SkyscraperCity banner

5941 - 5950 of 5950 Posts

·
Registered
Joined
·
2,286 Posts
Dlaczego duże wyzwanie? Przecież to raptem około 1 km nowej linii.
Przez SG nie prowadzi się ruchu towarowego. Wszystko z nadodrzanki do Polic i odwrotnie, kursuje ze zmianą kierunku jazdy w Dąbiu lub w SPC, tracąc przy tym około 1 godzinę na próbę hamulców itp.
 

·
November Rain
Joined
·
730 Posts
Duża różnica poziomów do pokonania na krótkim odcinku, mało miejsca, teren niepewny a dodatkowo do pokonania ul. Krygiera i linia WN.
 

·
Registered
Joined
·
2,286 Posts
Teren trudny, bagnisty, to fakt. Ale różnica poziomów nie powinna być problemem, bo nowa linia włączy się w linię SPA - Dziewoklicz, która już istnieje i pokonuje to wzniesienie.

PS. Poprawiłem pierwszy wpis o tej inwestycji, gdzie omyłkowo napisałem, że chodzi o budowę linii Podjuchy Most - Regalica, podczas gdy mowa o linii Podjuchy Most - Dziewoklicz.
 

·
Registered
Joined
·
584 Posts
Ktoś wie jaki jest stan robót na dzień dzisiejszy w stacji Wróblin Głogowski ?

Poniżej screeny z filmu (przejazd dnia 04.07.2020, autor: Tomek Jurek Wlazło):
1. wjazd od strony Głogowa
1.png


2. na wysokości peronów
2.png


3. głowica rozjazdowa od strony Zielonej Góry
3.png
 

·
Registered
Joined
·
584 Posts
A rozjazdy na głowicy od strony Głogowa też są/będą wymienione na nowe ?
 

·
Registered
Joined
·
7,084 Posts
Popalone tablice informacyjne na stacji Zielona Góra Główna, tunel bez spoin. Co na to inwestor?
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
20 listopada

Wideo
Zobacz galerię(48 zdjęć)


Od ponad roku nie działają poprawnie wyświetlacze, niektóre wyglądają jakby były poprzepalane. Infokioski peronowe również "spalone" , zegary niesprawne... Tak ma wyglądać stacja Zielona Góra Główna po modernizacji? Wstyd! - napisał do nas pan Marian, stały Czytelnik. Inni mieszkańcy zwracają uwagę też na inne rzeczy, które - ich zdaniem - należałoby poprawić.
REKLAMA


Stacja Zielona Góra Główna została wyremontowana. Jednak mieszkańcy nie do końca są zadowoleni z efektów. Widzą usterki, mają różne uwagi, z którymi się z nami dzielą.
Stacja Zielona Góra Główna - przepalone tablice informacyjne
- Chciałbym poruszyć sprawę małej infrastruktury na peronach tego dworca. Od ponad roku nie działają poprawnie wyświetlacze, niektóre wyglądają, jakby były poprzepalane. Infokioski peronowe również "spalone", zegary niesprawne. I to jest dworzec po modernizacji? Wygląda to wszystko makabrycznie źle! Przecież to miasto wojewódzkie - napisał do nas Czytelnik.
Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. odpowiada nam, że wyświetlacze zamontowane na stacji Zielona Góra Główna są objęte gwarancją producenta.
- Część urządzeń wymaga wymiany - przyznaje. - Zgłosiliśmy już to wykonawcy.
Czytaj także
Stacja Zielona Góra Główna - brakuje spoin w tunelu
  • Chciałbym zapytać o wciąż niedokończony remont tunelu na stacji Zielona Góra Główna. Od I do II peronu brakuje fugowania (spoin), gdzieniegdzie wystają - pozostawione przez wykonawcę - elementy dystansowania (widać je wychodząc z tunelu schodami na I peron). Poza tym brakuje wypełnienia szczelin pomiędzy glazurą a sufitem tunelu za wzór tego, co zrobiono od wejścia na II peron do końca tunelu - to kolejny email Czytelnika.
  • W wyremontowanym przejściu podziemnym płyty granitowe zostały ułożone na specjalnym stelażu. Zastosowane rozwiązanie nie wymaga spoin - odpowiada Radosław Śledziński.

Stacja Zielona Góra Główna - mieszkańcom bez spoin się nie podoba
Jednak mieszkańców taka odpowiedź nie zadowala.
- Rzeczywiście, ów brak spoin może wynikać z rozwiązania, jakie tu zastosowano. Pytanie brzmi - dlaczego w takim razie podobnego rozwiązania nie wprowadzono na całej długości tunelu i wejściach doń prowadzących? - pyta pan Tomasz. - Czy projekt inwestycji - zrealizowanej za kilka milionów - zakładał ów brak konsekwencji? Kilkunastometrowy fragment tunelu wygląda w tej chwili na niedokończony i - z racji braku jednakowego rozwiązania - rzuca się w oczy podróżnym. Nie wygląda to dobrze, a w każdym razie sprawia wrażenie jakiejś fuszerki (na domiar złego, tu i ówdzie wykonawca pozostawił po sobie tzw. dystanse, wystające ze szczelin pomiędzy płytkami). Według mnie konsekwentne zastosowanie spoin na całej długości tunelu nadałoby podziemnemu przejściu harmonii. Zatarłoby złe wrażenie, sprawiając, że wyremontowany za publiczne pieniądze tunel nabrałby wyglądu inwestycji dokończonej, zaprojektowanej i wykonanej z elementarnym poczuciem estetyki.
Źródło: Popalone tablice informacyjne na stacji Zielona Góra Główna, tunel bez spoin. Co na to inwestor?
 
5941 - 5950 of 5950 Posts
Top