SkyscraperCity banner

5881 - 5889 of 5889 Posts

·
November Rain
Joined
·
696 Posts
Dokładnie, co komu po przystankach prawie wyłącznie dla stref ekonomicznych skoro pociągi jeżdżą bez ładu i składu. Do tego część z nich kończy w NS, co sprawia że mamy jeszcze słabszą ofertę na odcinku Głogów-NS. Takt 1h to absolutne minimum, nawet 30min w godzinach 6-9 i 14-18.
 

·
Registered
Joined
·
155 Posts
Przedłużenie tunelu pod torami na stacji Zielona Góra (otwarte w zeszłym roku). Po każdym, nawet najmniejszym deszczu pojawiają się plamy na płytach granitowych zarówno na posadzce jak i ścianach. Nie są one wynikiem zalania powierzchni a raczej przesączania, wchłaniania wilgoci od spodu.
261462

261463

261464

Sytuacja tam ma miejsce tylko w nowej części tunelu, stara trzyma się lepiej: (plama w tle to kałuża)
261469


Czy to jest prawidłowe zjawisko czy efekt złego wykonania izolacji? Czy nie wpływa to na trwałość okładziny i jej zachowanie podczas mrozów?
Jak widać tablice elektroniczne dalej nie działają. Przez dwa lata wyświetlały "Test systemu" teraz nie wyświetlają już nic. Test chyba zakończył się pomyślnie: (zafakturowano)
 

Attachments

·
Fotorelator kolejowy
Joined
·
4,497 Posts
Też to zauważyłem, że zaczyna zbierać się woda/wilgoć. Być może były błędy w projekcie, których nie wyłapano. Ciekawe, co wymyślą, aby to naprawić.
 

·
Registered
Joined
·
89 Posts
"Głogów wraca na grona miast z nowoczesną infrastrukturą komunikacyjną. Podczas dzisiejszego roboczego spotkania z przedstawicielami PKP PLK S.A. omawiano poszczególne ogniwa planu modernizacji linii kolejowej C-E59 (LK 273) na odcinku Wrocław – Głogów – Rzepin?

Już wiadomo, że powstaną nowe przystanki osobowe: Głogów Żarków (w obrębie ul. Żarkowskiej) oraz Głogów Stare Miasto (przy Bulwarze Nadodrzańskim). Na głównej stacji Głogów, po kapitalnym remoncie, dla pasażerów dostępne będą cztery perony z windami. W pobliżu dworca (przy ul. Towarowej) planowany jest parking park&ride, z którego windą będzie można się dostać do łącznika pomiędzy budynkiem stacji, a peronami. Pociągi pasażerskie będą jeździły z prędkością do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h. Projekt znajduje się w liście podstawowej Krajowego Programu Kolejowego. Rozpoczęcie robót planuje się w 2025 roku, a ich zakończenie dwa lata później.

Po wielomiesięcznych konsultacjach wypracowaliśmy wiele ciekawych i korzystnych rozwiązań dla głogowian. W ramach modernizacji zaplanowano remont estakady przy ul. Nabrzeżnej/Nadodrzańskiej oraz wiaduktów przy ul. Piotra Skargi i ul. Topolowej. Przejazd przy ul. Krochmalnej będzie otwierany warunkowo, a zamiast pieszej kładki zostanie wybudowane przejście podziemne – informuje prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.


Włodarz Głogowa zapewnia, że plany modernizacyjne uwzględniają oczekiwania lokalnych przedsiębiorców. W Miejskiej Strefie Inwestycyjnej planowana jest bocznica kolejowa dla firm zlokalizowanych w MSI oraz łącznica, która połączy linię nr 273 i 14 (istotne dla ruchu towarowego). Ponadto możliwa będzie budowa przystanku osobowego Głogów Biechów dla pracowników Strefy – zapewnia prezydent Rafael Rokaszewicz.

Innowacyjnym elementem koncepcji nowej infrastruktury komunikacyjnej Głogowa jest wdrożenie lokalnego systemu sterowania, który ma stanowić istotny punkt w sieci sterowania ruchem kolejowym na całej trasie Zielona Góra – Głogów – Wrocław."


źródło: Plany są gotowe – w Głogowie czas na nowoczesną kolej - Miedziowe Fakty
 
5881 - 5889 of 5889 Posts
Top