SkyscraperCity banner

5141 - 5150 of 5150 Posts

·
Registered
7,749 Posts
W Tarnobrzegu komunikacja miejska i dojazdy do dworca nie wyglądają źle, a nawet jest okej, bardzo okej. Przynajmniej na papierze, tak patrząc na rozkłady. Imo potencjał kolejowy to miasto ma spory i oferta kolejowa do Rzeszowa czy Krakowa może być naprawdę atrakcyjna.
Przy prowadzącej do tarnobrzeskiego dworca ul. Kopernika jest kilka szkół. Autobusy będą miały tam po co jeździć niezależnie od frekwencji na kolei — przynajmniej w dni powszednie.

·
Registered
1,722 Posts
Wygląda na to, że budowa podstacji Widełka jest powiązana z budową GPZ Budy Głogowskie a ta ma się zakończyć w czerwcu.

A na budowie samej podstacji coś się dzieje?

·
Registered
76 Posts
Hit jest taki, że dzis zauważyłem, zdemontowany przewód jezdny w Kolbuszowej nad torem skrajnym od strony fabryki mebli. Zostala tylko lina nośna ze zwisającymi wieszakami. Maja rozmach [piiii]syny

·
Registered
160 Posts
Przede wszystkim Kolego, w języku polskim prawidłowo piszemy Tarnobrzega.
Przepraszam z góry za niewypowiadanie się w temacie i mam nadzieję, że zostanie wybaczone:
Poprawną formą jest Tarnobrzega jak i Tarnobrzegu. Sam prof. Miodek się kiedyś na ten temat wypowiadał. Jak ktoś mieszka w Tarnobrzegu to wie, iż oficjalna nazwa urzędu to Urząd Miasta Tarnobrzega (łatwo sobie to sprawdzić). Więc proszę nie strofować użytkownika za używanie tej formy.

·
Registered
12 Posts
Przepraszam z góry za niewypowiadanie się w temacie i mam nadzieję, że zostanie wybaczone:
Poprawną formą jest Tarnobrzega jak i Tarnobrzegu. Sam prof. Miodek się kiedyś na ten temat wypowiadał. Jak ktoś mieszka w Tarnobrzegu to wie, iż oficjalna nazwa urzędu to Urząd Miasta Tarnobrzega (łatwo sobie to sprawdzić). Więc proszę nie strofować użytkownika za używanie tej formy.
przepraszam że nie w temacie grupy, potwierdzam że obie formy są poprawne ale w Tarnobrzegu znana jest jeszcze trzecia forma - tylko tarnobrzeżanie łapią :) ten dowcip, mianowice poprawna forma to nie Tarnobrzegu, Tarnobrzega lecz Dzików

·
Registered
574 Posts
OK, w takim razie ja również przepraszam za offtop. I poproszę o wskazanie konkretnego źródła tej wypowiedzi profesora Miodka, bo już np. taka Poradnia językowa PWN ma nieco inne zdanie w tej materii. Ciekawie ten wątek jest również opisany w tym miejscu.

I rzeczywiście, na stronie internetowej Urzędu Miasta jest napisane "Urząd Miasta Tarnobrzega", a nie "Urząd Miasta Tarnobrzegu" ;)

Oczywiście, każdy może używać takiej formy, na jaką ma ochotę, ale dla mnie forma "Tarnobrzegu", to jak "Włoszczowej".

5141 - 5150 of 5150 Posts