SkyscraperCity banner

5881 - 5892 of 5892 Posts

·
November Rain
Joined
·
698 Posts
Dokładnie, co komu po przystankach prawie wyłącznie dla stref ekonomicznych skoro pociągi jeżdżą bez ładu i składu. Do tego część z nich kończy w NS, co sprawia że mamy jeszcze słabszą ofertę na odcinku Głogów-NS. Takt 1h to absolutne minimum, nawet 30min w godzinach 6-9 i 14-18.
 

·
Registered
Joined
·
155 Posts
Przedłużenie tunelu pod torami na stacji Zielona Góra (otwarte w zeszłym roku). Po każdym, nawet najmniejszym deszczu pojawiają się plamy na płytach granitowych zarówno na posadzce jak i ścianach. Nie są one wynikiem zalania powierzchni a raczej przesączania, wchłaniania wilgoci od spodu.
261462

261463

261464

Sytuacja tam ma miejsce tylko w nowej części tunelu, stara trzyma się lepiej: (plama w tle to kałuża)
261469


Czy to jest prawidłowe zjawisko czy efekt złego wykonania izolacji? Czy nie wpływa to na trwałość okładziny i jej zachowanie podczas mrozów?
Jak widać tablice elektroniczne dalej nie działają. Przez dwa lata wyświetlały "Test systemu" teraz nie wyświetlają już nic. Test chyba zakończył się pomyślnie: (zafakturowano)
 

Attachments

·
Fotorelator kolejowy
Joined
·
4,497 Posts
Też to zauważyłem, że zaczyna zbierać się woda/wilgoć. Być może były błędy w projekcie, których nie wyłapano. Ciekawe, co wymyślą, aby to naprawić.
 

·
Registered
Joined
·
89 Posts
"Głogów wraca na grona miast z nowoczesną infrastrukturą komunikacyjną. Podczas dzisiejszego roboczego spotkania z przedstawicielami PKP PLK S.A. omawiano poszczególne ogniwa planu modernizacji linii kolejowej C-E59 (LK 273) na odcinku Wrocław – Głogów – Rzepin?

Już wiadomo, że powstaną nowe przystanki osobowe: Głogów Żarków (w obrębie ul. Żarkowskiej) oraz Głogów Stare Miasto (przy Bulwarze Nadodrzańskim). Na głównej stacji Głogów, po kapitalnym remoncie, dla pasażerów dostępne będą cztery perony z windami. W pobliżu dworca (przy ul. Towarowej) planowany jest parking park&ride, z którego windą będzie można się dostać do łącznika pomiędzy budynkiem stacji, a peronami. Pociągi pasażerskie będą jeździły z prędkością do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h. Projekt znajduje się w liście podstawowej Krajowego Programu Kolejowego. Rozpoczęcie robót planuje się w 2025 roku, a ich zakończenie dwa lata później.

Po wielomiesięcznych konsultacjach wypracowaliśmy wiele ciekawych i korzystnych rozwiązań dla głogowian. W ramach modernizacji zaplanowano remont estakady przy ul. Nabrzeżnej/Nadodrzańskiej oraz wiaduktów przy ul. Piotra Skargi i ul. Topolowej. Przejazd przy ul. Krochmalnej będzie otwierany warunkowo, a zamiast pieszej kładki zostanie wybudowane przejście podziemne – informuje prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.


Włodarz Głogowa zapewnia, że plany modernizacyjne uwzględniają oczekiwania lokalnych przedsiębiorców. W Miejskiej Strefie Inwestycyjnej planowana jest bocznica kolejowa dla firm zlokalizowanych w MSI oraz łącznica, która połączy linię nr 273 i 14 (istotne dla ruchu towarowego). Ponadto możliwa będzie budowa przystanku osobowego Głogów Biechów dla pracowników Strefy – zapewnia prezydent Rafael Rokaszewicz.

Innowacyjnym elementem koncepcji nowej infrastruktury komunikacyjnej Głogowa jest wdrożenie lokalnego systemu sterowania, który ma stanowić istotny punkt w sieci sterowania ruchem kolejowym na całej trasie Zielona Góra – Głogów – Wrocław."


źródło: Plany są gotowe – w Głogowie czas na nowoczesną kolej - Miedziowe Fakty
 

·
November Rain
Joined
·
698 Posts
To już nie chcą zlikwidować jednego toru na przeprawach lk 14. Teraz chcą łącznicy między lk 14 a 273?
Ta łącznica to od strony Rudnej/Leszna, z tego co widzę na poniższym planie; chodzi pewnie o to żeby można było puszczać pociągi Leszno - Legnica ze zmianą czoła w peronach a bez manewrów po całej stacji.


Źródło:
 

·
Registered
Joined
·
693 Posts
Ależ marny project... To układ, gdzie mamy wyjście z peronów +/- na środku, zastąpimy takim , tóry będzie na skraju? Co więcej wygląda, że to tylko dlatego, że nie chcą krzyżować poprzecznych dróg rozjazdowych?
Swoją drogą to przy takich przebudowach mogli zaproponować wstawienie toru przelotowego pomiędzy głównymi, tak aby towarowym nie przeszkadzały pasażerskie, skoro likwidują część towarową po sąsiedzku.
 
5881 - 5892 of 5892 Posts
Top