SkyscraperCity banner

5901 - 5920 of 5950 Posts

·
Registered
23,304 Posts
Kto miał typować i co z tego wyszło? Ja słyszałem, pomijając rzecz jasna CKM i Warszawa-Gdańsk o trzech: Wrocław-Poznań, Poznań-Szczecin i Warszawa-Białystok.
Jeszcze na LK131 Pociągi przyspieszą do 200 km/h -

Niech najpierw ogarną najpierw niech 160 km/h bo wiemy, że nie chodzi tylko o hard jak infra, tory, sieć, ale jak soft czyli ETCS+ kabinówka no i mamy durne zapisy jak asystent maszynisty przez co nie zawsze wykorzystuje się maksymalne parametry linii. Do tego trzeba regularnie dbać by utrzymywać długo parametry.

Co do dolnośląskiego odcinka nadodrzanki w styczniu podawano, że przesuwa się przetarg na przygotowanie (pewnie studium) remontu:
Ważny most się sypie. Terminy remontu wciąż są przesuwane
I tak jeśli jednak spełnią się obietnice, że z nowego budżetu unijnego wyremontują LK143, 276 do Międzylesia to byłoby już dobrze, ale jeśli doszłaby na DŚ nadodrzanka to na prawdę byłby wielki sukces( bo w tym budżecie DŚ był traktowany trochę po macoszemu).

·
Registered
164 Posts
Jeszcze na LK131 Pociągi przyspieszą do 200 km/h -

Niech najpierw ogarną najpierw niech 160 km/h bo wiemy, że nie chodzi tylko o hard jak infra, tory, sieć, ale jak soft czyli ETCS+ kabinówka no i mamy durne zapisy jak asystent maszynisty przez co nie zawsze wykorzystuje się maksymalne parametry linii. Do tego trzeba regularnie dbać by utrzymywać długo parametry.

Co do dolnośląskiego odcinka nadodrzanki w styczniu podawano, że przesuwa się przetarg na przygotowanie (pewnie studium) remontu:
Ważny most się sypie. Terminy remontu wciąż są przesuwane
I tak jeśli jednak spełnią się obietnice, że z nowego budżetu unijnego wyremontują LK143, 276 do Międzylesia to byłoby już dobrze, ale jeśli doszłaby na DŚ nadodrzanka to na prawdę byłby wielki sukces( bo w tym budżecie DŚ był traktowany trochę po macoszemu).
Most na Odrze pomiędzy Księginicami a Brzegiem Dolnym już dawno powinien zostać zrobiony by zwiększyć przepustowość.

·
Registered
179 Posts
Tunel na stacji Zielona Góra do poprawki? Gromadzi się w nim woda, brak spoin między płytami

U nas to już norma, że każdą inwestycję trzeba poprawiać. Tunel a dworcu w Zielonej Górze też nie jest dokończony i pozostawia wiele do życzenia - mówi pan Mieczysław z Zielonej Góry. Okazuje się, że płyty spin mieć nie muszą. A woda? PKP PLK przyjrzy się tej sprawie i wyciągnie wnioski.
Źródło Gazeta lubuska

·
Registered
68 Posts
Tunel na stacji Zielona Góra do poprawki? Gromadzi się w nim woda, brak spoin między płytami

Źródło Gazeta lubuska
Dziennikarstwo upada. Ja nie wiem, czy tunel jest wykonany dobrze, czy źle. Ale jeśli poważna Gazeta pisze, ze wykonany jest źle, to może lepiej było tunel pokazać fachowcowi i zapytać, co on na to. Anonimowy pan Stanislaw, czy Mieczysław... szkoda gadać ;)

·
Registered
164 Posts
Wczoraj otwarto do ruchu tor nr 2 pomiędzy Głogowem a Krzepowem. Powodem tego było podmycie toru nr 1 w km 97.7 do 98.0. Do 6 października było w km 97.8 do 98.0. Aktualnie nad usuwaniem podmycia pracuje koparka. Wczoraj przez to był opóźniony przez to pociąg R 76408 o 210 min.

·
Registered
3,221 Posts
Dziennikarstwo upada. Ja nie wiem, czy tunel jest wykonany dobrze, czy źle. Ale jeśli poważna Gazeta pisze, ze wykonany jest źle, to może lepiej było tunel pokazać fachowcowi i zapytać, co on na to. Anonimowy pan Stanislaw, czy Mieczysław... szkoda gadać ;)
Poważna to może ona była i kiedyś. Dzisiaj to zwykły brukowiec. Kiedyś także autor artykułu był jednym z bardziej rozgarniętych dziennikarzy młodego pokolenia, jednak dzisiaj jest żywym dowodem na słuszność przysłowia "kto z kim przestaje takim się staje".
Inną sprawą jest, że to co zrobiono na tej stacji woła o pomstę do nieba. Woda w tunelu, której miało nie być to jedno. Zniszczony i idiotycznie zamontowany SDIP, zniszczone płyty peronowe, zniszczone oznakowanie dla niewidomych. O architekturze zadaszeń nie wspomnę bo to rzecz gustu, może jest ktoś komu ono się podoba.

·
Registered
68 Posts
Poważna to może ona była i kiedyś. Dzisiaj to zwykły brukowiec. Kiedyś także autor artykułu był jednym z bardziej rozgarniętych dziennikarzy młodego pokolenia, jednak dzisiaj jest żywym dowodem na słuszność przysłowia "kto z kim przestaje takim się staje".
Inną sprawą jest, że to co zrobiono na tej stacji woła o pomstę do nieba. Woda w tunelu, której miało nie być to jedno. Zniszczony i idiotycznie zamontowany SDIP, zniszczone płyty peronowe, zniszczone oznakowanie dla niewidomych. O architekturze zadaszeń nie wspomnę bo to rzecz gustu, może jest ktoś komu ono się podoba.
Mnie jeszcze zastanawia ilość wyświetlaczy, tych do prezentowania żółtych tabel z rozkładami jazdy. Jest ich tyle, ze spokojnie można by obdzielić ze 3-4 dworce podobnej wielkości ;)

·
Registered
576 Posts
Wczoraj otwarto do ruchu tor nr 2 pomiędzy Głogowem a Krzepowem. Powodem tego było podmycie toru nr 1 w km 97.7 do 98.0. Do 6 października było w km 97.8 do 98.0. Aktualnie nad usuwaniem podmycia pracuje koparka. Wczoraj przez to był opóźniony przez to pociąg R 76408 o 210 min.
Kilka dni temu tak to wyglądało
616814
received_1231280650579688.jpg

·
Lefebvrysta
14,124 Posts
Przydałaby się wyższa ściana oporowa, chroniąca od rzeki. Szkoda, że całej linii nie da się tu wkopać w tunel.

·
Registered
7,084 Posts
Odjeżdżałem dzisiaj z ZG Gł. i chyba trochę poprawili. Tzn. woda nadal się zbiera, ale mimo dużych opadów nie było wielkich kałuż. SDIP z tego co widziałem działał poprawnie, nawet poprawili zapowiedzi w hali dworca - były głośne i wyraźne.
Co do reszty się zgodzę - tego dworca taniej i bardziej dziadowsko chyba nie dało się zmodernizować. A zadaszenie - nie tylko brzydkie, ale i totalnie nie zdaje egzaminu - dzisiaj tam zawiewało aż miło. Praktycznie nie było suchego miejsca na peronie 2. Porażka.

·
Registered
164 Posts
Sieć trakcyjna nad torem nr 1 zdemontowana. W Brzegu Dolnym jeszcze coś z sieci zostało?
W Brzegu Dolnym to raczej bym powiedział że sieć trakcyjna w torze nr 1 została rozkradziona jak i sama wschodnia część mostu.

Odnośnie głogowskiego odcinka nadodrzanki jedna rzecz mnie tylko zastanawia że nasypu przy torze nr 1 pomiędzy km 96 a do 99 nie wzmocniono go odpowiednio podczas modernizacji odcinka Krzepów - Głogów grubą ścianą żelbetonową? Koszty o tym przesądziły? Ciekawe jak długo zostanie zamknięty dla ruchu pod estakadą tor nr 2.

·
Registered
716 Posts
Odnośnie głogowskiego odcinka nadodrzanki jedna rzecz mnie tylko zastanawia nasyp przy torze nr 1 pomiędzy km 96 a do 99 nie że wzmocniono go odpowiednio podczas modernizacji odcinka Krzepów - Głogów grubą ścianą żelbetonową? Koszty o tym przesądziły?
Pytanie jak jest wykonana obecna ściana larsenów i na jakim gruncie osadzona, podobnie jak ściana żelbetowa stanowi zabezpieczenie o ile ma stabilne oparcie na gruncie.
Zamknięcie mogło być skutkiem decyzji zapobiegawczej drogówki, a dopiero projektant na spokojnie może określić jak bardzo podstawa larsenów może być odsłonięta przy zachowaniu stabilności konstrukcji.

Inna sprawa, że wykonanie ewentualnej żelbetowej ściany oporowej nie tylko wiązałoby się z dużymi kosztami, ale pewnie conajmniej kilkumiesięcznym zamknięciem toru nr 1... Teraz według ostatnich informacji estakadę czeka kompleksowy remont / przebudowa / rozbiórka, co można byłoby połączyć z dostosowaniem do przeniesienia obu torów pod nią, co dodatkowo odsunęłoby oddziaływanie pociągów na nadbrzeże.
Boję się, że tym wypadku będzie jak z mostem w Księgnicach - temat wobec kosztów zostanie odsunięty na niewiadomą, daleką przyszłość, ...chyba że wywalczą wariant rozbiórkowy.

5901 - 5920 of 5950 Posts