SkyscraperCity Forum banner

[LK 203] Tczew - Kostrzyn

37420 Views 217 Replies 40 Participants Last post by  pabPKP PLK S.A. podpisały 29 stycznia 2018 r. z biurem projektowym TPF Sp. z o.o. umowę na opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla projektu „Prace na liniach kolejowych 18, 203, na odcinku Bydgoszcz – Piła – Krzyż – Gorzów Wlkp. – Kostrzyn wraz z elektryfikacją odcinka Piła – Kostrzyn”.
Celem studium jest wypracowanie optymalnego wariantu realizacyjnego inwestycji na liniach nr 18 i 203, na trasie o długości 255 km. Zakładana jest poprawa komunikacji pasażerskiej w regionie m.in. przez zelektryfikowanie połączenia z Bydgoszczy i Torunia do Gorzowa Wielkopolskiego (w przypadku potwierdzenia takiej konieczności w analizach) i dalej przez Kostrzyn do Szczecina. Planowana jest także sprawna i szybka komunikacja dla pociągów towarowych. Stworzone zostaną warunki do zwiększenia ruchu międzynarodowego i granicznego w przypadku elektryfikacji odcinka Piła – Kostrzyn. Po realizacji planów zwiększy się i poprawi dostępność transportu kolejowego dla mieszkańców i podmiotów gospodarczych, m. in. przez likwidację ograniczeń prędkości jazdy pociągów i modernizację peronów na stacjach i przystankach.

- PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach przygotowania nowych projektów analizują także elektryfikację odcinka Piła – Kostrzyn.

Wybór optymalnego wariantu planowany jest w I kwartale 2019 r. Termin zakończenia prac nad studium, to II kwartał 2019 r. Wartość studium około 5,3 mln zł netto.


https://www.plk-sa.pl/biuro-prasowe...ow-wielkopolski-i-kostrzyn-do-szczecina-3604/


201 - 218 of 218 Posts
Te podmycia to po burzy, która teraz dotarła do mnie do województwa śląskiego?
Nie, to było nad ranem.
- spore to osuwisko (kanał p. Winnickiego).
W sumie, nasuwa mi się jedno pytanie odnośnie elektryfikacji LK 203, na odcinku Krzyż - Gorzów, a dokładniej wiaduktu nad LK 351 przy wyjeździe z Krzyża właśnie, który jest w tym momencie robiony przez PORR. Czy ten obiekt nie jest położony nieco... za nisko? Mam wrażenie, że o ile lokomotywa się zmieści bez problemu, tak sieć trakcyjna, raczej wątpliwe. Poza tym, nie da się zbytnio przekopać toru niżej, bo zaraz za wiaduktem rozpoczyna się most nad Drawą, gdzie linia idzie już teraz mocno pod górę.
Ktoś coś wie, czy potencjalna elektryfikacja LK 203 była uwzględniana w projekcie modernizacji LK 351 w kontekście tego wiaduktu?
Ktoś sugerował, że trzeba zrobić jakąś ścianę oporową żeby się nie powtarzało... Ale to bardziej wygląda na brak przepustu / kanału odwadniającego o wystarczającej przepustowości do odprowadzenia na drugą stronę nasypu, czy się mylę?
- spore to osuwisko (kanał p. Winnickiego).
Rozumiem, ze koncepcja wybudowania zjazdu (łacznicy) z LK203 na "towarową obwodnicę Tczewa" nastepnie łącznica na LK131 w kierunku stacji Tczew nie bedzie miała miejsca? Kiedyś taka koncepcja była tutaj przedstawiana.

Tutaj wersja okrojona, tegoroczny Regio Tur z Chojnic na Hel, przejazd przez Zajączkowo Tczewskie:

Gdyby z Piły dało się pojechać bez zmiany kierunku Poznań - Tczew toby warto było robić elektryfikacje by puścić jakiś IC Gdańsk - Poznań tędy. Dało by to bardzo dużo w walce z wykluczeniem komunikacyjnym regionu a sama trasa jest krótsza o 5 km niż ta przez Inowrocław i Bydgoszcz.
Za Rokitkami to już nie da się za bardzo wcisnąć, bo się industrial wzdłuż 203 pobudował, a z obwodnicy w kierunku Tczewa to by trzeba ogródki działkowe przeorać. To już chyba by lepiej było ze 3,5 km nowej łącznicy zbudować i wpiąć się w Górki od południa.
Rozumiem, ze koncepcja wybudowania zjazdu (łacznicy) z LK203 na "towarową obwodnicę Tczewa" nastepnie łącznica na LK131 w kierunku stacji Tczew nie bedzie miała miejsca? Kiedyś taka koncepcja była tutaj przedstawiana.
  • Like
Reactions: stoker and dzepe20
Zaczęły się jakieś prace przy osuwisku w Czechowie - na razie zdjęto szyny i część podkładów sprzęt budowlany pracuje przy skarpie porządkując teren
Wreszcie, oby to porządnie zrobili. W tym rejonie były bodaj 2 osuwiska - jedno poprzednio naprawiono, wytrzymało do tegorocznych ulew...
Zaczęły się jakieś prace przy osuwisku w Czechowie - na razie zdjęto szyny i część podkładów sprzęt budowlany pracuje przy skarpie porządkując teren
Nasyp i tor odbudowany, ruch między Wawrowem a Santokiem po torze nr-2 przywrócono
Wylatuje upierdliwa 80 km/h na przejeździe w Trzciance w torze nr 1 07 ZLK Poznań (04) - LOTOS Kolej
Upierdliwy to jest sam stan przejazdu drogowego na Sikorskiego - niemiłosiernie trzepie podczas przejazdu samochodem.
Czy ja wiem czy "upierdliwa". Jak tam daleko od peronów?
I wylatuje w jej miejsce 20 km/h :D
Wylatuje upierdliwa 80 km/h na przejeździe w Trzciance w torze nr 1
  • Haha
Reactions: Lee002
Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku znak RDOŚ-Gd-WOO.420.21.2021.AT/ŁT.29 z dnia 24.01.2023 r.
w sprawie podania do publicznej wiadomości, że w związku z toczącym się postępowaniem prowadzonym na wniosek Inwestora: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., działającego poprzez pełnomocnika Pana Tomasza Czuchrę, znak IOS4.452.11.2021.MKo.6.ISW-01880-I z dnia 29.04.2021 r., w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Prace na linii kolejowej nr 203 na odcinku Tczew – Czersk” w ramach Projektu „Prace przygotowawcze dla wybranych projektów – w sieci TEN-T” wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z niezbędną dokumentacją sprawy w terminie od dnia 02 lutego 2023 r. do dnia 06 marca 2023 r. w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku.


Czy można podejrzeć taką dokumentację przez sieć? Kiedyś był portalgis gdzie czasem udało się coś zobaczyć.
201 - 218 of 218 Posts
Top