SkyscraperCity banner

301 - 320 of 1173 Posts

·
Registered
Joined
·
7,427 Posts
miałem okazje rozmawiać jesienią z ekipą znakującą drzewa do wycinki i dla nich priorytetem był zakres działek należących do PKP. Czyli to co jest na działce PKP to tniemy bez ograniczeń, a na to co już do nich nie należy, a zagraża bezpieczeństwo, to pewno będą musiały być dodatkowe uzgodnienia.

No bez ograniczeń to raczej nie. Musi być zgoda właściwego organu w postaci Decyzji
 

·
Registered
Joined
·
164 Posts
Ze Świdnicy do Jedliny pociągiem. Prace remontowe idą pełną parą

Trwają prace remontowe na linii kolejowej 285 ze Świdnicy do Jedliny-Zdroju. Wzdłuż torów wycinane są drzewa i samosiejki. Wykonawcy udało się uzyskać odstąpienie od przewidzianego przepisami pasa wycinki o szerokości 15 metrów – ze względu na turystyczny i widokowy charakter trasy wycięte zostaną drzewa rosnące do 3 metrów od torów.

Na odcinku Świdnica Kraszowice – Bystrzyca Dolna wymienione zostało już torowisko. Dalej, w stronę Zagórza i Jugowic – trwają prace geodezyjne.

W ramach przedsięwzięcia oprócz remontu torów w Jedlinie-Zdroju zostanie. wybudowany nowy przystanek kolejowy w pobliżu ul. Chopina. Wyremontowaną linią kolejową będą jeździły szynobusy kursowe oraz pociągi turystyczne.

https://dziennik.walbrzych.pl/ze-swidnicy-do-jedliny-pociagiem-prace-remontowe-ida-pelna-para/
 

·
que conoce muchos idiomas
Joined
·
7,166 Posts
Rozumiem, że perony wszystkich stacyjek na tej linii zostaną zbudowane od nowa?
 

·
A fe Silesia!
Joined
·
5,027 Posts
Metalowy szalet przy przystanku kolejowym w Lubachowie przy remontowanej linii kolejowej nr 285. Prawdopodobnie zachował się jakimś cudem, a czy zostanie zachowany w ramach remontu? Zdjęcie za: polska-org.pl.

 

·
Registered
Joined
·
126 Posts
Niestety - "zniknął" o ile dobrze pamiętam zimą 2016-2017. Były tylko ślady, jakby ktoś go dosłownie "na chama" wyciągnął po torowisku na najbliższy przejazd kolejowy znajdujący się na samej stacji w Lubachowie. I tyle go widziano....
 

·
Registered
Joined
·
126 Posts
Zagórze Śląskie. Stacja już oczyszczona; stare krawędzie peronowe usunięte.

Jedlina Zdrój - dzielnica Glinica; najbardziej zdewastowany przez złomokradów fragment linii ok. 2km przed stacją Jedlina Głowna. Widoczny łuk to jedyne tory, które się ostały na swoim miejscu na odcinku ok. 2,5km.


 

·
Registered
Joined
·
615 Posts
Ktoś wie kiedy podpisanie umowy na odcinek Wrocław- Świdnica i rozpoczęcie prac?
 

·
Registered
Joined
·
615 Posts
^^
No to na co czekają z oficjalnym wyborem wykonawcy? Oferty otwarto 5 grudnia ub r., marszałek zdecydował o zwiększeniu dofinansowania 24 stycznia. Brakuje jeszcze 7,3 albo 18,7 mln bo nie wiem czy te dorzucone 42 mln są liczone po cenach brutto czy netto. Termin zakończenia robót mija 31.10.2020 więc czasu dużo nie ma. No to na co oni czekają? Te kilka, kilkanaście brakujących baniek wstrzymało projekt?
 

·
Registered
Joined
·
173 Posts
Zamiast zmiany czoła w Jedlinie lepiej by było zbudować łącznicę w kierunku tunelu do Wałbrzycha. Miejsca jest dość.
 
301 - 320 of 1173 Posts
Top