SkyscraperCity banner

5861 - 5880 of 5884 Posts

·
Registered
Dzień dobry!
10,929 Posts
Ten pociąg to przykład nieudolności PKP IC. Zamiast wagony z Żagania włączać do pociągu Zielona Góra - Warszawa p. Poznań, to funduje się jazdę noakoło.
Problem w tym, że takiego pociągu nie ma. Zielonogórzanin odjeżdża z ZG o 3:42, więc grupa wagonów z Żagania musiałaby wyjechać ze stacji początkowej lekko po drugiej w nocy, więc woziłaby powietrze. Obecny pociąg w zasadzie też jest bez sensu, bo niepotrzebnie wozi powietrze na odcinku Zielona Góra - Żary.

·
Banned
13,012 Posts
To może większy sens będzie miało wydłużenie tej TLK do Forst jako międzynarodowy pospieszny (wagony np niemieckie), z możliwością przesiadki dalej w kierunku Niemiec, z postojem w Tuplicach (opcjonalnie w Sieniawie) zamiast targać te wagony do Zielonej Góry? Na tym odcinku linii ilość połączeń jest symboliczna, Tuplice i Sieniawa praktycznie bez połączeń do Wrocławia od czasu likwidacji Wafla, a KD jest niedostępny w komunikacji krajowej.

·
Registered
Dzień dobry!
10,929 Posts
A ja zadam podstawowe pytanie: jaką frekwencję w tym pociągu generują Żary i Żagań? Bo we Wrocławiu widziałem czasem ten pociąg jadący do Warszawy i w tych dwóch wagonach nawet ktoś jechał, no ale po drodze była jeszcze ponad 100-tysięczna Legnica...

·
Registered
295 Posts
Przed remontem toru widoczność była lepsza, bo jechało się tam 30km/h na sypiących się podkładach. Dopiero po wymianie toru widoczność się pogorszyła, bo obniżono prędkość do 20km/h.
I nie ma jakiejś opcji by to zmienić? Przecież to jest jakaś porażka w tym miejscu

·
Registered
6,770 Posts
Problem w tym, że takiego pociągu nie ma. Zielonogórzanin odjeżdża z ZG o 3:42, więc grupa wagonów z Żagania musiałaby wyjechać ze stacji początkowej lekko po drugiej w nocy, więc woziłaby powietrze. Obecny pociąg w zasadzie też jest bez sensu, bo niepotrzebnie wozi powietrze na odcinku Zielona Góra - Żary.
Bo po kiego grzyba ruszali ZIELONOGÓRZANINA? Trzeba było zostawić tak jak jeździł do grudnia.

·
November Rain
693 Posts
I nie ma jakiejś opcji by to zmienić? Przecież to jest jakaś porażka w tym miejscu
Parafrazując jednego z przedmówców - to przykład nieudolności zarządcy infrastruktury ;)
Problem jest być może w wyższym peronie który może coś zasłaniać, bo geometria toru się nie zmieniła. Może konieczny jest montaż sygnalizacji?

·
Registered
108 Posts
W ubiegłą sobotę jechałem Konopnicką z Opola do Głogowa i potwierdzam bardzo dobry standard wagonów (EP08 i 140 km/h po E30). Mnie trafił się ostatni piąty wagon i był to 141A (B10nouz) dokładnie taki http://www.wgk.cal.pl/details.php?image_id=12961. Frekwencja normalna - w ostatnim wagonie średnio po dwie osoby na przedział więc odpowiadam wrocławskim trollom którzy atakują ofertę w sieci: nieprawdą jest to że Konopnicka wozi powietrze. Bardzo fajny skład, wnętrze wagonu w standardzie IC dodatkowo z możliwością otwierania okien pomimo zainstalowanej klimatyzacji. Plusy i minusy które zauważyłem w infrastrukturze linii 273:
PLUSY:
- szybki spacer na Grabiszynie i sprawny zjazd z estakady,
- płynność jazdy i spokojny bieg 100 km/h z Brzegu Dolnego do Wołowa (podróż bez zwolnień),
- równy i cichy tor na odcinku Małowice Wołowskie - Ścinawa: sprawny wjazd na most w Ścinawie i dojazd do peronów,
- płynność jazdy i spokojny bieg 100 km/h na odcinku Ścinawa - Rudna Gwizdanów (podróż bez zwolnień i jakichkolwiek nierówności powodujących dyskomfort),
- zdecydowanie najlepszy odcinek - z Rudnej Gwizdanów do Głogowa: nie dość że 120 km/h non stop to równo jak "po stole" - aż nudno :). W samym Głogowie też szybko, nawet wjazd w głogowski drugi peron jest szybki,
MINUSY:
- odcinek Wrocław Muchobór - Wrocław Pracze: pomimo szlakowej 100 km/h szlak naszpikowany jest zwolnieniami, zaburzona płynność, przewaga niespokojnego biegu składu,
- niespokojny bieg na odcinku Wrocław Pracze - Księginice: pomimo dobrej płynności (tylko jedno zwolnienie do 70 km/h notabene w stancji Brzezinka Średzka gdzie tor jest równy i stosunkowo świeży) pociąg telepie i hałasuje,
- świeży odcinek Wołów - Małowice Wołowskie: 120 km/h jest ale pociąg potrafi niemiło podskoczyć w kilku miejscach,
- słynna dwudziestka w Orzeszkowie która psuje wizerunek magistrali,
- spacerek i niespokojny bieg przez stację Rudna Gwizdanów.
A teraz lekki OFFTOP -> podróż powrotną odbyłem Nightjetem (w tym samym dniu). W Głogowie wsiadło kilkanaście osób, frekwencja w pociągu fajna, nie było wolnego przedziału w polskich dwójkach. Wagony na zewnątrz wyglądają fajnie ale w środku osobiście bardziej podobał mi się 141A z Konopnickiej. Ciekawa jest jazda po lk 289 w okolicach Lubina gdzie zastosowano tor stykowy z krótkich odcinków. Przyjemnie słuchało się delikatnego rytmicznego stukotu przy 120 km/h - tak jest kilka km przed Lubinem i kilka km za Lubinem. Ciekawe jest też wpadnięcie pociągu w przedmieścia Legnicy - pociąg pokonuje słynny ciasny łuk pod torem z pełną prędkością - panuje tam niezłe przeciążenie. Natomiast E30 od Legnicy do Wrocławia pomimo znakomitej płynności i szlakowej 160 km/h pociągiem nieźle szarpie i buja - bieg niespokojny. W Głogowie odjazd był o 21:32 a gdy wpadaliśmy na Wrocław Leśnicę spojrzałem na zegarek i było 22:37 a na Głównym byłem 22:43. Kto da szybciej? :)

·
November Rain
693 Posts
A jakim przejściu jest mowa? Publicznym czy dojście do peronu. Może jakiś film/zdjęcie?
Jutro będę jechał, jak nie zapomnę to spróbuję cyknąć zdjęcie z pociągu. Wydaje mi się, że jest to dojście do peronu.

W ubiegłą sobotę jechałem Konopnicką z Opola do Głogowa i potwierdzam bardzo dobry standard wagonów (EP08 i 140 km/h po E30). Mnie trafił się ostatni piąty wagon i był to 141A (B10nouz) dokładnie taki http://www.wgk.cal.pl/details.php?image_id=12961. Frekwencja normalna - w ostatnim wagonie średnio po dwie osoby na przedział więc odpowiadam wrocławskim trollom którzy atakują ofertę w sieci: nieprawdą jest to że Konopnicka wozi powietrze. Bardzo fajny skład, wnętrze wagonu w standardzie IC dodatkowo z możliwością otwierania okien pomimo zainstalowanej klimatyzacji. Plusy i minusy które zauważyłem w infrastrukturze linii 273:
PLUSY:
- szybki spacer na Grabiszynie i sprawny zjazd z estakady,
- płynność jazdy i spokojny bieg 100 km/h z Brzegu Dolnego do Wołowa (podróż bez zwolnień),
- równy i cichy tor na odcinku Małowice Wołowskie - Ścinawa: sprawny wjazd na most w Ścinawie i dojazd do peronów,
- płynność jazdy i spokojny bieg 100 km/h na odcinku Ścinawa - Rudna Gwizdanów (podróż bez zwolnień i jakichkolwiek nierówności powodujących dyskomfort),
- zdecydowanie najlepszy odcinek - z Rudnej Gwizdanów do Głogowa: nie dość że 120 km/h non stop to równo jak "po stole" - aż nudno :). W samym Głogowie też szybko, nawet wjazd w głogowski drugi peron jest szybki,
MINUSY:
- odcinek Wrocław Muchobór - Wrocław Pracze: pomimo szlakowej 100 km/h szlak naszpikowany jest zwolnieniami, zaburzona płynność, przewaga niespokojnego biegu składu,
- niespokojny bieg na odcinku Wrocław Pracze - Księginice: pomimo dobrej płynności (tylko jedno zwolnienie do 70 km/h notabene w stancji Brzezinka Średzka gdzie tor jest równy i stosunkowo świeży) pociąg telepie i hałasuje,
- świeży odcinek Wołów - Małowice Wołowskie: 120 km/h jest ale pociąg potrafi niemiło podskoczyć w kilku miejscach,
- słynna dwudziestka w Orzeszkowie która psuje wizerunek magistrali,
- spacerek i niespokojny bieg przez stację Rudna Gwizdanów.
A teraz lekki OFFTOP -> podróż powrotną odbyłem Nightjetem (w tym samym dniu). W Głogowie wsiadło kilkanaście osób, frekwencja w pociągu fajna, nie było wolnego przedziału w polskich dwójkach. Wagony na zewnątrz wyglądają fajnie ale w środku osobiście bardziej podobał mi się 141A z Konopnickiej. Ciekawa jest jazda po lk 289 w okolicach Lubina gdzie zastosowano tor stykowy z krótkich odcinków. Przyjemnie słuchało się delikatnego rytmicznego stukotu przy 120 km/h - tak jest kilka km przed Lubinem i kilka km za Lubinem. Ciekawe jest też wpadnięcie pociągu w przedmieścia Legnicy - pociąg pokonuje słynny ciasny łuk pod torem z pełną prędkością - panuje tam niezłe przeciążenie. Natomiast E30 od Legnicy do Wrocławia pomimo znakomitej płynności i szlakowej 160 km/h pociągiem nieźle szarpie i buja - bieg niespokojny. W Głogowie odjazd był o 21:32 a gdy wpadaliśmy na Wrocław Leśnicę spojrzałem na zegarek i było 22:37 a na Głównym byłem 22:43. Kto da szybciej? :)
Wrocław Pracze - Księginice jest "niespokojny", gdyż z niewiadomych przyczyn nie zgrzano tam toru w bezstyk. Natomiast w okolicy Lubina celowo zastosowano tor klasyczny ze względu na tereny szkód górniczych :)

·
Registered
419 Posts
Wawel Kraków - Berlin wraca na Nadodrzankę i to już w tym grudniu :)

Jakie nowe pociągi międzynarodowe uruchomi PKP Intercity? Co z biletami przez internet?

...

Pomimo tego, że prezes PKP Intercity Marek Chraniuk obiecał powrót pociągu EC Wawel z Krakowa do Berlina jeszcze w rozkładzie jazdy 2019/2020, ma dojść do tego w grudniu 2020. Pociąg ma pojechać w ciągu dnia przez Katowice, Wrocław i Zieloną Górę.
Rynek Kolejowy

Tyle w temacie ze to linia "towarowa" :lol:

·
Registered
6,849 Posts
Oby tylko te plany się nie zmieniły.
Ja sam jechałem NightJetem w Nowy Rok z Przemyśla (TLK będący łącznikiem do tego pociągu) do ZG i byłem zaskoczony tak wysoką frekwencją praktycznie na całej trasie.

·
Registered
1,629 Posts
Ciekawe ile by kosztował remont mostu w Brzegu Dolnym :D
Co Ty tak z tym mostem ciągle...

Nawiasem mówiąc od korekty marcowej na Konopnickiej mają jeździć 8-miejscowe przedziały. Nie będzie też rowerówki w wagonach jadących przez LK273 :bash: Widać w IC uznano, że przyzwoity skład Konopnickiej zbyt bardzo odbiega od totalnego szrotu PRów jeżdżącego do Zielonej Góry. Jeszcze pasażerowie doznaliby jakiegoś szoku.

"Jak w ciągu dwóch korekt do reszty zeszmacić dobry pociąg?"

5861 - 5880 of 5884 Posts