SkyscraperCity banner

4361 - 4380 of 4430 Posts

·
Registered
280 Posts
Na wjeździe do Rzeszowa nowy semafor otrzymał zarówno pas (nie wiem jakiego docelowo koloru), jak i magiczną skrzynkę do wyświetlania prędkości wjazdu "na krzywo".
Przy okazji wymieniono też tarczę wjazdową do tego semafora w Miłocinie, choć raczej nie z uwagi na wyświetlane sygnały, bo tu się nic nie zmieni.

W ramach marzeń jakby tak jeszcze SBL zabudowali, przynajmniej po Kolbuszową na potrzeby przyszłej PKA, o ile powstanie, to już w ogóle żyć nie umierać.
Choć jak powstanie mijanka w Zaczerniu, to przydługi z punktu widzenia przepustowości odcinek do Głogowa Młp wyraźnie się skróci.

·
Registered
5,324 Posts
Na wjeździe do Rzeszowa nowy semafor otrzymał zarówno pas (nie wiem jakiego docelowo koloru), jak i magiczną skrzynkę do wyświetlania prędkości wjazdu "na krzywo".
Przy okazji wymieniono też tarczę wjazdową do tego semafora w Miłocinie, choć raczej nie z uwagi na wyświetlane sygnały, bo tu się nic nie zmieni.

W ramach marzeń jakby tak jeszcze SBL zabudowali, przynajmniej po Kolbuszową na potrzeby przyszłej PKA, o ile powstanie, to już w ogóle żyć nie umierać.
Choć jak powstanie mijanka w Zaczerniu, to przydługi z punktu widzenia przepustowości odcinek do Głogowa Młp wyraźnie się skróci.
Pasjest korolu żółtego, bo na tyle pozwalaja rozjazdy. SBL na linii jednotorowej niewiele daje (a kosztuje oczywiście) lepsza opcja jest budowa mijanki w Widełce, Cmolasie i może w Zaczerniu, choć szczerze życzę linii lotniskowej, aby nie doszła do skutku

GN

·
Registered
280 Posts
Skoro rozjazdy na 60 km/h, to po co skrzyneczka? Wyjazd na niewłaściwy, zmniejszenie do 50 km/h, co ona wyświetli?
Z toru w stronę Zachodniego zdjęty koziołek,wieczorem po 21 szynobus od strony Głogowa normalnie wjeżdżał na Rzeszów, czyli ZKA ma w tym momencie sens chyba jedynie z punktu widzenia braku krawędzi na Głównym, choć jeśli tak jest, to IMHO końcówka powinna być przy I peronie Zachodniego,a dalej jedynie ZKA na Główny (analogicznie jak kiedyś było na odcinku Główny - Staroniwa w kierunku na Jasło).

·
Registered
6,847 Posts
Dla mnie stosowanie żółtego pasa w momencie gdy dzięki wyświetlaczom cyfrowym możliwe jest wyświetlenie prędkości 50, 60, 80 km/h jest nielogiczne.
Nie mogę znaleźć opisu wyświetlania tych prędkości, ale zrozumiałbym gdyby bez pasa było 40 i 50 km/h, a dla 60 i 80 powinien być pas żółty. Tylko, czy to już nie będzie zbyt duża choinka?

A wracając do semafora na LK71 to żółty pas na 60 km/h będzie przy wjeździe na tory 41 i 42, za to na 43 i 45 będzie 50 km/h, stąd wyświetlacz cyfrowy.

Tak, czy inaczej szkoda, że na tej głowicy przejazd pomiędzy torami LK71 i LK91 nie jest na 100 km/h, ale my zawsze oszczędzamy na krótką metę, nie patrząc na ograniczenia z tym związane w dłuższej perspektywie.

·
Registered
5,324 Posts
Tak, czy inaczej szkoda, że na tej głowicy przejazd pomiędzy torami LK71 i LK91 nie jest na 100 km/h, ale my zawsze oszczędzamy na krótką metę, nie patrząc na ograniczenia z tym związane w dłuższej perspektywie.
Na takie rozwiązanie jest tam po prostu za mało miejsca.

GN

·
Registered
7,801 Posts
Myślę że 100 by weszła na zjeździe z LK71 jakby poprzestawiać kolejność tych rozjazdów. Tylko że moim zdaniem w przyszłości przy dobudowie drugiego toru na LK71 to tu musi być węzeł bezkolizyjny.

·
Registered
6,645 Posts
Ty sobie pomarz aby na linii była w szczycie 1 para pociągów na godzinę, przy podejściu do przewozów regionalnych włodarzy województwa.

·
Registered
1,424 Posts
Koło Rzeszowa to myślę, że nasze władze doprowadzą, że będzie pociąg co pół godziny. Ale to będzie kosztem reszty województwa.

Co do mijanek to zawalono sprawę lokując mijankę w Majdanie a nie gdzie bliżej Kolbuszowej. Teraz to by pasowało odbudować mijankę w Cmolasie. Ale nie zanosi się na to. Poza tym to w Widełce powinna powstać normalna stacja. Mijanka Zaczernie to w ogółle jest niepotrzebna jak i cała linia lotniskowa.

·
Registered
6,881 Posts
Koło Rzeszowa to myślę, że nasze władze doprowadzą, że będzie pociąg co pół godziny. Ale to będzie kosztem reszty województwa.
W krótkiej perspektywie, lecz wierzę, że w dłuższej to każdemu wyjdzie na dobre. Ludzie zobaczą, że dasię i będą chcieli. Wójtowie i starostowie zobaczą i uwierzą, i będą naciskać. Tak samo mam nadzieję, że małopolskie SKA okaże się „zaraźliwe”.

·
Registered
280 Posts
Dziwny tok rozumowania - w jednym miejscu narzeka się na przepustowość,a w drugim mijanka niepotrzebna.Na tej linii każda mijanka jest potrzebna, bo przy okazji zadziała jak odstęp - i jak się w okolicach np. 7 spotkają dwa regio,a w środek jeszcze jakieś IC, to odstęp plus możliwość krzyżowania/wyprzedzania na odcinku Zachodni - Głogów Młp będą jak znalazł.
Co do linii lotniskowej, tak długo, jak projektuje się ją jako ślepą, bez możliwości jazdy dalej, to też się zgadzam, że przerost formy nad treścią.

·
Registered
65 Posts
Dziwny tok rozumowania - w jednym miejscu narzeka się na przepustowość,a w drugim mijanka niepotrzebna.Na tej linii każda mijanka jest potrzebna, bo przy okazji zadziała jak odstęp - i jak się w okolicach np. 7 spotkają dwa regio,a w środek jeszcze jakieś IC, to odstęp plus możliwość krzyżowania/wyprzedzania na odcinku Zachodni - Głogów Młp będą jak znalazł.
Co do linii lotniskowej, tak długo, jak projektuje się ją jako ślepą, bez możliwości jazdy dalej, to też się zgadzam, że przerost formy nad treścią.
z jednej strony masz racje ze ślepa lotniskowa to przerost formy nad treścią, ale z drugiej strony niech zrobią pierwszy krok, niech ją budują z opcją przedłużenia jej do linii łączącej rzeszów z łętownią, lepszy rydz niż nic

·
Registered
280 Posts
Tylko problem w tym, że ten pierwszy krok stawiany jest beznadziejnie, bo z tego co pamiętam plany układu torowego, linia lotniskowa ma się kończyć tak, że nie da się jej (przynajmniej bez jakiś ekstremalnych rozwiązań typu tunele albo estakady) ciągnąć dalej. A znowu robić w przyszłości odbicie gdzieś wcześniej mija się z celem, skoro linia ma obsługiwać lotnisko.

Natomiast patrząc na to wszystko, gdyby powstały mijanka Zaczernie (której osobiście gorąco kibicuję), kolejna mijanka w Widełce najlepiej z torem głównym i dwoma dodatkowymi przy wykorzystaniu istniejącej infrastruktury, a kiedyś Cmolas, to przepustowość linii przestanie być problemem, o który część forumowiczów się martwi.

A jeszcze gdyby mijanka Zaczernie powstała np. na pustej równince znacznie bliżej dawnego Polamu naprzeciwko DHL czy hoteli, gdzie i warunki gruntowe lepsze, czyli taniej, i potoki pasażerów byłyby dużo większe (cały dawny Polam plus ogromne rozbudowujące się osiedle Zaczernie STW z przyległościami, gdzie mieszkańcy mieliby dokładnie tyle samo z buta do przystanku MKS i kolejki (co z uwagi na układ lokalny terenowy nie zmieni się w dającej się przewidzieć przyszłości), to i sens tej inwestycji byłby dużo wyższy.

·
Registered
5,324 Posts
Myślę że 100 by weszła na zjeździe z LK71 jakby poprzestawiać kolejność tych rozjazdów. Tylko że moim zdaniem w przyszłości przy dobudowie drugiego toru na LK71 to tu musi być węzeł bezkolizyjny.
Układ rozjazdów jest najlepszy z możliwych a te na 100 sa bardzo długie. O dwutorze na 71 nikt na razie nie myśli. Co do rozjazdów na 80 nie wiem czy kroś brał je pod uwage przy projektowaniu. Może byłaby taka możliwośc, gdyby wiadukty w torach 1 i 2 nie były tak daleko od siebie. Pytanie tez takie czy tam w ogóle jest coś więcej potrzebne

GN

·
Registered
5,324 Posts
z jednej strony masz racje ze ślepa lotniskowa to przerost formy nad treścią, ale z drugiej strony niech zrobią pierwszy krok, niech ją budują z opcją przedłużenia jej do linii łączącej rzeszów z łętownią, lepszy rydz niż nic
Linia do Łętowni powinna odchodzić na wysokości Strażowa a nie robić koło prze Jasionkę

GN

·
Registered
5,324 Posts
W krótkiej perspektywie, lecz wierzę, że w dłuższej to każdemu wyjdzie na dobre. Ludzie zobaczą, że dasię i będą chcieli. Wójtowie i starostowie zobaczą i uwierzą, i będą naciskać. Tak samo mam nadzieję, że małopolskie SKA okaże się „zaraźliwe”.
Chyba za krótko Cłowieku zyjesz na tym świecie....:bash:

GN

4361 - 4380 of 4430 Posts