SkyscraperCity banner

7221 - 7240 of 7276 Posts

·
Registered
7,412 Posts
A ja proponuję żeby najpierw wprowadzić rozkład jazdy w którym nie ma 1,5 godziny przerwy między pociągami regionalnymi w godzinach szczytu. I po tej 1,5 godziny puszczamy pojedynczy skład. Jak już taki cud się uda osiągnąć to możemy się martwić czy IC między Poznaniem a Wrocławiem jedzie 90 minut.
Po pierwsze nie porównuj obecnego "zamknięciowego" r.j. (w trakcie modernizacji linii).
Po drugie zobaczymy jaka będzie oferta po zakończeniu modernizacji. Skoro KD jeździ (znaczy jeździło przed "zarazą) do Rawicza 2 pociągami na godzinę, to zapewne KW również do Kościana ( a być może do Leszna) też pojadą w takcie półgodzinnym. Tak jest na innych liniach wybiegających z Poznania (oprócz szczecińskiej ale tam "króluje" niezawodna Patologia). Pociągi IC to nie podwózka czy uzupełnienie ruchu aglo/regio.
Oczywiście PR będą "śmigać" niezawodnymi kiblami z prędkością "podprogową" (do 120 km/h). No ale kolega E będzie zadowolony.

·
Lefebvrysta
14,124 Posts
@tomno Dochodzi do takich absurdów, że jedne województwo "nie chce płacić" za odcinek REGIO połączony na swoim terenie "bo się obraziło na PR (lub inną spółkę)". Zatem drugie województwo musi w przetargu zapisać odcinek od stacji A - granica województwa - stacja B w sąsiednim województwie. Stąd np likwidacje połączeń bezpośrednich i tworzenie relacji "quasi-regionalnych" z przesiadkami na granicach województw - casus Drzewicy, Radomska oraz Czyżewa.

@PrzeZ Nie jestem Pańskim kolegą. Proszę o więcej o szacunku. EN57AL rozpisane są na V=120, z kolei wagonowe na V=125 (EP07), choć PR mógłby się bardziej postarać, puszczając do Wrocławia Impulsy (V=130 km/h) na wybranych pociągach.

·
Registered
7,412 Posts
@PrzeZ Ja wiem, że jest Pan zwolennikiem bezpostojowców między Wrocławiem a Poznaniem, tylko kto zapłaci za "puste przebiegi"? Pan? .
Nie , podróżny który jedzie tymi pociągami. Puste przebiegi to domena w PR. Widzę , że nadal nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Chyba posłucham kol. mateuu.

·
Lefebvrysta
14,124 Posts
Nie , podróżny który jedzie tymi pociągami. Puste przebiegi to domena w PR. Widzę , że nadal nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Chyba posłucham kol. mateuu.
A śmiało, proszę "uprzejmie donieść" moderatorom. Inne poglądy zawsze nie były w cenie. Howgh! :)

·
Registered
2,877 Posts
(...) W glowie mi sie nie miesci tylko to, ze po przebudowie z 6 krawedzi w Rawiczu pozostana 3 i nie przebito tunelu pod peronami do Maslowa, dzielnicy zamieszkalej przez ponad 3tys ludzi... od strony ktorej mozna bylo zrobic P+R...
Aż tak trudno dojechać z wioski na przedmieściach, przez jeden przejazd - do stacji Rawicz ?? No nie wiem...

·
Registered
1,790 Posts
@PrzeZ Ja wiem, że jest Pan zwolennikiem bezpostojowców między Wrocławiem a Poznaniem, tylko kto zapłaci za "puste przebiegi"? Pan? Trzeba się na coś zdecydować albo lepsza frekwencja w IC i w związku z tym trochę gorszy czas jazdy albo "super hiper" czas jazdy i muchy w pociągu. Poza tym od PICu powinno się wymagać trasowania IC lokomotywami na V=140 i V=160 w związku z przebazowaniem do innych zakładów EU07A, EP08 i EP09 a nie trasowania ich siódemkami. Tu jest bowiem pies pogrzebany jeśli chodzi o czasy jazdy. Siódemki to powinny jeździć na 272 czy 273 ale nie na 271 po remoncie na 160.
Jaka jest wymiana pasażerów w Obornikach Śląskich i Żmigrodzie? Nikt chyba nie proponował tutaj pociągów bezpośrednich, w szczególności wycięcia postoju w Lesznie. Natomiast jeśli po modernie i unormowaniu się sytuacji covidowej, wymiana pasażerów na tych stacjach nadal będzie taka mierna, to warto rozważyć usunięcie niektórych postojów przynajmniej dla części IC.

·
Registered
470 Posts
Jak jeżdżę pociągami "Mieszko", "Pomorzanin", "Heweliusz" czy to w pt, nd, czy nawet w czwartek to z moich osobistych obserwacji wynika, że Oborniki, Żmigród są do wycięcia. Mieszko zgarniał z Obornik tylko pracowników kolei i imprezowiczów "na gapę" do Wrocławia. To są tylko pojedyncze osoby. Inna sprawa w dzień, tam już trochę ludzi wsiada/wysiada.
Do tego cała linia Gdańsk - Wrocław obfituje w stację, które są do wycięcia, np Mogilno (pojedyncze osoby w/w pociągach), Laskowice chodź tu jest stacja węzłowa.

Pomijając zasadność zatrzymywania się pociągów na wymienionych stacjach, postój 2 minutowy na nich to czysta strata czasu. Po cholerę w Obornikach, Mieszko ma czekać 2 min na stacji o 21? Chyba tylko po to aby mechanik skorzystał z toalety albo zmniejszał ewentualne opóźnienie.

·
Lefebvrysta
14,124 Posts
Mogilno niekoniecznie - z tej stacji korzysta np Strzelno, gdyż do Inowrocławia mieszkańcy mają dużo dalej. Prędzej do usunięcia jest Smętowo Graniczne.

·
Registered
2,991 Posts
Jadąc z Poznania na południe możliwość wyprzedzenia innego pociągu bez konieczności przecinania przez pociąg wyprzedzany toru nr 1 masz w Czempiniu, a następnie... w Rawiczu. Na innych stacjach nie ma torów głównych dodatkowych po parzystej stronie stacji.
Masakra. Modernizacja LK91 przy tym wygląda dobrze... Są jeszcze sposoby na to, wymagające ogarnięcia i współpracy przez wszystkich organizatorów transportu...
@lmateusz I co, widziałbyś bezpostojowce między Poznaniem i Wrocławiem? Gwarantuję, że będą puste.
@PrzeZ Ja wiem, że jest Pan zwolennikiem bezpostojowców między Wrocławiem a Poznaniem, tylko kto zapłaci za "puste przebiegi"? Pan?
Nie mam na myśli bezpostojowców, tylko te rzadkie postoje.
Co ty masz z tymi "pustymi" pociągami? Gwarantuje Ci, że godzinna linia IC z czasem przejazdu 90 minut wypełni pociągi po dach i to nawet jak PIC podwoiłby pojemność ;)
W tym samym czasie co pociąg IC z 6 postojami, to RE na zwinnym Impulsie zaliczy 12 przystanków i przy okazji poprawi ofertę regionalną. Linie RE muszą powstać.
Te 80-90 minut na trasach ~150 km to jest taki "europejski standard". Czyli solidne 160km/h z paroma przystankami.

Z Twoim podejściem do wyboru przystanków to na dłuższej trasie jak z np Rzeszowa do Poznania stracimy godzinę albo i lepiej.

·
Registered
50 Posts
Po pierwsze nie porównuj obecnego "zamknięciowego" r.j. (w trakcie modernizacji linii).
Po drugie zobaczymy jaka będzie oferta po zakończeniu modernizacji. Skoro KD jeździ (znaczy jeździło przed "zarazą) do Rawicza 2 pociągami na godzinę, to zapewne KW również do Kościana ( a być może do Leszna) też pojadą w takcie półgodzinnym. Tak jest na innych liniach wybiegających z Poznania (oprócz szczecińskiej ale tam "króluje" niezawodna Patologia). Pociągi IC to nie podwózka czy uzupełnienie ruchu aglo/regio.
Oczywiście PR będą "śmigać" niezawodnymi kiblami z prędkością "podprogową" (do 120 km/h). No ale kolega E będzie zadowolony.
Ahhh, kiedy to będzie...

·
Registered
7,412 Posts
Zobaczymy co kW zaproponuje od grudnia stycznia do Kościana. Faktem jest, że COVID może ograniczyć ofertę. Ale weź pod uwagę inne kierunki. Zresztą kierunek leszczyński był (przed rozpoczęciem modernizacji) w czołówce linii o największej frekwencji.

PS.
Sprawdziłem sobie projekt przyszłego r.j. pomiedzy 14 a 19 na dzień 4.01. Nie będzie źle. Choć mogło by być lepiej. Tylko pociągi osobowe
13:57 Rawicz (?)
14:23 Leszno
14:50 Rawicz (?)
15:10 KW Leszno (od 4.01.)
15:45 Leszno
16:10 Leszno
16:45 Rawicz (?)
17:15 Leszno
17:46 Rawicz (?)
18:05 KW Kościan (od 4.01)
18:46 Wrocław

·
Registered
7,412 Posts
A śmiało, proszę "uprzejmie donieść" moderatorom. Inne poglądy zawsze nie były w cenie. Howgh! :)
Nie muszę nigdzie donosić. Jak pisze kol. mateuu jest przycisk "ignore" i po zabawie.

·
Registered
2,877 Posts
Nie muszę nigdzie donosić. Jak pisze kol. mateuu jest przycisk "ignore" i po zabawie.
Nie wchodzę między zakąskę a .... - przepraszam, chciałem napisać - między rozgorączkowanych Dyskutantów, więc tylko ni z tego, ni z owego powiem:
- szkoda zarzucać sobie czynności niezamierzane, szkoda włączać całkiem niepotrzebne przyciski, dyskusja jest wartka, można się duuuużo dowiedzieć, bo Rozmówcy mają jednak wiedzę,więc... po co to psuć, dlaczego to przerywać ??!...
Panowie - miło Was się czyta ! A że różnica poglądów - moim bardzo skromnym zdaniem, relacje, które wzajem zachowujecie, to dawno niespotykany Wersal, choćby w porównaniu z ogładą "protestujących", maszerujących to raz tu-to znów tam-i z powrotem...
Panowie - patrzę, czytam, czekam :rolleyes:;).

·
Registered
232 Posts
Proponuję postój również w Mosinie, bo nikt z Mosiny nie pojedzie "w świat" z przesiadka w Poznaniu czy Lesznie.
Również proponuję postój w Czempiniu. Wszak w obszarze ciążenia jest 30 tys. Śrem.
Również proponuję postój w Luboniu, toż to miasto w aglomeracji. A skoro od nowego r.j. mają IC zatrzymywać się w Swarzędzu to czemu nie w Luboniu.
Powinien być również postój na Dębcu (skoro może być Mikołajów), wszak po to wybudowano 400 m peron.
A potem popłaczcie sobie, że linia na 160 a pociągi jadą ok. 2 godzin
Zdecydowanie zgadzam się z @PrzeZ. Pociągi PIC po zakończonej modernie powinny na odc. Wrocław - Poznań mieć tylko jedno zatrzymanie w Lesznie. Kościan będzie mieć wkrótce PKM do Poznania, jakoś w Rawiczu nie ma tłumów czekających na PIC czy to w stronę Poznania czy Wrocławia (w każdym razie nie zaobserwowałem w godzinach, w których jeżdżę) a Żmigród i Oborniki to dramat jeśli chodzi o wymianę pasażerską.
Poza tym UMWD zapowiedział składy KD na odc. Wrocław - Rawicz więc dojazd na DLŚ będzie w zasadzie bezproblemowy. Priorytetem powinien być czas przejazdu na odc. Wrocław - Poznań w przypadku pociągów PIC, a obłożenie tych składów zawsze było dobre [nie liczę czasu moderny, bo to naturalnie spada frekwencja oraz czasu zarazy, kiedy znacznie mniej społeczeństwa przemiesza(ło) się].

·
Registered
22 Posts
Przypomnę jeszcze ekspresy "Piast" i Pomorzanin" - czas 1h43min - jeden postój w Lesznie. Nie widziałem pustek.
Na trasy Gdynia/Szczecin-Poznań-Wrocław wg mnie sprawdziłyby się EZT typu Stadler - w miarę krótki czas przejazdu (duża wymiana podróżnych w połowie czyli Poznaniu)- 160km/h na prawie całej trasie . Modernizują Edyty - sądzę że mogłyby być w tych relacjach maksymalnie wykorzystane. Trasy typu Szczecin/Kołobrzeg - Poznań - Wrocław-Kraków/Przemyśl - na wagonach.
Takie moje przemyślenia.

·
Registered
470 Posts
Przypomnę jeszcze ekspresy "Piast" i Pomorzanin" - czas 1h43min - jeden postój w Lesznie. Nie widziałem pustek.
Na trasy Gdynia/Szczecin-Poznań-Wrocław wg mnie sprawdziłyby się EZT typu Stadler - w miarę krótki czas przejazdu (duża wymiana podróżnych w połowie czyli Poznaniu)- 160km/h na prawie całej trasie . Modernizują Edyty - sądzę że mogłyby być w tych relacjach maksymalnie wykorzystane. Trasy typu Szczecin/Kołobrzeg - Poznań - Wrocław-Kraków/Przemyśl - na wagonach.
Takie moje przemyślenia.
No nie wiem czy PIAST i POMORZANIN przerzucić na Edyty. W weekendy Piast, Pomorzanin i Mieszko przed Covid były wypełnione do granic możliwości.
Jak już, to wrzuciłbym Flirty jako EIC z przystankami Tczew, Bydgoszcz, Poznań, Leszno jako szybkie połączenie Gdańsk - Poznań - Wrocław.

·
Registered
22 Posts
No nie wiem czy PIAST i POMORZANIN przerzucić na Edyty. W weekendy Piast, Pomorzanin i Mieszko przed Covid były wypełnione do granic możliwości.
Jak już, to wrzuciłbym Flirty jako EIC z przystankami Tczew, Bydgoszcz, Poznań, Leszno jako szybkie połączenie Gdańsk - Poznań - Wrocław.
Ja pisałem o ex "Piaście" i "Pomorzaninie" które były zlikwidowane w 2003 :) i które pozostają do dziś najszybszymi połączeniami Poznań-Wrocław w historii.

·
Registered
7,412 Posts
No niestety, jeszcze nie w tym r.j. nie uda się przejechać szybciej Poznań - Wrocław niż 1:44

·
Registered
644 Posts
Zdecydowanie zgadzam się z @PrzeZ. Pociągi PIC po zakończonej modernie powinny na odc. Wrocław - Poznań mieć tylko jedno zatrzymanie w Lesznie. Kościan będzie mieć wkrótce PKM do Poznania, jakoś w Rawiczu nie ma tłumów czekających na PIC czy to w stronę Poznania czy Wrocławia (w każdym razie nie zaobserwowałem w godzinach, w których jeżdżę) a Żmigród i Oborniki to dramat jeśli chodzi o wymianę pasażerską.
Poza tym UMWD zapowiedział składy KD na odc. Wrocław - Rawicz więc dojazd na DLŚ będzie w zasadzie bezproblemowy. Priorytetem powinien być czas przejazdu na odc. Wrocław - Poznań w przypadku pociągów PIC, a obłożenie tych składów zawsze było dobre [nie liczę czasu moderny, bo to naturalnie spada frekwencja oraz czasu zarazy, kiedy znacznie mniej społeczeństwa przemiesza(ło) się].
Ta zawsze najbardziej lubię takich ekspertów co to patrzą z okna swoich dwóch pociągów i wiedzą co to jest oferta. Przypominam, że trasę LK 271 raz dwa się pokona S5, więc zabawy w czas przejazdu powinien być priorytetem są bez sensu, z autem nie wygrasz. PKP musi przyzwyczaić ludzi do tego, że jest oferta i jest ona na godnym i niezawodnym poziomie. A to potrwa kilka lat. Ja wiem, że dla małych dzieci powodem do onanizowania się jest czas przejazdu, ale wcale nie ma on wielkiego wpływu na przyciąganie nowych pasażerów*.

* oczywiście znajmy proporcje, za czasów modernizacji trasy PR proponowały czas przejazdu między Kościanem a Poznaniem w rekordowym czasie godzina i 19 minut. Co ciekawe ten rok był najlepszym jeśli chodzi o porzucenie pociągów wśród moich znajomych. Raczej szybko do podróżowania pociągiem się nie przekonają po zgnojeniu przez PKP PLK, PKP Intercity oraz Marszałka Województwa.

Reasumując nie onanizujcie się czasem przejazdu po pociąg to nie jedyny środek transportu jaki istnieje.

·
Registered
2,877 Posts
Przypominam, że trasę LK 271 raz dwa się pokona S5, więc zabawy w czas przejazdu powinien być priorytetem są bez sensu, z autem nie wygrasz. PKP musi przyzwyczaić ludzi do tego, że jest oferta i jest ona na godnym i niezawodnym poziomie. A to potrwa kilka lat. Ja wiem, że dla małych dzieci powodem do onanizowania się jest czas przejazdu, ale wcale nie ma on wielkiego wpływu na przyciąganie nowych pasażerów*.
(...)
Reasumując nie onanizujcie się czasem przejazdu po pociąg to nie jedyny środek transportu jaki istnieje.
Mam nadzieję, że nie jest Pan prezesem spółki PLK Oferta Przewozowa i Utrzymanie Szlaków.
Ja nigdy nie dam się przekonać do podróży Pń-Wr S5 . Tu pociąg jest jedynym środkiem szybkiego, wygodnego przemieszczania się - powtarzam: dla mnie, to moje zdanie. :LOL:
Z racji odejścia od "czerpania natchnienia" z relacji medialnych/pokrzykiwań/przepychanek słownych - delikatnie wyrażę się:
- kompletnie nie rozumiem w treści wypowiedzi odwołania do czynności o charakterze... ekhm... intymnym... Nie wstyd tak - ??? :sneaky:
Mnie czas przejazdu skłania do ... tak - refleksji o_O, mało - coraz częściej do wyrażania opinii, że będzie coraz lepiej :oops:.

7221 - 7240 of 7276 Posts