określić to można wyłącznie słowem "bałagan" na polskiej kolei.

Odnośnie 190 to oczywiście żal każdej linii kolejowej w Polsce, choć w ogólnej sytuacji wynikającej ze skromności środków finansowych PLK pewnie ma jakieś tam priorytety, co jest niestety zabójcze dla takich linii jak 176 czy 190.

...żaden przewoźnik nie chce tam jeździć? Masz ich deklaracje, robiłeś jakieś badania?
Chcę tylko przypomnieć, że ostatnie pytanie dotyczy dwóch stron sporu.
 

·
Registered
Joined
·
25 Posts
Nie ma co ukrywać, że ta linia miałaby większy sens jedynie na trasie B-B Wapienica - B-B Główna jako komunikacja miejska która dawałaby alternatywę dla zakorkowanej cieszyńskiej. Ale tym już powinno zainteresować sie miasto.
 

·
Registered
Joined
·
204 Posts
Nie ma co ukrywać, że ta linia miałaby większy sens jedynie na trasie B-B Wapienica - B-B Główna jako komunikacja miejska która dawałaby alternatywę dla zakorkowanej cieszyńskiej. Ale tym już powinno zainteresować sie miasto.

Ja cały czas mówie i powtarzam . Ta linia ma też sens dalekobierzny . Przejazd pociągu TLK Wisła na odcinku Pszczyna - Skoczów via Chybie Mnich ma tylko i wyłącznie uzasadnienie czasowe. A ten czas nie byłby jakoś rażąco dłużdzy po modernizacji 190 i wykonaniu planu z modernizacją 139 na odcinku Most Wisła Czechowice Bielsko . Różnica w czasie 15 min . Dla podróżnych z Warszawy Gdańska etc raczej nie gra roli .Trzeba wziąc też pod uwagę to że IC będize miało spora flote jednostek więc problem zmiany czoła też jest mniejszy. Pozatym możnaby się pokusić o puszczenie mniejfrekwencyjnych połączeń KS do Wisły przez Bielsko .

Ale do tego trzeba troche wyobraźni a nie klapki na oczach widzące tylko promieniście rozchodzace sie połaczenia z Gopu i Rybnika plus obserwacje z lat 80/90 . A może trendy i potoki podróżnych się zmieniły ??? :pPPP S1 w godzinach szczytu bywa dość mocno obciążona pod Bielskiem . Dużo więcej niż za czasów pociągów z 20 osobami na pokładzi i starą jedynka jednopasmową na której korków nie było .
 

·
Registered
Joined
·
2,250 Posts
Ja cały czas mówie i powtarzam . Ta linia ma też sens dalekobierzny . Przejazd pociągu TLK Wisła na odcinku Pszczyna - Skoczów via Chybie Mnich ma tylko i wyłącznie uzasadnienie czasowe. A ten czas nie byłby jakoś rażąco dłużdzy po modernizacji 190 i wykonaniu planu z modernizacją 139 na odcinku Most Wisła Czechowice Bielsko . Różnica w czasie 15 min . Dla podróżnych z Warszawy Gdańska etc raczej nie gra roli .Trzeba wziąc też pod uwagę to że IC będize miało spora flote jednostek więc problem zmiany czoła też jest mniejszy. Pozatym możnaby się pokusić o puszczenie mniejfrekwencyjnych połączeń KS do Wisły przez Bielsko .

Ale do tego trzeba troche wyobraźni a nie klapki na oczach widzące tylko promieniście rozchodzace sie połaczenia z Gopu i Rybnika plus obserwacje z lat 80/90 . A może trendy i potoki podróżnych się zmieniły ??? :pPPP S1 w godzinach szczytu bywa dość mocno obciążona pod Bielskiem . Dużo więcej niż za czasów pociągów z 20 osobami na pokładzi i starą jedynka jednopasmową na której korków nie było .
A gdy nadal będziesz sadził błąd po błędzie,
To zrobimy z Jerzego — Jeżego,
Złego jeża kolczastego;
I co? Przyjemnie ci będzie?
:cheers: :nuts:
 

·
Registered
Joined
·
204 Posts
A gdy nadal będziesz sadził błąd po błędzie,
To zrobimy z Jerzego — Jeżego,
Złego jeża kolczastego;
I co? Przyjemnie ci będzie?
:cheers: :nuts:
Off Topic do Leslaw20

Czyli nie miałeś nic merytorycznego do napisania w temacie i przypier... się ortografii ... typowe zachowanie zakompleksionego gimbusa ,byleby coś namazać jak kura pazurem bez sensu i składu . Świadczy to o Twojej (wysoce rozwiniętej inteligencji) . Swoja drogą zmień sobie nicka bo niewiadomo czy jesteś Lesław czy Leslaw czy kto wogóle :pPPP
 

·
Registered
Joined
·
2,250 Posts
Off Topic do Leslaw20

Czyli nie miałeś nic merytorycznego do napisania w temacie i przypier... się ortografii ... typowe zachowanie zakompleksionego gimbusa ,byleby coś namazać jak kura pazurem bez sensu i składu . Świadczy to o Twojej (wysoce rozwiniętej inteligencji) . Swoja drogą zmień sobie nicka bo niewiadomo (nie wiadomo) (,) czy jesteś Lesław czy Leslaw czy kto wogóle (w ogóle, od ogółu do ogółu, w związku z ogółem, to są dwa osobne słowa) :pPPP
Po prostu nie widziałem jeszcze tylu błędów w jednym poście. Gdybym ja wystosowując pismo do kontrahenta, napisał go niepoprawnie i niestylistycznie, nie byłbym dla niego wiarygodnym partnerem.


Ja cały czas mówie i powtarzam . Ta linia ma też sens dalekobierzny (dalekobieżny). Przejazd pociągu TLK Wisła na odcinku Pszczyna - Skoczów via Chybie Mnich ma tylko i wyłącznie uzasadnienie czasowe. A ten czas nie byłby jakoś rażąco dłużdzy (dłuższy) po modernizacji 190 i wykonaniu planu z modernizacją 139 na odcinku Most Wisła Czechowice Bielsko (to zdanie jest w ogóle nie zrozumiałe log., styl.). Różnica w czasie 15 min (czego? styl.) . Dla podróżnych z Warszawy Gdańska etc raczej nie gra roli (co nie gra roli? log.).Trzeba wziąc też pod uwagę to że IC będize (będzie) miało spora flote jednostek (,) więc problem zmiany czoła też jest mniejszy. Pozatym (poza tym) możnaby (można by) się pokusić o puszczenie mniejfrekwencyjnych (mniej frekwencyjnych) połączeń KS do Wisły przez Bielsko .

Ale do tego trzeba troche wyobraźni (,) a nie klapki na oczach widzące ? tylko promieniście rozchodzace sie połaczenia z Gopu i Rybnika (styl. log.) plus obserwacje z lat 80/90 . A może trendy i potoki podróżnych się zmieniły ??? :pPPP S1 w godzinach szczytu bywa dość mocno obciążona pod Bielskiem . Dużo więcej (bardziej styl.) niż za czasów pociągów z 20 osobami na pokładzi (pokładzie) i starą jedynka jednopasmową na której korków nie było (styl.)

Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

EOT
 
  • Like
Reactions: jedrekk

·
Registered
Joined
·
1,307 Posts
Ja cały czas mówie i powtarzam . Ta linia ma też sens dalekobierzny . Przejazd pociągu TLK Wisła na odcinku Pszczyna - Skoczów via Chybie Mnich ma tylko i wyłącznie uzasadnienie czasowe.
Niestety na niekorzyść tego co piszesz - uzasadnienie czasowe to jedno z najważniejszych kryteriów... Jakie inne kryteria i jak działają na korzyść 190?

A ten czas nie byłby jakoś rażąco dłużdzy po modernizacji 190 i wykonaniu planu z modernizacją 139 na odcinku Most Wisła Czechowice Bielsko . Różnica w czasie 15 min . Dla podróżnych z Warszawy Gdańska etc raczej nie gra roli .Trzeba wziąc też pod uwagę to że IC będize miało spora flote jednostek więc problem zmiany czoła też jest mniejszy. Pozatym możnaby się pokusić o puszczenie mniejfrekwencyjnych połączeń KS do Wisły przez Bielsko. .
To jednak dwa poważne problemy- poważnie- bo te 15 minut dla co niektórych może stanowić pewien problem, zmiana czoła to chyba kolejne dodatkowe minuty? Ilu pasażerów zyska na tym straconym czasie IC? Ilu straci? Poza tym przypuszczam, że mieszkańcy Bielska wolą jechać do Żywca czy Szczyrku zamiast dość długo via Skoczów jechać do Ustronia czy Wisły?

I jeszcze jedno, nie wyjeżdzaj do Lesława z gimnazjalistami itp. bo atakując personalnie tworzysz potencjalne konflikty. Pamiętaj lepszy mądry gimnazjalista niż stary nieuk.
 

·
Registered
Joined
·
204 Posts
Ilu pasażerów zyska na tym straconym czasie IC? Ilu straci? Poza tym przypuszczam, że mieszkańcy Bielska wolą jechać do Żywca czy Szczyrku zamiast dość długo via Skoczów jechać do Ustronia czy Wisły?
.
Tak się zastanawiam nie rozumiesz ???? Czy nie chcesz zrozumieć ????

Nie chodzi o pociąg TLK/IC Bielsko Wisła i Pasażerów Bielsko Wisła . Tylko o Pociąg przykładowo Warszawa Katowice BB Wisła . Zamiast dwóch jeden za drugim Warszawa Katowice Wisła i Warszawa Katowice BB .


I jeszcze jedno, nie wyjeżdzaj do Lesława z gimnazjalistami itp. bo atakując personalnie tworzysz potencjalne konflikty. Pamiętaj lepszy mądry gimnazjalista niż stary nieuk.
Jak popatrzysz na bzdurę z cytatu powyżej odpowiesz sobie sam na Twoje pytanie :pPP
 

·
Registered
Joined
·
2,250 Posts
Tak się zastanawiam nie rozumiesz ???? Czy nie chcesz zrozumieć ????

Nie chodzi o pociąg TLK/IC Bielsko Wisła i Pasażerów Bielsko Wisła . Tylko o Pociąg przykładowo Warszawa Katowice BB Wisła . Zamiast dwóch jeden za drugim Warszawa Katowice Wisła i Warszawa Katowice BB .
Jak popatrzysz na bzdurę z cytatu powyżej odpowiesz sobie sam na Twoje pytanie :pPP
Spokojnie Panowie, zwróciłem uwagę i tyle, koniec tematu, jeżeli Cię to uraziło to szczerze przepraszam.
Wszystkiego o 190-tce dowiemy się po 9-tym września. Trochę cierpliwości Panowie.
Co do gimbusa to trochę za stary jestem tak o 10 lat co najmniej i za bardzo wykształcony :)
 

·
Registered
Joined
·
3,008 Posts
Czyli nie miałeś nic merytorycznego do napisania w temacie i przypier... się ortografii ... typowe zachowanie zakompleksionego gimbusa ,byleby coś namazać jak kura pazurem bez sensu i składu . Świadczy to o Twojej (wysoce rozwiniętej inteligencji) . Swoja drogą zmień sobie nicka bo niewiadomo czy jesteś Lesław czy Leslaw czy kto wogóle :pPPP
Jako jeden z nielicznych kulturalnie napisałeś coś co się trzyma kupy i ma sens to dostałeś opier... za ortografię od niezbyt zrównoważonego który często przeczy sobie... :uh:

Natomiast pytanie czy opłacałoby się utrzymywać całość infrastruktury do sezonowych pociągów, a Wisła niestety generuje ruch turystyczny głównie w sezonie letnim i zimowym? Pomyślałeś o tym? To nie jest ruch całoroczny. Same Głębce nie mają też żadnej grupy na której składy mogłyby być profesjonalnie obsługiwane.

Pewnie też trafisz na czarną listę mikoli cieszyńskich tak jak ja, mimo że nie jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek linii kolejowej. Nie widzę tylko sensu remontu linii 190 bez jakiegoś konkretnego planu, harmonogramu, wykonania jakieś analizy finansowej, analizy przewozowej, powiązania z całością sieci no i przede wszystkim nie teraz kiedy Śląsk czeka ogromna ilość remontów. Przykładowo jeśli ma być modernizacja linii do Wisły to logiczne że przebudowane zostaną także stacje Skoczów i Goleszów, a odcinek między obiema stacjami będzie przez wiele miesięcy (a może nawet rok) wyłączony z ruchu. Pytanie kiedy będzie remont linii Bronów-Wisła - nawet w PKP PLK na razie nie wiedzą więc raczej niestety nie prędko. No więc jak można myśleć o przywróceniu ruchu i remoncie linii kiedy inna, która jest na liście RPO czeka na swoją kolej, dokumentację, plan remontu itd??? Dodam, linia która ma wspólny odcinek z linią Bielsko-Cieszyn! No i czy w ogóle Bielsko-Biała poważnie traktuje linię 190, czy ma jakieś plany wykorzystania jej w ruchu aglo? Bo raczej władze Bielska nie słyną z jakieś większej współpracy z koleją. To co proponują mikole z Cieszyna nie trzyma się niestety w ogóle kupy... i nie ma żadnych argumentacji poza "chceniem".
 

·
Registered
Joined
·
2,250 Posts
Jako jeden z nielicznych kulturalnie napisałeś coś co się trzyma kupy i ma sens to dostałeś opier... za ortografię od niezbyt zrównoważonego który często przeczy sobie... :uh:

Natomiast pytanie czy opłacałoby się utrzymywać całość infrastruktury do sezonowych pociągów, a Wisła niestety generuje ruch turystyczny głównie w sezonie letnim i zimowym? Pomyślałeś o tym? To nie jest ruch całoroczny. Same Głębce nie mają też żadnej grupy na której składy mogłyby być profesjonalnie obsługiwane.

Pewnie też trafisz na czarną listę mikoli cieszyńskich tak jak ja, mimo że nie jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek linii kolejowej. Nie widzę tylko sensu remontu linii 190 bez jakiegoś konkretnego planu, harmonogramu, wykonania jakieś analizy finansowej, analizy przewozowej, powiązania z całością sieci no i przede wszystkim nie teraz kiedy Śląsk czeka ogromna ilość remontów. Przykładowo jeśli ma być modernizacja linii do Wisły to logiczne że przebudowane zostaną także stacje Skoczów i Goleszów, a odcinek między obiema stacjami będzie przez wiele miesięcy (a może nawet rok) wyłączony z ruchu. Pytanie kiedy będzie remont linii Bronów-Wisła - nawet w PKP PLK na razie nie wiedzą więc raczej niestety nie prędko. No więc jak można myśleć o przywróceniu ruchu i remoncie linii kiedy inna, która jest na liście RPO czeka na swoją kolej, dokumentację, plan remontu itd??? Dodam, linia która ma wspólny odcinek z linią Bielsko-Cieszyn! No i czy w ogóle Bielsko-Biała poważnie traktuje linię 190, czy ma jakieś plany wykorzystania jej w ruchu aglo? Bo raczej władze Bielska nie słyną z jakieś większej współpracy z koleją. To co proponują mikole z Cieszyna nie trzyma się niestety w ogóle kupy... i nie ma żadnych argumentacji poza "chceniem".
Dalej będziesz się mścił na CSMK i KnŚ, czy już skończyłeś? To jest odgórny przykaz od UMWŚ, żebyś ich niszczył? No śmiało, napisz, że reprezentujesz SRKGŚ, i będziesz na siłę niszczył CSMK i KnŚ? Nawet twoi koledzy ze stow. Semaforek i EU07 się uspokoili, a tobie ciągle mało. Czego oczekujesz? Jakie krzywdy Ci oni zrobili?
Szczerze to się twojej mściwości dziwię, mało tego, że każdy mniej więcej wie, kto pod jakim nickiem pisze, bo już dawno to forum przestało być anonimowe, to jeszcze wiedząc to, dalej się mścisz.
Nigdy mikole cieszyńscy jak pogardliwie nazywasz KnŚ, nie wpisali, ani nie tworzyli żadnej czarnej listy, mało tego, zawsze przyjmowali każdego z otwartymi ramionami, bo w założeniu miało to być stowarzyszenie otwarte, do którego może się zapisać każdy, nawet mający inna opinię.
Arteks może ci wódeczkę na zgodę posłać z czekoladkami?
A co do niezrównoważonego, dzięki za komplement. Tak jestem niezrównoważonym ... niezrównoważonym inżynierem, który myśli poza schematycznie, tworząc ciekawe rozwiązania mech. Każdy inż. i naukowiec musi mieć w sobie pierwiastek niezrównoważenia. Einstein też był niezrównoważony w geniuszu.
 

·
Registered
Joined
·
1,343 Posts
Nie widzę tylko sensu remontu linii 190 bez jakiegoś konkretnego planu, harmonogramu, wykonania jakieś analizy finansowej, analizy przewozowej, powiązania z całością sieci
Naprawdę myślisz, że ktokolwiek rozpocznie jakiekolwiek prace remontowe po tym zaplanowanym spotkaniu w sprawie przyszłości linii 190? Nagle pojutrze PLK weźmie ekipy, które robią w Sosnowcu, Czechowicach czy gdziekolwiek i każe im zrywać tory z Bielska do Cieszyna?

Tu chodzi dokładnie o coś innego. Raczej każdy jest świadomy, że ewentualne uruchomienie 190 to kwestia kilku lat. Sam piszesz, że linia ma wspólny odcinek z trasą na Wisłę. Tam jest już decyzja o remoncie, ale biorąc pod uwagę wszystkie procedury, to wychodzi na to, że będzie to rok 2018. Jeśli na Bielsko-Cieszyn miałyby pojawić się pociągi, to musiałoby kwestie remontowe ze sobą być połączone.

A na razie jest tak, że linii 190 nie ma. Jest wyłączona z ruchu. PLK w zasadzie to uruchomiłaby ją, ale tylko wtedy, gdy będzie miała jasną deklarację, że będą na niej przewoźnicy. A przewoźnicy też jeździliby, ale musi być przeprowadzony remont. W ten sposób kółko się zamyka. Województwo czeka na samorządy, samorządy na decyzję urzędu marszałkowskiego. I każdy sobie czeka...

A za analizę czegokolwiek również trzeba zapłacić. Za darmo ty udowodnisz, że wszystko nie ma sensu, a sympatycy 190 że jak najbardziej...

Pozwól zatem, że wreszcie zainteresowani siądą razem przy jednym stole i ustalą cokolwiek w tej sprawie, a nie powtarzaj ciągle tych samych twierdzeń.
 

·
Registered
Joined
·
3,008 Posts
Nawet twoi koledzy ze stow. Semaforek i EU07 się uspokoili, a tobie ciągle mało. Czego oczekujesz? Szczerze to się twojej mściwości dziwię, mało tego, że każdy mniej więcej wie, kto pod jakim nickiem pisze, bo już dawno to forum przestało być anonimowe, to jeszcze wiedząc to, dalej się mścisz.
Ja nie wiem kim jesteś i w ogóle mnie to nie interesuje bo ludzie którzy reprezentują niski poziom wiedzy i kultury - nie nadają się do niczego i nie mam przyjemności poznawać takich. O wiele bardziej sensowne jest poznawanie ludzi z którymi można czegoś dokonać. :)

Na pewno też jakiś szczekacz który hejtuje innych i nie ma niczego ciekawego do powiedzenia, nie będzie mnie pouczał kiedy mam się wypowiadać, a kiedy nie! :storm: Ja się wypowiadam z argumentami - a do tego są fora, a nie do obszczekiwania innych co robisz już nie pierwszy raz. Ja nie jestem EP07 i semaforek, mam dużo czasu i lubię miażdżyć różnych cieniasów którzy na niczym się nie znają. Zamiast dyskutować na temat - próbujesz przenosić dyskusję na osoby tak jak właśnie zrobiłeś przed chwilą powyżej. Mało ci skasowanych przez modów wpisów? Sam na niczym się nie znasz, nie masz kultury osobistej, nie dyskutujesz merytorycznie, a tylko zazdrościsz innym którym udało się coś osiągnąć. Typowa zawiść sfrustrowanego człowieka któremu nic się nie udało mimo że sam się porównuje z Einsteinem który był nie tylko geniuszem ale był też bardzo skromny, nie hejtował innych i był znany z mądrych ripost. Pamiętaj że moderatorzy za długo nie pozwolą na twoje hejty i wycieczki personalne czy obrażanie wartościowych ludzi którzy dużo dobrego wnieśli do transportu na Śląsku. Wiem że to trudna rada dla takich jak ty - ale radzę zmienić płytę i nie hejtować. Weź przykład ze mnie i przeczytaj mój pierwszy wpis w tym wątku - 100% merytoryki. Nie musisz się z tym zgadzać ale możesz wyciągnąć wnioski jak się pisze merytoryczne teksty! Widziałeś tam jakąś wycieczkę osobistą czy jakąś złośliwość albo doszukiwanie się kto jest kto? Nie - po prostu napisałem swoje pomysły dlaczego linia 190 nie powinna być reaktywowana przez PKP PLK.
 
1 - 20 of 315 Posts
Top