Skyscraper City Forum banner
641 - 660 of 7759 Posts

·
Registered
Joined
·
955 Posts
Szybcy są. Jest już pierwszy przetarg:
PLKDokumentacji jak na razie brak.
Ciekawe czy LCS Poznań II będzie również wykonywał Thales? W końcu ze swojej siedziby do budynku PoA maja jakieś 100 metrów. :D Obszar zarządzany przez nowy LCS będzie się zaczynał w Luboniu bo tam kończy się władztwo obecnie istniejącego LCSa.
LCS Poznań Główny II będzie obejmował odcinek od km 131,080 do Poznania Głównego. Nastąpi zmiana granic zakładów, i teren ten przejdzie pod IZ Poznań.
 

·
Inspired by Poznań?!
Joined
·
12,592 Posts
^^ Ta linia w obecnej sytuacji nie ma już racji bytu.

LCS Poznań Główny II będzie obejmował odcinek od km 131,080 do Poznania Głównego.
Do Poznania Głównego ale bez Poznania Głównego?
Chodzi mi o to, że skład wyjeżdżający z Głównego na południe będzie wyprawiany przez LCS Poznań Główny, a przejęcie przez nowy LCS nastąpi tak jak teraz przed Luboniem. I właśnie ta stacja będzie jako pierwsza w pełni sterowana z nowej dyspozytorni.
 

·
td2.info.pl <- zapraszam
Joined
·
1,316 Posts

·
Registered
Joined
·
1,715 Posts
Podsumowując:

- do modernizacji zaplanowany jest odcinek od stacjii Czempiń do (prawie) semaforów wjazdowych stacji Poznań Główny

- w Czempiniu pozostają wszystkie przejazdy kolejowe (kat. A z TVU), dwa obsługiwane z z miejscowej strażnicy przejazdowej, jeden z LCS Poznań. Mocno "wyciągnięte" przejście rozjazdowe za łuk w kierunku Kościana. Linia do Śremu pozostaje z jazdą na sygnały pociągowe, choć bez krawędzi peronowej :eek:hno:. Rozjazdy w przejściach rozjazdowych i przy wjeździe w perony na 60 km/h. Dwa perony z czterema krawędziami.

- w Mosinie likwidacja przejazdu kolejowego w środku stacji, dwa perony z trzema krawędziami. Przejścia rozjazdowe przesunięte za łuk w kierunku Lubonia. Pozostają dwa przejazdy od strony Poznania - obsługa z miejsca przez dwie strażnice przejazdowe. Układ torowy zasadniczo podobny, rozjazdy na 60 km/h.

- przebudowa Puszczykówka na posterunek bocznicowy (bez trapezu między torami), przejazd kolejowy pozostaje z obsługą przez dróżnika. Dwa perony jednokrawędziowe. Rozjazd wjazdowy na bocznicę niby przystosowany do 60 km/h, ale sygnalizację przewidują na 40 :) Linia do Osowej Góry odcięta. Nastawni jako takiej brak, przewidują jedynie kontenery i (awaryjne) zdalne sterowanie z Mosiny.

- w Luboniu likwidacja przejazdu kolejowego na wysokości wiaduktu linii wolsztyńskiej (budowa wiaduktu), pozostałe dwa przejazdy w stacji obsługiwane z nastawni. Likwidacja torów bocznych przy nastawni. 2 perony z trzema krawędziami. Linia wolsztyńska bez 'swojego' toru z krawędzią peronową - wjazd w perony wymagał będzie każdorazowego 'lawirowania' po stacji i torach wrocławskich. Wyjazd w kierunku Poznania możliwy jedynie z 3 torów głównych. Większość jazd po rozjazdach z prędkością 60 km/h. Planowana jest budowa przejścia rozjazdowego (półtrapezu) w torach łącznicy do Starołęki (ok. kilometra 2,400). Urządzenia SRK nie przewidują jazdy po łącznicy szybszej niż 40 km/h od kilometra 2,600 aż do Lubonia.

- likwidacja posterunku LuC oraz budowa wiaduktu kolejowego przy przystanku Poznań Dębiec. Pozostaje jedynie przejazd na Opolskiej, obsługiwany przez dróżnika.
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,528 Posts
Zapytam się, ponieważ materiałów jest sporo, a nie mam chęci przekopywać się przez wszystko: czy przewidziane są obiekty inżynieryjne w okolicach Lubonia i Poznania? Głównie chodzi mi o wiadukt nad Czechosłowacką. Z góry dzięki za odpowiedź.
 

·
Registered
Joined
·
955 Posts
Zapytam się, ponieważ materiałów jest sporo, a nie mam chęci przekopywać się przez wszystko: czy przewidziane są obiekty inżynieryjne w okolicach Lubonia i Poznania? Głównie chodzi mi o wiadukt nad Czechosłowacką. Z góry dzięki za odpowiedź.
Czechosłowacka jest w planach, tak samo jak wiadukt w miejsce przejazdu w km 155,249, czyli ten za Luboniem na drodze wojewódzkiej 430. Innych obiektów inżynieryjnych na tym odcinku (dla ruchu samochodowego) nie stwierdzono.
 

·
2012
Joined
·
3,340 Posts
Dwa posty wyżej:

- likwidacja posterunku LuC oraz budowa wiaduktu kolejowego przy przystanku Poznań Dębiec. Pozostaje jedynie przejazd na Opolskiej, obsługiwany przez dróżnika.
Ciekawe czemu nie można zrobić tak, aby Opolską przedłużyć do Czechosłowackiej i zrobić skrzyżowanie pomiędzy torowiskiem. Podobne rozwiązanie zostało zastosowane w Swarzędzu.

Pozwoliłoby to na całkowitą likwidację przejazdów przez tory w tym rejonie. Pozostałby do wybudowania tylko wiadukt tramwajowy na przedłużeniu linii tramwajowej w kierunku Dębiny.
 

·
td2.info.pl <- zapraszam
Joined
·
1,316 Posts
Od 01.09 zaczynaja sie zamkniecia na odcinku Szewce-Pegów-Oborniki-Skokowa.
Na poczatek tor nr 2 Szewce-Pęgów-Oborniki od 1.09 do 4.09 (prace przygotowawcze)
Otrzymalem juz rowniez regulamin wiec jutro lub pojutrze postaram sie wypisac pare ciekawostek (planowane sa np 24-godzinne calkowite przerwy w ruchu i pare innych ciekwostek)

Fotorelacja 17.08.2001
Pęgów
Skokowa


Skokowa-Żmigród


Korzeńsko


Korzeńsko-Rawicz

RawiczRawicz-Bojanowo
Bojanowo


Bojanowo-Rydzyna


Rydzyna


Rydzyna-Leszno


Dziś zakończyło się rozwijanie pierwszego odcinka geowłókniny pomiędzy Korzeńskiem a Rawiczem i własnie teraz wysypywane są pierwsze wagony nowego kruszywa.
 

·
td2.info.pl <- zapraszam
Joined
·
1,316 Posts
Dlaczego uważacie, że linia do Osowej Góry obecnie nie ma sensu istnienia?
Rozjazd będzie więc jeżeli pojawi się pomysł reaktywacji tego odcinka to raczej nie będzie z tym problemu.


Modernizacja Grabiszyn podg-granica województw:
Korzeńsko-Rawicz zamknięcie toru nr 1 przedłuzone do 24.09.2011

do 01.09.2011
W przewidywanym czasie pracy: 1 x 8 godz. w porze dziennej, dokonać przebudowy urządzeń kontroli położenia zwrotnic nr 3 i 4 na stacji Szewce (zapewnienie ryglowania w obydwu położeniach) oraz zabudowy semafora wyjazdowego karzełkowego C ze światłem czerwonym i sygnałem zastępczym z toru nr 1 stacji Szewce na tor nr 2 i na tor nr 1 ze wskaźnikiem W24 szlaku Szewce – Wrocław Osobowice, bez zamykania torów, wyłączenia napięcia w sieci trakcyjnej i wprowadzania ograniczenia prędkości biegu pociągów.

W przewidywanym czasie pracy: 1 x 4 godz. w porze dziennej, dokonać włączenia i sprawdzenia nowo zabudowanych urządzeń srk na stacji Szewce, bez zamykania torów, wyłączenia napięcia w sieci trakcyjnej i wprowadzania ograniczenia prędkości biegu pociągów.
01.09-05.09.2011
Dla zabudowy konstrukcji odciążającej w km 19.567 toru nr 2 stacji Pęgów,
w przewidywanym czasie pracy: od godz. 8:00 dnia pierwszego - 3 dni całodobowo - do godz. 14:00 dnia ostatniego, zamknąć tor nr 2 od ukresu rozjazdu nr 5 stacji Oborniki Śląskie wraz z torem nr 2 szlaków Oborniki Śląskie – Pę-gów - Szewce do ukresu rozjazdu nr 3 stacji Szewce, z wyłączeniem napięcia w sieci trakcyjnej

w przewidywanym czasie pracy: 2 dni - 1 x 1 godz. w porze dziennej oraz 1 x 2 godz. w porze nocnej każdorazowo, przy zamkniętym torze nr 2 szlaków Oborniki Śląskie – Pęgów - Szewce, zamknąć tor nr 1 szlaków Oborniki Śląskie – Pęgów - Szewce, bez wyłączenia napięcia w sieci trakcyjnej.
W czasie dodatkowych prac:
Ruch pociągów na szlakach Oborniki Śląskie – Pęgów - Szewce wstrzymany.

Dla wbicia ścianek szczelnych w km 19.559 – 19.575 (o wys. 6m na dł. 16m) na międzytorzu torów nr 1 i 2 stacji Pęgów wraz z zabudową konstrukcji odciążającej,
w przewidywanym czasie pracy: 3 dni - 1 x 2 godz. w porze nocnej, przy zamkniętym torze nr 2 szlaków Oborniki Śląskie – Pęgów - Szewce, zamknąć tor nr 1 szlaków Oborniki Śląskie – Pęgów - Szewce, z wyłączeniem napięcia w sieci trakcyjnej
W czasie dodatkowych prac:
Ruch pociągów na szlakach szlaków Oborniki Śląskie – Pęgów - Szewce wstrzymany.
05.09-24.09.2011
Dla zabudowania konstrukcji odciążających w km 29.805, 30.990, 31.815, 32.156, 34.498 toru nr 1 szlaku Oborniki Śląskie – Skokowa oraz:
- zabudowy rozjazdów nr 31N i 32N na stacji Oborniki Śląskie,
- zabudowy elektrycznych napędów zwrotnicowych i zamków ryglowych
- wykonania robót kablowych i montażu połączeń
- zabezpieczenia i przebudowy kolizji srk i teletechnicznych
w przewidywanym czasie pracy: od godz. 8:00 dnia pierwszego - 21 dni całodobowo - do godz. 14:00 dnia ostatniego, zamknąć tor nr 1 od ukresu rozjazdu nr 3 stacji Oborniki Śląskie wraz z torem nr 1 szlaku Oborniki Śląskie – Skokowa do ukresu rozjazdu nr 2 stacji Skokowa, z wyłączeniem napięcia w sieci trakcyjnej

Dla rozładunku materiałów nawierzchniowych,
dla wbicia lub demontażu ścianek szczelnych na międzytorzu torów nr 1 i 2 szlaku Oborniki Śląskie – Skokowa:
- w km 29.799 – 29.811 (o wys. 4m na dł. 12m)
- w km 30.981 – 30.999 (o wys. 9m na dł. 18m)
- w km 31.806 - 31.824 (o wys. 9m na dł. 18m)
- w km 32.149 – 32.163 (o wys. 5m na dł. 14m)
- w km 34.493 - 34.503 (o wys. 5m na dł. 10m),
w przewidywanym czasie pracy: 16 dni - 1 x 1 godz. w porze dziennej oraz 1 x 2 godz. w porze nocnej każdorazowo, przy zamkniętym torze nr 1 szlaku Oborniki Śląskie – Skokowa, zamknąć tor nr 2 szlaku Skokowa - Oborniki Śląskie, z wyłączeniem napięcia w sieci trakcyjnej.
W czasie dodatkowych prac:
Ruch pociągów na szlaku Oborniki Śląskie – Skokowa wstrzymany.
Rewitalizacja na terenie IZ Ostrów:
Do 20.08.2011 r.
Tor nr 2 Rawicz-Bojanowo
21.08-28.08.2011 r.
Tor nr 1 Rawicz-Bojanowo
29.08-10.08.2011 r.
Tor nr 2 Bojanowo-Rydzyna podg
11.09-23.09.2011 r.
Tor nr 1 Bojanowo-Rydzyna podg
 

·
Inspired by Pozna&#324;?!
Joined
·
12,592 Posts
Dlaczego uważacie, że linia do Osowej Góry obecnie nie ma sensu istnienia?
Z prostego powodu, Osowa Góra znajduje się w środku Wielkopolskiego Parku Narodowego. Z racji lokalizacji praktycznie w środku mocno zurbanizowanej strefy aglomeracyjnej Poznania oraz z racji na uwarunkowania przyrodnicze (rozczłonkowanie kompleksu leśnego oraz stosunkowo mała powierzchnia) jest to jeden z najbardziej narażonych na antropopresję parków narodowych w Polsce. Reaktywacja linii prowadzącej do samego serca parku to pierwszy krok do jego zadeptania oraz zniszczenia chronionych przez niego wartości przyrodniczych.
Zachowanie przyrody parku (głównie przyroda nieożywiona - utwory geologiczne moreny czołowej stadiału poznańskiego zlodowacenia północnopolskiego) jest raczej ważniejsze niż zadowolenie MiKoli z przywrócenia kiedyś tam istniejącego fragmentu sieci kolejowej.
 

·
td2.info.pl <- zapraszam
Joined
·
1,316 Posts
Krotka fotorelacja z dzis. Na modernizowanym odcinku przez ostatni miesiac niewiele sie zmienilo - zostala polozona geowloknina oraz wysypana pierwsza warstwa kruszywa.
Od Rawicza do Leszna rewitalka powoli sie juz konczy i w sumie zostal do zrobienia tylko tor nr 1 od Rawicza do Rydzyny.
Przepraszam za 'uwaloną' szybę.

PęgówOborniki Śląskie

Żmigród


Korzeńsko-Rawicz

Bojanowo-Rydzyna 
641 - 660 of 7759 Posts
Top