SkyscraperCity banner

5021 - 5040 of 5269 Posts

·
Registered
8,300 Posts
ale będzie wariantowość dla pociągów PICu jak oddadzą LK71 pod drutem.
1) Warszawa/Lublin - Kraśnik - Stalowa Wola Rozwadów - Leżajsk - Przemyśl/Rzeszów/Kraków/Wrocław
2) Warszawa/Lublin - Kraśnik - Tarnobrzeg - Kolbuszowa - Przemyśl/Rzeszów/Kraków/Wrocław
3) Warszawa - Radom - Skarżysko Kościelne - Sandomierz - Stalowa Wola Rozwadów - Leżajsk - Przeworsk - Przemyśl
4) Warszawa - Radom - Skarżysko Kościelne - Sandomierz - Tarnobrzeg - Kolbuszowa - Rzeszów/Przemyśl.
Pominąłem coś?
Co do zasady masz rację, ale biorąc pod uwagę trasy 68 i 71 zasada powinna być taka, żeby pociągi z kierunku północnego:
  • z Lublina do Przemyśla jechały po LK71 przez Rzeszów i dalej LK91 (tak de facto wygląda trasa projektu modernizacji wagonów i zakupu Griffinów)
  • z Lublina do Krakowa/Wrocławia i Zagórza jechały LK68 i LK91

Co do reszty, to na razie oferta jest na tyle szczątkowa, że porozmawiamy, jak się będzie dawało przejechać z Warszawy bezpośrednio do Radomia i Skarżyska.

·
Registered
6,012 Posts
Co do zasady masz rację, ale biorąc pod uwagę trasy 68 i 71 zasada powinna być taka, żeby pociągi z kierunku północnego:
  • z Lublina do Przemyśla jechały po LK71 przez Rzeszów i dalej LK91 (tak de facto wygląda trasa projektu modernizacji wagonów i zakupu Griffinów)

Co do reszty, to na razie oferta jest na tyle szczątkowa, że porozmawiamy, jak się będzie dawało przejechać z Warszawy bezpośrednio do Radomia i Skarżyska.

Jeżeli zdecydowano by sie na obsługe Zagórza to po włączeniu prądu na lk71 lepiej byłoby jeżdzić własnie po tej linii, bo raz ze krócej dwa łatwiej jest zmieniac trakcję z jednoczesna zmianą kierunku jazdy.

GN

·
Registered
113 Posts

będzie się dawało od grudnia 2021. I nie ma co tu rozmawiać. Pociągi będa trasowane także LK8 i 25 dalej z wariantem albo po lk71 lub lk68.

·
Registered
380 Posts
@GN: W inwestycjach PKP do 2040 roku wymieniana jest rewitalizacja oraz elektryfikacja linii kolejowej nr 106, 107 i 108 co umożliwiłoby połączenie do Zagórza i do granicy ze Słowacją i Ukrainą pociągami elektrycznymi, więc myślę, że na połączenia do Zagórza to faktycznie lokomotywa musiałaby zostać podmieniona na takich kursach w Rzeszowie lub Jaśle w zależności skąd jedzie.

Pytaniem też jest czy gdyby rozpoczęto elektryfikację linii kolejowej nr 108 i 107 to czy nie powinna być realizowana wspólnie z elektryfikacją linii kolejowej nr 25 na odcinku Chmielów - Dębica Towarowa i 101 na odcinku Munina - Hrebenne wraz z elektryfikacją linii kolejowej nr 69 i 66, co umożliwiłoby utworzenie nowych połączeń z Rejowca do Rzeszowa lub Jarosławia.

Wiem, że taka realizacja jest na długie lata, ale mimo to umożliwiłoby to zastąpienie szynobusów w województwie podkarpackim i częściowo w lubelskim EZT w ruchu regionalnym oraz PKP Intercity mogłoby realizować nowe połączenia. Pytanie tylko jak elektryfikacja do Zagórza wpłynęłaby na SKPL ?

·
Registered
6,012 Posts
będzie się dawało od grudnia 2021. I nie ma co tu rozmawiać. Pociągi będa trasowane także LK8 i 25 dalej z wariantem albo po lk71 lub lk68.
A w międzyczasie nie wiem czy nie jest planowana przebudowa odcinka Ocice - Tarnobrzeg, Tarnobrzeg - Sandomierz i Sandomierz - SWR

GN

·
Registered
113 Posts
A w międzyczasie nie wiem czy nie jest planowana przebudowa odcinka Ocice - Tarnobrzeg, Tarnobrzeg - Sandomierz i Sandomierz - SWR

GN
Jeżeli jest planowana to utrudniony przejazd mogą mieć także pociągi Lubelskie zmierzające w kierunku Tarnobrzega/Rzeszowa.

·
Registered
6,012 Posts
Jeżeli jest planowana to utrudniony przejazd mogą mieć także pociągi Lubelskie zmierzające w kierunku Tarnobrzega/Rzeszowa.
Newralgiczny jest tu odcinek Ocice - Tarnobrzeg. bo Tarnobrzeg - Sobów ma wymieniona nawierzchnię, a resztę idzie ominąć przez Sandomierz

GN

·
Registered
459 Posts
Witam!
Poniżej kilka zdjęć z Ostrowca Świętokrzyskiego:

^^ Widok z wiaduktu w stronę Skarżyska.

^^ Troch lepsze ujęcie na rampę i szyny zrzucone przy torze nr. 2. Widok w stronę Sandomierza.

^^ Widok w stronę Skarżyska.

^^ Nowe podkłady można napotkać prawie wszędzie. Tu skład tuż za zakładem Danstoker.

^^ Przejazd na ulicy Żeromskiego.

^^ Ujęcie z przejazdu w na skład podkładów...

^^ ...i na mostki nad rzeką Modłą.

^^ Widok w stronę Sandomierza z przejazdu na ulicy Kolejowej (Zagłoby?)

^^ Widok w stronę Skarżyska z przejazdu na ulicy Kolejowej (Zagłoby?)
CDN...

·
Registered
459 Posts
Część 2 - Ostrowiec Świętokrzyski dzielnica Romanów:

^^ Zsunięta konstrukcja mostowa starego przęsła z toru nr. 1.

^^ Ujęcie z bliska.

^^ Zastanawiam się w jakim celu wbijają pale poza linią?

^^ Nowe przęsło mostowe toru nr. 2 i gratis Impuls do Krakowa.

^^ Ponieważ ochrona jest czujna nie wchodziłem na przęsło zsuniętego mostu.
Panowie chyba zaczęli przerwę zimową bo od dwóch tygodnie niewiele się zmieniło patrząc po zaawansowaniu prac.

·
Registered
8,300 Posts
@sajan Dał bym like, ale faktycznie nic się nie wyświetla.

Czy jest jeszcze jakiś sens używania hostingow zamiast wklejania zdjęć bezpośrednio w posty?
Może po prostu zrobić Ctrl+C u sobie i Ctrl+V w poście?

·
Registered
459 Posts
@sajan Dał bym like, ale faktycznie nic się nie wyświetla.

Czy jest jeszcze jakiś sens używania hostingow zamiast wklejania zdjęć bezpośrednio w posty?
Może po prostu zrobić Ctrl+C u sobie i Ctrl+V w poście?
Już powinno być ok. Nie bardzo miałem czas to ogarnąć. Co do wklejania bezpośredniego to przećwiczę następnym razem. D29-25 Grudzień 2020

·
Registered
315 Posts
Ostatnio usłyszałem plotkę, ale chyba to bujda-czy w ramach ruchu regio bądź PKA jest jakiekolwiek szansa na budowę przystanku kolejowego Rzeszów - Polam?

·
Registered
959 Posts
Dzisiaj jechałem przez Ostrowiec samochodem i siłą rzeczy wzrok mi uciekał na tory. Prócz przeprawy przez Kamienną,to faktycznie kotrakt jakby wymarły. Nowe płyty peronowe, które leżą już ze dwa lata zaczynają mieć jakiś nalot. Jeśli mając opóźnienia ZUE idzie jeszcze na przerwę zimową,to nie mam pytań. Ostatnie zimy warunkami są bliższe do jesieni lub wczesnej wiosny, więc chyba warto wykorzystywać takie okresy. Mam nadzieję, że jednak wrócą po tym lużniejszym okresie i wezmą się za robotę.

·
Ambasador Lublina
3,684 Posts
Czy ogólnie uznaje się, że nie ma potoków na pociągi Warszawa - Lublin - Przemyśl z pominięciem Rzeszowa?

Jeśli tak, to jaki jest najlepszy czas jaki będzie można wycisnąć z relacji Lublin - Przemyśl przez Rzeszów po LK71 i dalej LK91?

·
Registered
959 Posts
Nie wiem jakie plany mają PKP względem budynku stacyjnego w Dwikozach,ale ostatnio dowiedziałem się, że lokatorzy tam mieszkający będą musieli opuścić lokale w których mieszkali.

·
Registered
1,796 Posts
Czy ogólnie uznaje się, że nie ma potoków na pociągi Warszawa - Lublin - Przemyśl z pominięciem Rzeszowa?

Jeśli tak, to jaki jest najlepszy czas jaki będzie można wycisnąć z relacji Lublin - Przemyśl przez Rzeszów po LK71 i dalej LK91?
W relacji Warszawa - Przemyśl jest na prawdę duży potencjał. Śmiem twierdzić, że nie na pewno nie mniejszy jak Warszawa - Rzeszów. Bo Przemyśl jest hubem na granicy PL-UA. Tylko dziś to wygląda tak: pociąg- Przemyśl - bus - przejście graniczne piesze - bus - Lwów. Brak pociągów do Medyki to jakaś porażka.

Jazda całą linią 68 daje możliwość obsługi centrum Stalowej Woli, co ma bardzo duże znaczenie zwłaszcza w związku z tym, że po elektryfikacji linii 71 to na pewno nią pojadą pociągi Przemyśl - Radom - Warszawa.
Pchanie Gryfina do obsługi linii 68i to jego marnowanie skoro na tej trasie i tak nie mamy prędkości powyżej 120 km/h.

A to kółko przez Rzeszów to da wydłużenie czasu jazdy jakieś 30-40 min i wieczne opóźnienia na rzadko rozłożonych mijankach linii 71.

5021 - 5040 of 5269 Posts