SkyscraperCity banner

5921 - 5940 of 5950 Posts

·
Registered
Joined
·
41 Posts
Wariant rozbiórkowy nie wchodzi w rachubę Gdyz sama estakadą jest wpisana do rejestru zabytku. Pozatym realnym nie jest też fakt żeby podnosić tam szlak ponieważ po drodze jest jeszcze słynny most tolerancji.
 

·
Lefebvrysta
Joined
·
14,124 Posts
Czy w ramach remontu estakady nie dałoby się zbudować pełnego tunelu, wraz z wyższą ścianą oporową od strony rzeki? Bo ilekroć będzie podwyższony stan Odry, będzie problem z tym fragmentem Magistrali Odrzańskiej. Może czas wreszcie na odbudowę 2 toru, remont i elektryfikację LK14, która mogłaby być linią objazdową dla tej części linii dla pociągów towarowych (zmiana czoła na Lesznie Towarowym).?
 

·
Registered
Joined
·
716 Posts
Czy w ramach remontu estakady nie dałoby się zbudować pełnego tunelu, wraz z wyższą ścianą oporową od strony rzeki? Bo ilekroć będzie podwyższony stan Odry, będzie problem z tym fragmentem Magistrali Odrzańskiej.
Tory ułożone są na takim poziomie (ze względu na most i estakadę), że niezależnie od konstrukcji ściany oporowej przy fali alarmowej na Odrze (która od lat 90tych chyba tylko 1-2x wyłączyła tory poprzez zalanie) woda przesiąknie na tory Nadodrzanki i to nie tylko w tym miejscu.
Z drugiej strony patrząc na "ilekroć będzie podwyższony stan"... - nie panikujmy, ile tych kroci się zdarza. Obecny wypadek wynika nie z wysokiego stanu wody, a z niezabezpieczonych nadbrzeży, które się osunęło. Jeśli dobrze pamiętam w lipcu tego roku na tym kilometrze rzeki pracowała pogłębiarka toru wodnego - pytanie czy pogłębienie koryta nie zdestabilizowało jej krawędzi brzegowej, co doprowadziło teraz, przy intensywnym prądzie, do osunięcia się ziemi...(?)
 

·
Registered
Joined
·
164 Posts
Wariant rozbiórkowy nie wchodzi w rachubę Gdyz sama estakadą jest wpisana do rejestru zabytku. Pozatym realnym nie jest też fakt żeby podnosić tam szlak ponieważ po drodze jest jeszcze słynny most tolerancji.
Taki zabytek że przez ostatnie lata nie potrafiono go w należyty sposób utrzymać? To jest jakiś śmiech na sali i tworzenie wąskiego gardła na odcinku od Krzepowa do Głogowa tak jak samo jak na odcinku Księginice - Brzeg Dolny.

Czy ja dobrze rozumiem, że przez chwilę jeździli tym torem zamkniętym z powodu złego stanu estakady?
Tak, na czas usunięcia osuwiska ruch awaryjnie był prowadzony pod estakadą.
 

·
November Rain
Joined
·
730 Posts
To, że coś jest wpisane na listę zabytków, nie oznacza że nigdy nikt tego nie rozbierze i będzie stało na wieki wieków. Jeżeli Peelka nie ma planów na jakikolwiek remont (chociażby zwykłe wzmocnienie konstrukcji, ale to pewnie nie pomogłoby na zbyt długo), to trzeba to rozebrać i nie płakać za dużo. Miasto i tak nie miało pewnie żadnych planów na zagospodarowanie tego obiektu, gdyby został zbudowany nad obydwoma torami. A co do niwelety torów, podniesienie nie wchodzi w grę, tak jak powiedział damian ze względu na istniejący most, można ewentualnie pomyśleć o wyższych larsenach, ale na ten raz na 10 lat nie wiem czy jest sens. Są miejsca na tej linii bardziej wymagające wywalenia nań pieniędzy.
 

·
Registered
Joined
·
41 Posts

Rozmowy były i planują remont ale jakoś w 2022 roku jak się nie mylę i planują niby stworzenie przystanku Głogów Stare Miasto w miejscu osuwiska - co z tego wyjdzie raczej każdy wie ale... Pożyjemy zobaczymy....
 

·
Registered
Joined
·
2,273 Posts
Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla przebudowy linii kolejowej nr 273 na odcinku od km 346+358,64 do km 350+233,67 w Szczecinie, obejmującego obszar przed przystankiem osobowym Żydowce przez stację Szczecin Podjuchy do wiaduktu drogowego ul. Krygiera.

 

·
Moderator
Joined
·
74,291 Posts
 

·
Moderator
Joined
·
74,291 Posts
^^Masz rację. Szkoda, że nie myślą o tym, aby zrobić to w jednym czasie. Inaczej na tej linii (jak na wielu innych) będą niekończące się remonty.
 

·
Registered
Joined
·
7,412 Posts

·
Registered
Joined
·
2,286 Posts
Będzie lokalny rollercoaster, czyli dość stromy podjazd od SPA do mostu. Podobna sytuacja występuje w st. Gdańsk Port Północny po wybudowaniu nowego mostu nad Martwą Wisłą. Najważniejsze jednak, że w końcu będą dwa tory na szlaku Podjuchy - SPA.
 

·
ultrafanatyk
Joined
·
659 Posts
Ale podjazd będzie chyba dopiero od wiaduktu na Krygiera? Czy od samego SPA? Zmieści się pociąg pod wiaduktem po zrobieniu podjazdu?
 

·
Registered
Joined
·
941 Posts
Wiedziałem, dlaczego nie ma tych dwóch wiaduktów w planach przebudowy Krygiera.Miasto liczy ,że jak torowisko wyjdzie za wysoko to kolej będzie musiała przebudować te wiadukty na swój koszt.
 

·
Registered
Joined
·
2,286 Posts
Warto dodać też, że planowana jest budowa łącznicy Sz-n Podjuchy Most - Dziewoklicz, pozwalającej pociągom z południa kraju jechać do Polic i do Gumieniec (ale też do SG), bez zmiany kierunku jazdy. Przypuszczam, że wbrew nazwie będzie się odgaleziala od LK273 właśnie w rejonie wiaduktu na Krygiera.
 

·
ultrafanatyk
Joined
·
659 Posts
Hmmm jeszcze raz: jak ta łącznica ma przebiegać? Przecież do SG, Polic etc. można dojechać przez SPC
 

·
Registered
Joined
·
941 Posts
Chyba chodzi o łącznice Sz-n Podjuchy- most Dziewoklicz wtedy pociągi z Polic z chemią mogłyby omijac SZ-n GŁ jadąc na LK 273 i odwrotnie.
 
5921 - 5940 of 5950 Posts
Top