SkyscraperCity Forum banner
1 - 4 of 4 Posts

· Registered
Joined
·
2,895 Posts
U nas od Gutowca do Piły też jest tylko jeden tor i co z tego?
Dla Niemców w ruchu pasażerskim to jest linia regionalna o małych potokach, a takich linii z założenia nie elektryfikują. Ruch towarowy jest tam także incydentalny w porównaniu z liniami przez Rzepin czy Gubin, więc też nie jest to dla nich argument za elektryfikacją.
Poza tym w pierwszej kolejności DB mają zbudować nowy most nad Odrą przy czym od strony polskiej (tj. od Wód Polskich, Ministerstwa Żeglugi, itp.) od wielu miesięcy nie mogą doprosić się decyzji co do oczekiwanej wysokości prześwitu tego mostu.
Jeśli linia zostanie włączona w układ korytarzy europejskich to na pewno prędzej czy później zostanie zelektryfikowana.

Po naszej stronie granicy linia jednak łączy kilka sporych miast oraz może odgrywać funkcję tranzytową dla różnych połączeń - np. Warszawa - Szczecin przez Bydgoszcz, więc jest znaczne więcej argumentów za jej elektryfikacją.
 

· Registered
Joined
·
2,895 Posts
1. Skoro masz to może należałoby opisać to jak rzeczywiście wyglądają potoki pasażerskie i ile skąd dokąd często jeżdżą pasażerowie.
2. Skoro masz pojęcie to dlaczego znowu nie rozwiniesz tematu i nie opiszesz dokładnie osobie, której to odpowiadasz gdzie się myli, podobnie jak wyżej? Zresztą co masz na myśli? Chcesz powiedzieć, że tranzyt węgla w PRLu przez Poznań do portów w Trójmieście byłby dobry?
3. To nie kwestia wiary, tylko potrzeby myślenia długoterminowego, szczególnie kiedy spojrzysz na obecną sytuację taborową u nas w Polsce, o czym już pisałem wielokrotnie.
Poza tym co masz na myśli podając dla przykładu linie kolejowe nr 146, 181 i 190? Masz na myśli mały lub całkowity brak ruchu kolejowego?
Przez być może nie wytłumaczył tego łopatologicznie, bo uważał, że każdy sam potrafi dostrzec pewne oczywiste fakty, najwyraźniej się mylił. Wobec tego, ja postaram się pokazać Ci różnicę.
Ostbahn = Tczew + Starogard + Chojnice + Piła + Gorzów + Kostrzyn + okoliczne wichury - razem wychodzi około 350 tysięcy mieszkańców - to jest potencjał takiego połączenia.
LK 202: = Wejherowo + Lębork + Słupsk + Koszalin + Stargard + Szczecin + wichury = około 850 tysięcy ludzi.

Czy teraz rozumiesz różnicę? W miejscowościach położonych wzdłuż LK 202 mieszka ponad 2 razy więcej ludzi niż przy Ostbahnie.
Oczywiście to nie przekreśla możliwości uruchomienia jednej czy dwóch par pociągów po Ostbahnie, ale na pewno nie więcej i raczej jedynie sezonowo, a nie przez cały rok.

Po LK 202 już teraz mogłyby kursować ze 4 pary pociągów łączących 3-City z Berlinem i na pewno nie byłyby puste. Problemem jest jedynie niezelektryfikowany odcinek Szczecin - Angermuende dla którego obsługi DB nie ma lokomotyw spalinowych.
Ostbahn, jakkolwiek kultowa to linia, nigdy nie wygeneruje potoków porównywalnych z tymi na LK 202.
 
1 - 4 of 4 Posts
Top