SkyscraperCity banner

4381 - 4400 of 4430 Posts

·
Registered
7,801 Posts
Układ rozjazdów jest najlepszy z możliwych a te na 100 sa bardzo długie.
Najlepszy z możliwych bo?
Ja myślę oczywiście o tylko dwóch szybkich rozjazdach w stronę LK71, te z LK91 to zostałyby krótkie. Jakby troszkę pozmieniać kolejność tych rozjazdów toby weszło.

·
Registered
2,591 Posts
W krótkiej perspektywie, lecz wierzę, że w dłuższej to każdemu wyjdzie na dobre. Ludzie zobaczą, że dasię i będą chcieli. Wójtowie i starostowie zobaczą i uwierzą, i będą naciskać. Tak samo mam nadzieję, że małopolskie SKA okaże się „zaraźliwe”.
Tylko sukces SKA czy KD to jest przede wszystkim zasługa podejmowania ekonomicznych decyzji. SKA1 jeździła na krótkich przejściach, SKA3 jak startowała to się za głowę łapałem jakim cudem wystarcza taboru. 7 minutowe przejścia w Tarnowie czy Krakowie robiły robotę.

A Koleje Dolnośląskie mają niższy koszt pociągokilometra, niż my... rekompensaty którą płacimy przewoźnikowi. Ale jak ma być tanio skoro tabor stoi, maszyniści i załoga czekają pół dnia na stacjach, klientów mało bo rozkłady to chyba złośliwie ktoś robi, praktycznie 0 sprzedaż biletów jednorazowych, tanich jak barszcz z resztą - więc całość kosztów pociągów potrzeba pokrywać z dotacji.

Imo sukcesy kolei regionalnych w niektórych miejscach tego kraju to (oprócz wielu klientów), zauważenie że kolej nie musi być drogą zabawką, że część sporo kursów może być rentownych, a znaczna część kosztów mogą pokrywać pasażerowie (w KD to jest np 40%).
Zauważenie, że kolej to są przede wszystkim koszty stałe i wraz z mądrą rozbudową oferty koszty pockm będą nam maleć.

·
Registered
139 Posts
Elektryfikacja linii kolejowej nr 71 na półmetku

Prace związane z elektryfikacją linii kolejowej nr 71 Ocice-Rzeszów osiągnęły półmetek. Wkrótce rozpocznie się zasadnicza faza robót zakończona montażem sieci trakcyjnej.

Obecnie kończy się etap prac przygotowawczych. Od jesieni ubiegłego roku na 67-kilometrowym odcinku zabudowano blisko 2 tysiące fundamentów palowych oraz 1700 konstrukcji wsporczych. Prace wykonywano głównie w nocy, aby ograniczyć zakłócenia w komunikacji kolejowej. Od kwietnia, kiedy rozpoczną się zasadnicze roboty, za niektóre pociągi na trasach Rzeszów-Tarnobrzeg i Rzeszów-Stalowa Wola Południe wprowadzana ma być autobusowa komunikacja zastępcza.

Koniec elektryfikacji linii kolejowej Rzeszów-Ocice zaplanowano w pierwszym kwartale przyszłego roku. Efektem będą szybsze i bardziej komfortowe podróże pociągiem, docelowo także bezpośrednie połączenia z Warszawą. Dzięki elektryfikacji trasy wyeliminowana zostanie konieczność wymiany lokomotyw na spalinowe. Wartość inwestycji wynosi ponad 100 milionów złotych.
https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/29833/elektryfikacja-linii-kolejowej-nr-71-na-polmetku

·
Registered
5,324 Posts
Najlepszy z możliwych bo?
Ja myślę oczywiście o tylko dwóch szybkich rozjazdach w stronę LK71, te z LK91 to zostałyby krótkie. Jakby troszkę pozmieniać kolejność tych rozjazdów toby weszło.
To żeby to miało sens szybkich rozjazdów trzeba by cztery... Nie zapominaj, że sa jeszcze drogi ochronne i jakbys pozmieniał kolejność rozjazdów semafor przy torze 44 byłby pewnie w połowie peronu

GN

·
Registered
17 Posts
@GN chyba Głogów Młp - Tarnobrzeg - ktoś, kto to wymyślił musiał miec nieźle zryty beret prawie 60 km ZKA, zamiast podzielić to choć na odcinki Głogów - Kolbuszowa, Kolbuszowa - Dęba Rozalin i Dęba Rozalin - Tarnobrzeg. A o takim rozwiązaniu, jakie było na LK 68, czyli wieszaniu sieci nocą to nie ma mowy, tu jest rzeszowski zakład PLK i głeboki komunizm mentalny. Ciekawe czy na Rzeszów - Głogów potem w lecie tez zamkną na miesiąc.....

·
Czytam PHP dla beki
2,803 Posts
Tylko sukces SKA czy KD to jest przede wszystkim zasługa podejmowania ekonomicznych decyzji. SKA1 jeździła na krótkich przejściach, SKA3 jak startowała to się za głowę łapałem jakim cudem wystarcza taboru. 7 minutowe przejścia w Tarnowie czy Krakowie robiły robotę.
Pierwsze słyszę o takich przejściach na SKA3 :) Wręcz przeciwnie, jest to dość nieefektywna linia w tej chwili.

·
Registered
5,324 Posts
@GN chyba Głogów Młp - Tarnobrzeg - ktoś, kto to wymyślił musiał miec nieźle zryty beret prawie 60 km ZKA, zamiast podzielić to choć na odcinki Głogów - Kolbuszowa, Kolbuszowa - Dęba Rozalin i Dęba Rozalin - Tarnobrzeg. A o takim rozwiązaniu, jakie było na LK 68, czyli wieszaniu sieci nocą to nie ma mowy, tu jest rzeszowski zakład PLK i głeboki komunizm mentalny. Ciekawe czy na Rzeszów - Głogów potem w lecie tez zamkną na miesiąc.....
Na plakatowym rozkładzie jest odcinek Majdan - Tarnobrzeg

GN

·
Registered
17 Posts
Majdan Królewski wyróżniony jest jako przesiadka na antenkę z przystanku PKS Majdan Król Rynek do Huty Komorowskiej. W stronę Rzeszowa ZKA będzie w pełnej relacji Tarnobrzeg - Rzeszów poza pociągami, które pojadą w pełnej relacji. W strone przeciwna ZKA będzie na Głogów Młp. - Tarnobrzeg (poza pociągami, które pojadą w pełnej relacji).

·
Registered
3,719 Posts
Byłem dzisiaj z wizytą w Głogowie Młp., wracając nagrałem słupy trakcyjne mniej więcej od Zaczernia. Niestety, pogoda ch...wilowo nieładna była, mój telefon też nie jakiś GoPro, a uchwyt nie dał się już bardziej skręcić. Jak ktoś jednakchce popatrzeć mimo wszystko - zapraszam:

·
Registered
65 Posts
Myślę że 100 by weszła na zjeździe z LK71 jakby poprzestawiać kolejność tych rozjazdów. Tylko że moim zdaniem w przyszłości przy dobudowie drugiego toru na LK71 to tu musi być węzeł bezkolizyjny.
a jak wyglada opcja dobudowy drugiego toru? da sie to jakoś mało inwazyjnie zrobic czy konieczne bedzie wyburzanie poprzecznych wiaduktów biegnących nad lk 71 bo jak je budowali to wybudowali za wąskie i tylko dla jednego toru? wyburzanie budynków wzdłuż lk 71 dla drugiego toru tez wchodziłoby w rachube?

z tego co pamiętam pod autostradą biegnącą w poprzek nad lk 71 jest wystarczająco miejsca aby dobudowac drugi tor, a pozostała część lk 71?

·
Registered
3,719 Posts
...a jak wyglada opcja dobudowy drugiego toru? da sie to jakoś mało inwazyjnie zrobic czy konieczne bedzie wyburzanie poprzecznych wiaduktów biegnących nad lk 71 bo jak je budowali to wybudowali za wąskie i tylko dla jednego toru?
Pomijając przejście pod autostradą, to za dużo tych wiaduktów, gdzie LK71 jest prowadzona dołem - nie ma. Majdan Królewski i LHS. Chyba, że coś pominąłem. Więc tu by jakoś strasznie nie było, przynajmniej na mój niefachowy nos.
...wyburzanie budynków wzdłuż lk 71 dla drugiego toru tez wchodziłoby w rachube?
O! I tu już jest sporo gorzej. Sam wylot z Rzeszowa, to byłoby puszczanie toru ludziom po ogródkach, były Polam/młyn, konieczność dobudowania sporego nasypu przed Głogowem...

·
Registered
6,847 Posts
^^ Kiedyś było, ale nie zaszkodzi co jakiś czas przypomnieć, szczególnie, że za niedługo nadarzy się kolejna okazja do inauguracyjnego przejazdu trakcją elektryczną, która skróci czas przejazdu do Warszawy o ..., czyli prawie jak w ww. zacytowanej kronice. Tyle, że premiera nie ma się co spodziewać, może choć minister przyjedzie.

·
Registered
1,241 Posts
^^ Patrząc jak bez echa odbyło się otwarcie trakcji elektrycznej na odcinku Węgliniec - Zgorzelec, to nie spodziewałbym się nikogo, na pewno nikogo ważnego...

·
Registered
65 Posts
^^ Patrząc jak bez echa odbyło się otwarcie trakcji elektrycznej na odcinku Węgliniec - Zgorzelec, to nie spodziewałbym się nikogo, na pewno nikogo ważnego...
na co ci kogos waznego? na otwarciu powinni byc tylko robotnicy którzy przy budowie pracowali bo to ich pot i praca, żadnych innych "ważnych" ktorzy nie uczestniczyli w budowie, tym bardziej zadnych klechów

4381 - 4400 of 4430 Posts