SkyscraperCity banner

3721 - 3740 of 3777 Posts

·
Registered
1,994 Posts
całość bezpłatna ;)

·
Registered
5,958 Posts
^^Prawda jest taka, że wyrzucenie tej firmy z jednego większego kontraktu uruchomi efekt domina i będzie oznaczało koniec spółki w tym wydaniu - nikt w PLK nie zaryzykuje takiej decyzji, pewnie nawet prędzej poświęca fundusze unijne niż odstąpią od umowy.

·
Registered
1,790 Posts
Finansowania całego się nie straci - podzieli się projekt na 2 "fazy" i 1 rozliczy w obecnej perspektywie, a drugą w kolejnej.

Jednak patrząc na kontrakty Trakcji, to ciężko być optymistą.
LCS Łowicz - już 2 lata opóźnienia, ale chyba jeszcze coś tam robią
Szczecin Główny – Police - prawie rok opóźnienia, praktycznie nic się nie dzieje
LCS Terespol - część odcinka zrobiona, część w lesie i praktycznie robota stoi
LK 351 Poznań - Rokietnica - tu mają jakieś opóźnienia, ale póki co roboty posuwają się do przodu
LK 351 Choszczno - Stargard - nie wiem, czy zaczęły się już roboty budowlane
Niby ostatnie oferty w przetargach na budowę dróg są niższe niż jeszcze rok - dwa lata temu, to jednak nie widać, aby Trakcja odbiła się od dna. Liczyłem, że kończąc nietentowane kontrakty (drogowe i kolejowe) będzie lepiej, ale chyba byłem zbytnim optymistą.

Tak jak Damian napisał, jeśli rozwiążą 1 umowę, to pewnie uruchomi to lawinę i większość umów z Trakcją zostanie zerwanych, a podstawy do zerwania to PLK jednak ma (duże opóźnienia wykonawcy).

·
Registered
1 Posts
Ogólnie tylko czytam forum ale postanowiłem podzielić się swoją wiedzą na temat Trakcji. Jeżdżę pociągiem do Poznania z Białej od 3 lat i widzę w jak niezłe kłopoty finansowe wpadła Trakcja. Z pewnością wpływ na to ma nie tylko kontrakt na budowę S5 odc. 6, ale już jakieś wcześniejsze nierentowne kontrakty. W Łowiczu został im do wybudowania jeden peron oraz wiadukt (mogło mi coś jeszcze uciec) i wygląda na to że w tym roku tego nie ukończą. Co do kontraktu Poznań - Rokietnica to tutaj widać że pracują jacyś podwykonawcy na pewno nie sama Trakcja, która jedynie dostarczyła sprzęt.

Moim zdaniem, dopóki PKP PLK jest na rękę trzymanie ich na kontrakcie w Białej to będą ich trzymać tak samo jak zrobili to w Łowiczu. W samej Białej zostało bardzo dużo pracy i nie jestem przekonany, że skończą kontrakt w 2021.

·
Registered
1,994 Posts
z LCS Łowicz to też mieli remontować wiadukt a ostatecznie budują go od zera, bo stan nie był do remontu.
Inna sprawa, że skoro współwłaścicielem jest ARP S.A. to tego nikt nie pozwoli uwalić...

·
Registered
20 Posts
czy to już Koniec modernizacji obiektów kolejowych na terenie Białej Podlaskiej? od dłuższego czasu roboty jakby się już zakończyły

·
Lucky Luke
3,090 Posts
Przejazd z pozycji maszynisty z Siedlec do Międzyrzeca Podlaskiego. Rampa najazdowa w Międzyrzecu jest już wybudowana, co można zobaczyć w minucie 47:32.

PS. Mam pytanie dotyczące semafora wjazdowego do MP od strony Łukowa (minuta 47:20 omawianego filmu). Czy wspomniany semafor jest wyposażony w dwa pasy ledowe, a jeżeli tak to na którym rozjeździe jest 100 km/h ?

3721 - 3740 of 3777 Posts